Liga 3, etapa 3: rezultate și marcatori

0 0

Seria 1, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17.00
CSM Paşcani – CSM Râmnicu Sărat    0-0
FC Botoşani 2 – KSE Târgu Secuiesc     0-1

Marius Ştefănescu (3)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17.00
Sănătatea Darabani – Ştiinţa Miroslava    2-0
Alexandru Stancoschi (14), Adrian Nicorici (90+4)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Suporter Club Oţelul Galaţi    0-1
Marius Matei (75)
SCM Gloria Buzău – Sporting Lieşti    2-0
Andrei Truţă (73), Richardo Mihalache (85)
Bucovina Rădăuţi – Metalul Buzău     2-1
Andrei Cerlincă (25 – pen.), Cătălin Coroamă (80) / Cătălin Bardaş (64)
Şomuz Fălticeni – CSM Roman    1-0
Eduard Julei (90+1 – pen.)
CSM Focşani – Foresta Suceava     1-0
Ştefan Lupu (87)

 

Seria 2, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17.00
CSO Bragadiru – CS Făurei    0-1
Bănel Nicoliţă (63 – pen.)
CS Tunari – SC Popeşti Leordeni     1-2
Mihai Ion (90) / Angelo Anghilini (37), Lucian Neaţă (61)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17.00
CS Afumaţi – Sportul Chiscani    2-2
Mugurel Dedu (52 – pen.), Ciprian Perju (81) / Ştefan Adamache (79), Emilian Moldoveanu (82)
Agricola Borcea – FC FCSB 2    5-3
Ilie Gaţă (9), Ionuţ Zaină (11), Andrei Moise (37), Petruţ Petcu (74), Răzvan Cazacu (78) / Cristian Dumitru (36, 63 – pen.), Alexandru Enache (66)
Unirea Slobozia – Progresul Spartac  3-2
Marian Şerban (30), Mihăiţă Năstase (40), Mihai Milotin (72) / Ciprian Stanciu (63 – pen., 83)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 19.30
Fotbal Club Rapid – Delta Dobrogea Tulcea       5-0
Marian Vlada (4), Alin Cârstocea (31), Deivydas Matulevicius (50), Sergiu Jurj (86 – pen.), Petre Goge (90+3)

marţi, 18 septembrie, ora 17.00
Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă     1-1
Florin Marin (75) / Gabriel Lazăr (85)
Amânat, deoarece trei jucători ai echipei din Cernavodă, Daniel Zaharia, Gheorghe Andrescu şi Cezar Beşleagă, sunt convocaţi la naţionala de fotbal pe plajă.
CS Medgidia – ACSM Olteniţa    2-0
Petre Bolojan (29), Alexandru Muscă (31)
Amânat, deoarece trei jucători ai echipei din Medgidia, Valentin Dumitrică, Iulian Răvoiu şi Ionuţ Florea, sunt convocaţi la naţionala de fotbal pe plajă.

 

Seria 3, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17.00
FC Voluntari 2 – ACS SR Municipal Braşov    0-3
Sorin Strătilă (19 – pen.), Daniel Dumbravă (59), Ştefan Răchişan (88)
CSM Alexandria – Flacăra Moreni    2-0
Mihai Vintilă (52, 62)
Flacăra Horezu – Viitorul Domneşti    4-1
Cristian Munteanu (11), Sebastian Bobină (23), Radu Georgescu (61 – pen.), Ionuţ Simeanu (80) / Cătălin Tănase (63)
ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 CS 2     2-1
Claudiu Ghighilicea (70 – pen.), Daniel Unguru (80 – pen.) / Mihai Şchiopu (34 – aut.)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17.00
U Craiova 1948 SA – FC Pucioasa   0-0
Unirea Bascov – Sporting Roşiori     3-0

Marius Bălan (43), Mihai Işfan (89), Dragoş Ciocîrlan (90+1)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 19.00
Turris Oltul Turnu Măgurele – Atletic Bradu    1-0
Marian Constantinescu (19 – pen.)

marţi, 18 septembrie, ora 17.00
AFC Astra 2 – AFC Hermannstadt 2     3-3
Robert Vâlceanu (4), Dragoş Gheorghe (45+1, 52) / Andrei Pop (20, 68), Bogdan Popescu (28)
Satelitul Astrei are patru juniori convocaţi la echipele naţionale.

 

Seria 4, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17.00
Şoimii Lipova – CNS Cetate Deva   4-0
Kevin Trabalka (22 – pen.), Andrei Sulea (38), Andrei Vasinc (86), Gabriel Buta (89)
ACS Dumbrăviţa – CS Ocna Mureş     7-1
Dacian Bîrză (39, 45), Dan Silaghi Perju (51), Răzvan Rus (61, 63), Deian Pecarov (70, 75) / Valentin Drăgan (42)
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii    2-1
Valeriu Mager (47), Alexandru Capătă (51) / Denis Hotca (9)
CSM Lugoj – CSM Şcolar Reşita    0-0
Millenium Giarmata – Unirea Alba Iulia     1-4

Raul Cochinţu (44) / Răzvan Ivan (21, 33), Ciprian Selagea (38), Alexandru Giurgiu (84)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17.00
Industria Galda – Naţional Sebiş   1-2
Silviu Haiduc (82) / Szabolcs Szekely (32), Charles Ankomah (65)
Crişul Chişineu Criş – FC Avrig    3-1
Sebastian Budur (26), Lucian Condrea (59 – aut.), Nicu Modan (86) / Ionuţ Simion (63)
CS Hunedoara – Metalurgistul Cugir     3-3
Adrian Marinca (32), Erwin Bloj (36), Daniel Creciunesc (68) / Radu Necşulescu (7), Octavian Ionică (66 – aut.), Tudor Şaucă (90)

 

Seria 5, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17.00
Avântul Reghin – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    1-0
Cristian Chirilă (57)
Sănătatea Cluj – Olimpic Cetate Râşnov    1-0
Cristian Paul (67 – pen.)
Sticla Arieşul Turda – Unirea Tăşnad    1-1
Valentin Marcu (83 – pen.) / Raul Stanciu (12)
MSE Târgu Mureş – AFC Hărman    2-1
Zoltán Mihály (9), Rareş Ruja (27) / Claudiu Fânariu (24)
ACS Unu Fotbal Gloria – Gaz Metan Mediaş 2   4-1
Ovidiu Stoianof (2, 36), Roberto Hasnăş (45), Alexandru Cilean (59) / Alexandru Buziuc (54 – pen.)
Unirea Dej – CFR Cluj 2    0-0
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Iernut     3-1

Cosmin Stăncuţu (26), Robert Bolozan (29), Miklos Locotus (88) / Marius Pastor (36)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17.00
Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea     1-0
Răzvan Lupu (75)

 

sursa: liga2.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *