Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 3, etapa întâi Play-off și Play-out

Liga 3, etapa întâi Play-off și Play-out

Seria 1, play-off

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Bucovina Rădăuţi – FC Bacău 1-0

Iosif Netbai 39

CSM Bacău – Ştiinţa Miroslava 0-0

Seria 1, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

Aerostar Bacău – Rapid Brodoc 2-0

Eduard Ponea 48 – autogol, Alin Dobre 68 – penalty

CSM Vaslui și Şomuz Fălticeni stau.

 

Seria 2, play-off

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Metalul Buzău – Unirea Braniştea 4-2

Marius Tudorică 15, Adrian Moldovan 45, 62, Alexandru Saim Tudor 88 / Denis Andrei 11, Gabriel Răducan 78

CSM Focşani – Sporting Lieşti 5-0

Robert Enache 32, 62, Franck Tchassem 46, Jun Toba 89, George Dănăilă 90+2

Seria 2, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

CSM Râmnicu Sărat – Viitorul Şuţeşti 3-1

Andrei Mateiciuc 7, Florin Alexandru 25, Marius Ioniță 86 / Dragoș Mucuță 57

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca  1-1

Dedan Koko 87 – penalty / Marius Coman 56

ACS Hamangia Baia – Voinţa Limpeziş 3-2

Dan Dinu 51, Andrei Stoenciu 77, 90+4 / Mihai Alecsandru 25, Robert Ajamga 49

Seria 3, play-off

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

Dunărea Călăraşi – Agricola Borcea 0-2

Victor Militaru 55, George Călințaru 57

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

CS Afumaţi – LPS HD Clinceni 4-0

Sebastian Stancu 11, Dorin Burlacu 22, Alexandru Iamandache 75, Mario Ionică 87

Seria 3, play-out

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Recolta Gheorghe Doja – FC Voluntari 2  4-0

Adrian Răduca 12, Ionuț Drăgan 67, Dorin Radu 89, 90+4

Gloria Băneasa – Progresul Fundulea  1-0

Antonio Niță 28

Axiopolis Cernavodă – Înainte Modelu 3-1

Robert Ursache 12, 29, Iulian Carabela 70 / Claudiu Negoi 88 – penalty

Seria 4, play-off

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

CS Dinamo Bucureşti – Dunărea Giurgiu  2-0

Andrei Zătreanu 60, Claudiu Juncănaru 90+3

SC Popeşti Leordeni – CS Blejoi 0-2

Robert Tudor 58, Dragoș Mănescu 78

Seria 4, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

FC Pucioasa – CS Păuleşti 1-0

Valentin Ioniță 48

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Flacăra Moreni – Tricolorul Breaza 0-2

Denis Nedelcu 74, Florin Dumitrache 90+4

CSO Plopeni – Aro Muscelul Câmpulung Muscel 2-0

Bogdan Minea 62 – penalty, Rareș Simionescu 87

Seria 5, play-off

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

AFC Câmpulung Muscel – Kids Tâmpa Braşov  2-1

Robert Dumitrescu 18, Alexandru Rojnița 85 – autogol / Andrei Moldovan 56

Olimpic Zărneşti – Olimpic Cetate Râşnov 4-3

Bogdan Marinescu 11, 86, Andrei Gavrilă 28 – penalty, Vlad Berloiu 33 – penalty / Darius Ghiță 59, Raul Drugă 77 – penalty, Cosmin Ivan 90+3 – penalty

Seria 5, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

AFC Odorheiu Secuiesc – SR Braşov 3-1

Raul Gavîrliță 8, Csongor Simo 21, Barna Antal 65 / Brian Lemac 53

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Viitorul Curiţa 0-2

Paul Popa 8 – autogol, Sebastian Chelariu 50

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

KSE Târgu Secuiesc – Ciucaş Tărlungeni 3-0

Alpar Gergely 29, Nimrod Ketesdi 41, Janos Botorok 90+4

Seria 6, play-off

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

SCM Râmnicu Vâlcea – Vediţa Coloneşti 1-1

Cosmin Neagu 45+3 / Junior Antoine Bessong 27

vineri, 29 martie 2024, ora 17:00

Cetatea Turnu Măgurele – Viitorul Dăeşti 2-0

Alexandru Dane 7, Cosmin Ciocoteală 32

Seria 6, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

Sporting Roşiori – Petrolul Potcoava 3-1

Alexandru Mitru 14, Bogdan Călin 56, Mădălin Dudoiu 61 / Marian Anghelina 16 – penalty

Unirea Bascov – ACS Oltul Curtişoara 3-1

Alexandru Ionică 35 – penalty, Alexandru Bodea 44, Gabriel Tănase 75 / Marius Jianu 24

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Flacăra Horezu – Cozia Călimăneşti 2-0

Grigore Ceapă 50, Federico Bloțu 80

Seria 7, play-off

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Deva 0-0

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

ACSO Filiaşi – Viitorul Şimian 0-4

Moses Baidoo 23, Fabio Trip 33 – penalty, 36, Robert Eshun 72

Seria 7, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

Universitatea Craiova 2 – CSO Turceni 3-1

Robert Lăpădătescu 40, Albert Vancea 76, Robert Chifa / Kolade Adeniji 25

Gilortul Târgu Cărbuneşti – FCU Craiova FC 2 2-1

Ionuț Gîlcescu 90+1, 90+6 / Adrian Stăncălie 54

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Voinţa Lupac – CSM Jiul Petroşani 5-1

Marian Mustețea 32, Andrei Militaru 34, 70, 84 – penalty, Patrick Canea 77 / Aurel June 36

Seria 8, play-off

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

FC Bihor Oradea – Phoenix Buziaş 4-1

Alex Băican 8, Florin Chitaș 58, Răzvan Gunie 67, Sergiu Jurj 70 / Remus Bobocea 87

Politehnica Timișoara – CSC Peciu Nou 2-1

Robert Curescu 38, Cristian Bocșan 90+3 – penalty / Denis Bud 34

Seria 8, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

Avântul Periam – Gloria Lunca Teuz Cermei 2-0

Alexandru Baranyi 32, Sergiu Stamorean 90+4 – autogol

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Progresul Pecica – ACB Ineu 1-0

Ionuț Pop 34

Şoimii Lipova – CS Socodor 1-0

Cătălin Dinu 30 – penalty

Seria 9, play-off

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

Gloria Bistriţa Năsăud – CS Universitar din Alba Iulia 3-0

Andrei Banyoi 11, Vlad Mihalcea 20 – penalty, Vasile Mihai 75 – penalty

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

ACS Mediaş – Unirea Ungheni 1-2

Mihai Petra 52 / Victoraș Astafei 20, Bogdan Piper 45

Seria 9, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

ACS Târgu Mureş – Industria Galda  2-0

Ciprian Gliga 58, Denis Iepure 90

Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin 2-2

Gheorghe Hăprianu 28, Ioan Cîrloanță 55 / Toni Suciu 53, Alexandru Ghiță 71

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Unirea Alba Iulia – Viitorul Cluj 3-1

Răzvan Fetița 40, 70, Andrei Roșu 90+3 / Luca Oltean Podea 30

Seria 10, play-off

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

SCM Zalău – CSM Sighetu Marmaţiei 0-0

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

CSM Olimpia Satu Mare – Crişul Sântandrei 1-2

Moussa Samake 73 / Robert Popescu 15, Constantin Trip 70

Seria 10, play-out

vineri, 29 martie 2024, ora 15:00

Lotus Băile Felix – Minaur Baia Mare 2-2

Mario Negru 65, Patrick Blăgea 76 / Raphael Stănescu 28, Raul Vitan 50

Sănătatea Cluj – Olimpia MCMXXI Satu Mare 1-1

Alex Oltean 33 – penalty / Daniel Feier 49

sâmbătă, 30 martie 2024, ora 15:00

Victoria Carei – Minerul Ocna Dej 1-2

Raul Haiduc 2 / Alexandru Roșca 26 – penalty, Bogdan Jeler 42