Liga 3, etapa 4, rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 4, rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 4

sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Dante Botoşani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-3
Andrei Mateiciuc (36, 56), Andrei Curpăn (46)
Bucovina Rădăuţi – Ştiinţa Miroslava 2-0
Ionel Stoian (2, 45)
Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 3-2
Franck Toukam (35), Vasile Padovei (61, 87) / Alexandru Marin (52, 90+2)
Hușana Huși – CSM Paşcani 3-0
Petre Agrigoroaie (43), Sergiu Gârdea (69), Francis Agbleta (74)
Bradu Borca – Sporting Juniorul Vaslui 0-2
Valentin Hagiu (8), Robert Rusu (59)

Seria 2, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
Dacia Unirea Brăila – CS Făurei 5-1
Patrick Petre (23), Gabby Batchabi (33), Florin Lungu (38), Narcis Ioniță (62), Alexandru Duțu (75) / Ștefăniță Banu (89)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Sporting Lieşti – CSM Bacău 2-0
Adrian Grigoraș (73), Ionuț Iancu (83)
Sportul Chiscani – Viitorul Ianca  1-1
Cristian Ciocan (17) / Cosmin Necoară (68 – penalty)
CSM Râmnicu Sărat – Avântul Valea Mărului 2-0
Cristian Mihalache (27), Ionuț Roman (57)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 18:00
SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani 1-1
Marius Matei (90 – penalty) / Brian Lemac (49)

Seria 3, etapa 4

sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Recolta Gheorghe Doja – Agricola Borcea  1-4
Ionuț Holtea (90 – penalty) / Alin Robu (46, 84), Alexandru Văduva (60), Ionuț Zaina (75)
CS Afumaţi – Axiopolis Sport Cernavodă 4-0
Mugurel Dedu (5 – penalty), Claudiu Dragu (13, 66), Robert Buduroi (82)
Viitorul Constanţa 2 – Mostiştea Ulmu 0-0
CSM Olteniţa – Gloria Albeşti   0-4
Mihai Ștefan (două), Cezar Beșleagă (), Ciprian Loloț ()
Înainte Modelu – SC Popeşti Leordeni 3-1
Alexandru Mitu (45), Daniel Gheorghe (63 – penalty, 72) / Alexandru Nechita (90+1)

Seria 4, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
CS Baloteşti – CS Tunari 0-1
Mario Gheorghe (38 – penalty)
FCSB 2 – Rapid 2 4-1
Ovidiu Horșia (17, 45), Tudor Moldovan (55), Dimciu Halep (89) / Antonio Dumitrescu(78)
Dinamo 2 – Steaua Bucureşti 1-3
Geani Creţu (86) / Wallace da Silva (11, 32), Dragoș Nicolae (44)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
FC Voluntari 2 – Metalul Buzău 2-1
Adelin Voinescu (59, 72) / Claudiu Zamfirescu (82)
Progresul Spartac – Concordia Chiajna 2 2-2
Vlad Petruţ (20), Vlad Grigore (84) / Ionuţ Constantin (13), Alexandru Stănică (65)

Seria 5, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
AFC Astra 2 – SR Municipal Braşov 2-2
Ionuț Zaharia (11, 81) / Robert Fekete (1), Horia Popa (4 – penalty)
Kids Tâmpa Braşov – CSO Plopeni 1-3
Marian Kerekeș (65 – penalty) / Constantin Dumitrașcu (1), Alexandru Marinescu (37), Cătălin Vlad (90+5)
Corona Braşov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 2-0
Marian Cristescu (39 – penalty), Ștefan Nicolau (63)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
KSE Târgu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc 2-1
Szilard Kanyo (27), Emanuel Popa (56) / Cosmin Turcu (32)
CS Blejoi – Olimpic Cetate Râşnov 2-0
Cosmin Munteanu (12), Cosmin Lambru (54)

