Liga 3, etapa 9: rezultatele și marcatorii

Liga 3, etapa 9: rezultatele și marcatorii

Seria 1

CSM Paşcani – Bucovina Rădăuţi    1-2
Mihai Macovei 50 / Radu Ungureanu 76 – penalty, Ionel Stoian 78

CSM Roman – Suporter Club Oţelul Galaţi    2-1
Cosmin Ţapu 32, 55 / Daniel Gâţă 75

Sănătatea Darabani – Metalosport Galaţi    6-0
Răzvan Cărăbuş 9, Adrian Cososchi 20, Bogdan Melinte 40, Adrian Stâncă 55, Alexandru Stancoschi 74 – penalty, Adrian Gheorghiciuc 89

Avântul Valea Mărului – CSM Focşani    1-3
Adrian Anastasia 14 – penalty / Mădălin Predoiu 12, Florinel Beşa 48, Remus Popa 81

KSE Târgu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc    4-1
Alin Babei 5, Marius Ştefănescu 45, 49, 54 / Istvan Csifo 70 – penalty

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Hărman    2-0
Kristof Pal 55, Arthur Gyorgyi 74

Olimpic Cetate Râşnov – Aerostar Bacău    1-1
Diego Alupoaie 65 / Cătălin Vraciu 90+4 – penalty

Sporting Lieşti a stat.

 

Seria 2

Delta Dobrogea Tulcea – CSM Râmnicu Sărat     1-2
Silviu Moise 1 / Dănuţ Oprea 89, Andrei Croitoru 90+4

FCSB 2 – Agricola Borcea     8-0
Daniel Benzar 19, 54 – pen., 61, 73, Mario Mihai 46, 58, Mihai Neg 90, Robert Ion 90+1

Sportul Chiscani – Unirea Slobozia     0-8
Florinel Ibrian 14, 32, Mihai Adăscăliţei 18, Adrian Ghinea 25, Bogdan Topor 45+1, Vasile Bucă 71, 75, Adrian Răduca 88

Progresul Spartac – Axiopolis Sport Cernavodă    2-3
Ciprian Stanciu 66, Alexandru Nechita 71 / Ricardo Mihalache 6, 45, 88

Metalul Buzău – ASSCS Farul Constanţa     0-0

Înainte Modelu – Victoria Traian     9-1
Mihai Plăcintă 5, 52, Alexandru Dobre 7 – penalty, Constantin Clătinici 11, 55, 59, 67, Daniel Gheorghe 47 – pen., 75 / Costel Boitaş 78

ACSM Olteniţa – FC Voluntari 2     1-2
Iulian Luca 79 / Adrian Voicu 23, 90+2

 

Seria 3

Atletic Bradu – Concordia Chiajna 2    1-1
Robert Tănăsescu 12 / Cristian Ciobanu 75

CS Mioveni 2 – Flacăra Moreni    2-1
Ovidiu Comanescu 26, Marius Bălan 87 / Iulian Drăgan 79

AFC Astra 2 – CS Tunari    2-1
Ciprian Biceanu 56, Sebastian Culda 69 / George Ivan 39

Viitorul Domneşti – Sporting Roşiori     5-2
Cosmin Novac 22, 67, Gabriel Dumitrescu 45, Daniel Cârjan 69, 84 – penalty / Leonard Brînceanu 26, Adelin David 73

Voinţa Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti    0-1
Sergiu Arnăutu 13

SC Popeşti Leordeni – FC Aninoasa    0-1
Narcis Marina 70

AFCM Alexandria a stat.

 

Seria 4

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Naţional Sebiş     0-4
Dragoş Săulescu 13 – penalty, Mădălin Livan 65, Marco Enciu 75 – penalty, Nicolae Ruţă 86

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – AFC Hermannstadt 2     0-3
Ilie Solomon 33, Andreas Bratu 45+1, 49

CSM Lugoj – Gloria Lunca Teuz Cermei     1-2
Bogdan Bozian 34 – penalty / Vlăduţ Cotoc 64, Andrei Sulea 87

Şoimii Lipova – ACSO Filiaşi    1-2
Andrei Vasinc 70 – penalty / Ionuţ Badea 45, Marius Duma 88

CS U Craiova 2 – Millenium Giarmata    3-1
Cătălin Ion 50, Ionuţ Tranca 72, Jovan Markovic 90 / Claudiu Ghighilicea 15

ACS Ghiroda – ACS Şirineasa    1-4
Alexandru Baranyi 90+2 / Lucian Iordache 17, 45, Florin Costea 62, Ovidiu Vezan 68

CSM Şcolar Reşita – CNS Cetate Deva    1-2
Alin Liuba 73 – penalty / Marius Lupu 4, Robert Cristian 85

Internaţional Băleşti a stat.

 

Seria 5

Sănătatea Cluj – Performanţa Ighiu    1-2
Joel Anchuoikong Yuh 14 / Claudiu Oara 64, 90+4

Unirea Alba Iulia – Unirea Tăşnad    1-1
Alexandru Giurgiu 58 / Bogdan Faur 21

Metalurgistul Cugir – CFR Cluj 2     1-0
Mădălin Popa 78

FC Avrig – Viitorul Ghimbav    2-1
Adrian Radu 41 – penalty, 86 – penalty / Raul Drugă 29 – penalty

CS Iernut – Universitatea Cluj    0-5
Dorin Goga 67, Valentin Lemnaru 74, 76, 87, Gabriel Giurgiu 78 – penalty

ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Dej    4-0
Viorel Ghinde 10, Alin Bota 59 – penalty, Sergiu Ciocan 71, Ioan Opriş 75

Avântul Reghin – Industria Galda    0-5
Silviu Mureşan 8, Alexandru Costea 10, 60, Denis Dup 51, 90

Gaz Metan Mediaş 2 a stat.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *