Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 3, etapa 5: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
FC Botoşani 2 – Sporting Lieşti     0-2
Cristian Bahnaşu (25), Robert Ţicămucă (87)

sâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00
Sănătatea Darabani – CSM Râmnicu Sărat     2-1
Adrian Gheorghiciuc (50), Adrian Nicorici (73) / Cosmin Roşca (90)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Paşcani     3-1
Răzvan Pîntea (50, 52), Ovidiu Toma (72) / Marian Ciută (79)
CSM Focşani – KSE Târgu Secuiesc   3-0
Mădălin Predoiu (3), Cosmin Pasăre (74), Remus Popa (90+1)
Bucovina Rădăuţi – Suporter Club Oţelul Galaţi     0-1
Andrei Antohi (19)
Şomuz Fălticeni – Metalul Buzău     0-0
Foresta Suceava – CSM Roman     5-1

Paul Mateciuc (23), Sid-Ali Bouadjila (27, 67), Matteo Rigoni (34), Adi Onofraş Oloeriu (40) / Ionuţ Nuţescu (11)

duminică, 23 septembrie, ora 11.00
SCM Gloria Buzău – Ştiinţa Miroslava    3-3
Ciprian Petre (58 – pen.), Richardo Mihalache (62 – pen., 73) / Alexandru Marin (14), Teodor Chirilă (90+2), Adrian Viorică (90+4)

 

Seria 2, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
Înainte Modelu – SC Popeşti Leordeni    1-2
Cristian Flisc (35) / Bogdan Ilie (25), Marin Luca (49)
CSO Bragadiru – ACSM Olteniţa    0-3
Nu se dispută, gazdele anunţând federaţia că nu poate organiza acest joc.

vineri, 21 septembrie, ora 19.00
Fotbal Club Rapid – Sportul Chiscani    1-0
Deivydas Matulevicius (35)

sâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00
CS Afumaţi – CS Medgidia    7-1
Răzvan Onea (4, 9), Mugurel Dedu (26), Robert Buduroi (45+1, 50, 77), Constantin Robicek (75) / Ciprian Loloţ (46)
Agricola Borcea – CS Făurei    1-0
Ionuţ Zaina (82)
CS Tunari – FC FCSB 2    3-1
Marius Bâtfoi (37, 47), Alexandru Văduva (75) / Theodor Botă (77)
Unirea Slobozia – Delta Dobrogea Tulcea    3-0
Marian Şerban (62), Adrian Răduca (79 – pen.), Mihăiţă Năstase (88)
Axiopolis Sport Cernavodă – Progresul Spartac     2-1
Silviu Moise (35, 79) / Mircea Donca (67)

 

Seria 3, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
FC Voluntari 2 – FC Pucioasa    0-1
Tiberiu Calofir (44 – pen.)
CSM Alexandria – ACS SR Municipal Braşov    0-1
Vlăduţ Boţia (78)
ACSO Filiaşi – AFC Hermannstadt 2    2-0
Robert Bratu (6 – aut.), Claudiu Ghighilicea (87)
AFC Astra 2 – Flacăra Moreni    2-0
Daniel Vîrtej (33), Robert Vîlceanu (73)

sâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00
Turris Oltul Turnu Măgurele – U Craiova 1948 SA    1-1
Cristian Balgiu (86 – pen.) / Marius Avram (2)
Flacăra Horezu – Atletic Bradu    3-0
Eduard Neacşu (36), Sebastian Bobină (56), Adrian Popa (90)
Unirea Bascov – Viitorul Domneşti    3-1
Robert Dalu (6, 21), Mihai Işfan (7) / Ionuţ Băniţă (71)
U Craiova 1948 CS 2 – Sporting Roşiori     2-2
Jovan Marković (24), Fausto Rossi (40) / Andrei Roman (2), Leonard Brînceanu (55)

 

Seria 4, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
ACS Dumbrăviţa – CNS Cetate Deva    2-0
Raul Briciu (19), Mădălin Stancu (45+2 – pen.)
CSM Lugoj – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii    0-2
Mladibor Giuricici (82), Alexandru Baranyi (90+1)
Millenium Giarmata – CSM Şcolar Reşita    2-1
Mircea Stupu (4), Marius Călin (78) / Dragoş Săulescu (12)
Unirea Alba Iulia – Metalurgistul Cugir     0-0

sâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00
Industria Galda – Şoimii Lipova    0-3
Kevin Trabalka (18), Vlad Filimon (65 – pen.), Denis Rusu (70)
Gloria Lunca Teuz Cermei – CS Ocna Mureş    1-0
Michel Vlad (10)
Crişul Chişineu Criş – Naţional Sebiş    4-0
Sebastian Budur (3, 28), Alin Pavel (15), Nicu Modan (77)
CS Hunedoara – FC Avrig     3-0
Erwin Bloj (13), Iulian Tecsi (73), Vladimir Scânteie (90+4)

 

Seria 5, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 16.00
Minaur Baia Mare – AFC Hărman    1-0
Valer Giurgiu (20)

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
Sănătatea Cluj – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-3
Cosmin Tilincă (43), Cristian Paul (75 – pen.) / Szilárd Magyari (9), Eder González (40, 84 – pen.)
Sticla Arieşul Turda – Avântul Reghin    2-2
Adrian David (27), Valentin Marcu (78 – pen.) / Vlad Bujor (32, 72)
MSE Târgu Mureş – Olimpic Cetate Râşnov    0-2
Alin Damian (31), Nicolae Mariean (73)
ACS Unu Fotbal Gloria – Unirea Tăşnad    1-3
Ovidiu Stoianof (59 – pen.) / Krisztian Szekely (9, 53), Pavel Nemeş (67)
Unirea Dej – Gaz Metan Mediaş 2    1-1
Andrei Moldovan (78 – pen.) / Alexandru Buziuc (44)
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Fotbal Comuna Recea    0-4
Dacian Dunca (56), Sergiu Ciocan (61), Robert Bolozan (76 – aut., 79 – aut.)
CS Iernut – CFR Cluj 2     1-6
Paul Tâmpla (81) / Mihai Cazan (10), Cătălin Itu (37), Sebastian Petruş (39), Andrei Radu (41), Claudiu Petrilă (63), Bogdan Milandru (89)