Seria 6, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
Unirea Bascov – ACSO Filiaşi 1-2
Alin Călin (76) / Alexandru Fotescu (19), Andrei Vaştag (56)
Vediţa Coloneşti – Flacăra Moreni 0-0
Academica Clinceni 2 – Petrolul Potcoava 1-1
Andrei Şuşu (78) / Adrian Cârstea (85)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Universitatea Craiova 2 – FC Pucioasa 2-2
Andrei Burlacu (8), Marian Danciu (33) / Richard Ţilică (20), Emanuel Lungeanu (71)
Sporting Roşiori – CSM Alexandria 1-1
Valentin Neaga (14 – penalty) / Cosmin Neagu (19)

Seria 7, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
FC Hermannstadt 2 – Minerul Costeşti 4-3
Adrian Şter (12, 62), Andrei Şulea (54), Andrei Lascu (90+4) / Ciprian Vlădoi (2), Valentin Mihalcea (27, 40)
Măgura Cisnădie – Gaz Metan Mediaş 2 2-2
Ionuţ Bratima (6), Florian Stelea (85 – penalty) / Tudor Negrea (45+3), Bogdan Jica (88)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Flacăra Horezu – Viitorul Şelimbăr 1-3
Radu Dobrescu (50) / Ioan Cîrloanță (71), Alexandru Neacșa (72 – penalty), Adrian Cîrstean (75)
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Dăeşti  5-2
Robert Bubuioc (15), Alexandru Avrămescu (18 – penalty, 89), Bogdan Dănăricu (30), Cătălin Afrim (45) / Ovidiu Comănescu (55), Ion Marian (66)
CSM Jiul Petroşani – CSM Deva 3-1
Bogdan Matei (37 – penalty, 88 – penalty), Laurențiu Mazilu (78) / Bogdan Țoiu (32 – penalty)

Seria 8, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
ACS Poli Timişoara – Fortuna Becicherecu Mic 3-2
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la Fortuna.
Dănuț Bilia (6), Claudiu Matiș (37), Patrick Peter (68) / Ralf Kuhn (29), Ilie Velcan (57)
Şoimii Lipova – Progresul Pecica 1-0
Victor Prună (52)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Progresul Ezeriş – Crişul Chişineu Criş 0-3
Progresul Ezeriș nu a avut medic la meci, s-a așteptat 15 minute și s-a fluierat finalul partidei.
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-1
Lucian Simedru (5)
Avântul Periam – CSC Dumbrăvița 1-1
Dragan Paulevici (10) / Octavian Drăghici (90+6 – penalty)

Seria 9, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
Unirea Dej – Sticla Arieşul Turda 3-1
Ionuț Rus (55), Andrei Pop (57), Sebastian Salcău (70 – autogol) / Daniel Hetea (86)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
CS Hunedoara – Industria Galda 2-1
Flavius Iacob (25), Gabriel Radicof (30) / Alexandru Cioară (20)
CSO Cugir – Avântul Reghin 4-1
Marius Neagu (40 – penalty), Alexandru Dușmanu (59, 68), Lucian Itu (74) / Ovidiu Covaciu (38)
Sănătatea Cluj – CS Ocna Mureş 1-0
Cosmin Tilincă (72)
AFC Unirea 1924 – Unirea Ungheni 2-3
Adrian Adam (55), Răzvan Fetița (71) / Roberto Rotaru (23), Lehel Solymosy (83), Victor Caliani (90+2)

Seria 10, etapa 4

sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
CSC Sânmartin – SCM Zalău 1-2
Raul Baciu (89) / Mihai Onicaș (80), Sebastian Duma (86)
Minaur Baia Mare – Luceafărul Oradea  5-1
Sebastian Serediuc (2, 32), Mircea Donca (82), Vasile Pop (90), Cosmin Berindea (90+2) / Darius Gheban (14)
Unu Fotbal Club Gloria – Someşul Dej 5-3
Marius Curtuiuș (5, 64), Adrian Nalați (13 – penalty), Claudiu Meșter (33), Pedro Vărărean (46) / Sebastian Butta (22), Mihai Maxin (31), Florin Brumă (50)
Sportul Şimleu Silvaniei – CA Oradea 1-1
Marius Leitan (27) / Cosmin Letan (22 – penalty)
CSM Satu Mare – Progresul Şomcuta Mare  4-1
Gabriel Cadar (15, 51), Florin Chitaș (49), Kevin Barth (27) / Pavel Nemeș (68)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *