Liga 3, etapa 8: rezultatele și marcatorii

Liga 3, etapa 8: rezultatele și marcatorii

Seria 1

Aerostar Bacău – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc     3-0
Cătălin Vraciu 12, 18, Vasilică Mihăeş 37

Metalosport Galaţi – Sporting Lieşti    0-11
Ionuţ Constantinescu 3, Dănuţ Munchiu 10, Ştefan Adamache 18 – penalty, Andrei Blănaru 28, 42, Andrei Zaharia 35, Marius Coman 55, 60, 75, 80, Andrei Mihu 88

AFC Hărman – CSM Roman    1-2
Paul Mitrică 30 / Iosif Netbai 40, Cosmin Ţapu 53

Suporter Club Oţelul Galaţi – KSE Târgu Secuiesc    1-1
John Ibeh 49 / Alin Babei 89

AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Valea Mărului    2-0
Izet Ajrullahu 5, Roland Ribarics 35

CSM Focşani – CSM Paşcani    2-1
Sorin Săpunaru 16, Claudiu Mihai 90+4 / Ionuţ Nuţescu 63

Bucovina Rădăuţi – Sănătatea Darabani    2-1
Ionuţ Macovei 24, Iulian Ionesi 47 / Adrian Gheorghiciuc 75

Olimpic Cetate Râşnov a stat.

 

Seria 2

Axiopolis Sport Cernavodă – Sportul Chiscani    6-0
Alexandru Vieru 18, 20, Ciprian Lolot 50, Denis Husein 56, 71, Ionuţ Gheorghe 83

FC Voluntari 2 – FCSB 2    4-4
Adrian Bălan 18, 50, Mircea Leasă 28, Alexandru Stoica 85 / Mario Mihai 9, Cătălin Golofca 13, Vlad Achim 74, Mihai Neg 79

CSM Râmnicu Sărat – Progresul Spartac     0-2
Mircea Donca 70, 85

Unirea Slobozia – ACSM Olteniţa      4-1
Mihai Adăscăliţei 24, Mihăiţă Năstase 57, Romeo Soare 72, Constantin Toma 75 / Daniel Barbu 10

Agricola Borcea – Înainte Modelu    3-3
Daniel Gâţă 32 – penalty, Marian Şerban 39, Laurenţiu Spătar 74 / Daniel Gheorghe 3, Marian Popescu 25, Felician Rădan 65

Victoria Traian – Metalul Buzău    1-4
Adrian Postelea 28 / Andrei Grăjdan 19, Valentin Lungoci 64, 69, 88

ASSCS Farul Constanţa – Delta Dobrogea Tulcea     5-1
Claudiu Dragu 34, 87, Marian Botea 42, Raphael Stănescu 66, Vasile Şicu 72 / Silviu Moise 84 – penalty

 

Seria 3

Concordia Chiajna 2 – Voinţa Turnu Măgurele    2-2
Cristian Ciobanu 51 – penalty, 58 / Ivan Prodan 12, Alin Fotescu 86

CS Tunari – CS Mioveni 2    1-0
Robert Dumitru 80

Flacăra Moreni – Atletic Bradu     0-0

Petrolul Ploieşti – AFCM Alexandria   1-1
Jean Prunescu 41 / Cosmin Căpăţînă 31

Sporting Roşiori – SC Popeşti Leordeni    1-3
Ionel Lăţea 58 / Mădălin Mustaţă 70, Victor Militaru 76, Alin Angelescu 88

FC Aninoasa – AFC Astra 2    2-2
Ionuţ Radu 64, Robert Rusu 70 – pen. / Radu Chiriac 22, Sebastian Culda 26

Viitorul Domneşti a stat.

 

Seria 4

ACSO Filiaşi – CSM Lugoj    1-1
Florin Tudor 27 / Florin Lazea 17

AFC Hermannstadt 2 – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    3-0
Andrei Pop 5, 49, Adrian Cîrstean 31

CNS Cetate Deva – ACS Ghiroda    2-0
Romică David 27, Robert Cristian 32

Millenium Giarmata – Şoimii Lipova     2-1
Mircea Stupu 11, Radu Domşa 45+3 / Andrei Vasinc 90+4

Gloria Lunca Teuz Cermei – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara    3-1
Andrei Sulea 40, Mager 48, Alexandru Nistor 55 / Vlad Chera 53

Internaţional Băleşti – CSM Şcolar Reşita    1-2
Daniel Bălaşa 12 / Laurenţiu Breşneni 48, Andrei Vaştag 88

ACS Şirineasa – CS U Craiova 2    2-0
Florin Costea 15, Daniel Mărgărit 90

Naţional Sebiş a stat.

 

Seria 5

Performanţa Ighiu – Avântul Reghin    3-0
Adrian Potopea 17, Cătălin Tineiu 45+1, Cristian Seiwerth 79

CFR Cluj 2 – ACS Fotbal Comuna Recea     1-0
Adrian Şter 57

Industria Galda – Metalurgistul Cugir    1-1
Silviu Mureşan 7 / Mădălin Popa 10

Unirea Dej – Gaz Metan Mediaş 2     1-2
Alexandru Papp 90+4 / Fabian Lokaj 40, 68

Unirea Tăşnad – CS Iernut    3-1
Gabriel Cădar 49 – pen., Krisztian Szekely 53, Andrei Mureşan 86 / Marius Pastor 62 – penalty

Viitorul Ghimbav – Sănătatea Cluj    0-2
Emanuel Negru 71, Andrei Ceaca 90

Unirea Alba Iulia a stat.

Universitatea Cluj – FC Avrig     4-0
Octavian Ursu 39, 52, Mihai Onicaş 59, Gabriel Giurgiu 69 – penalty

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *