Liga 3: Rezultatele din etapa 17, seriile 1,4,5 și etapa 15, seriile 2 și 3

Liga 3: Rezultatele din etapa 17, seriile 1,4,5 și etapa 15, seriile 2 și 3

Seria 1, etapa 17

CSM Roman – Metalosport Galaţi    11-0
Mădălin Popa (7 – pen., 37 – pen., 39), Florin Juncănaru (12), Relu Grigore (55), Marian Marin (67), Constantin Antim (75, 82), Claudiu Scânteie (80, 85), Alin Mocanu (86)

CSM Paşcani – Sporting Lieşti    0-1
Ionuţ Iancu (82)

AFC Odorheiu Secuiesc – Suporter Club Oţelul Galaţi    0-0

Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râşnov     0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă

Sănătatea Darabani stă.

KSE Târgu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc   3-5
Alin Babei (20, 28), Benjamin Bagoly (90) / Bajko Barna (48, 51, 58), Fabio Oliveira (50), Laszlo Hodgyai (58 – pen.)

Bucovina Rădăuţi – Aerostar Bacău    0-1
Cătălin Vraciu (84)

CSM Focşani – AFC Hărman     0-1
Daniel Paraschiv (2)

 

[standings league_id=7]

 

 

Seria 2, etapa 15

Delta Dobrogea Tulcea – ACSM Olteniţa    1-1
Robert Pîslaru (48) / Andrei Moise (88)

CSM Râmnicu Sărat – Unirea Slobozia     0-3
Constantin Toma (35 – pen., 63), Nelu Bucă (50)

Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă    1-2
Paul Radu (75) / Alexandru Vieru (55), Marius Fotescu (60 – pen.)

Metalul Buzău – FCSB 2    1-2
Mihai Ion (68 – pen.) / Ianis Stoica (51), Mitrov Mihailo (61)

Progresul Spartac – Sportul Chiscani    2-0
Alexandru Apostol (20), Florin Geană (38)

ASSCS Farul Constanţa – FC Voluntari 2    3-0
Lamine Diakite (20), Alin Cârstocea (44), Alexandru Grigoraş (65)

Victoria Traian – Agricola Borcea    1-3
Valentin Baciu (18) / Ilie Gîţă (41, 53), Adrian Grigore (72)

 

[standings league_id=8]

 

 

Seria 3, etapa 15

vineri, 9 martie, ora 13:00
AFCM Alexandria – Viitorul Domneşti     7-0
Viorel Vâlcică (14), Marius Terci (32, 47), Cosmin Căpăţînă (59 – pen.), Tiberiu Calofir (60, 76), Florin Radu (88)

Atletic Bradu – AFC Astra 2    0-1
Robert Vâlceanu (59)

Concordia Chiajna 2 – FC Aninoasa    3-2
Ovidiu Marin (2), Ionuţ Păun (7, 63) / Alin Leotescu (48, 89)

Flacăra Moreni – CS Tunari    1-0
Ionuţ Drăgan (62)

CS Mioveni 2 stă.

Voinţa Turnu Măgurele – SC Popeşti Leordeni      0-1
Mihai Luca (75)

Petrolul Ploieşti – Sporting Roşiori   1-0

Prunescu 49

 

[standings league_id=9]

 

Seria 4, etapa 17

Şoimii Lipova – Gloria Lunca Teuz Cermei    1-1
Andrei Vasinc (47) / Ionuţ Ianc (28)

Millenium Giarmata – AFC Hermannstadt 2    3-3
Claudiu Ghighilicea (50 – pen.), Marius Călin (55), George Beloescu (66) / Andrei Pop (39), Iulian Popa (48), Radu Criştiu (90+2)

CNS Cetate Deva – Internaţional Băleşti    0-0

ACSO Filiaşi stă.

CSM Şcolar Reşita – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    11-0
Daniel Ene (9, 68, 69), Laurenţiu Breşneni (11, 28, 58), Cristian Costin (26), Marius Staicu (64), Cosmin Negoescu (65, 70, 83)

ACS Ghiroda – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara    0-2
Florin Burghele (18), Marius Şimăndan (44)

CS U Craiova 2 – CSM Lugoj    3-4
Eugen Miculescu (33 – autogol), Raul Baicu (37), Ionuţ Puţaru (78) / Gelu Velici (14, 18), Bogdan Bozian (30 – pen.), Cristian Pădurariu (34)

ACS Şirineasa – Naţional Sebiş     1-1
Lucian Iordache (24 – pen.) / Nicolae Ruţă (60)
[standings league_id=6]

 

Seria 5, etapa 17

Gaz Metan Mediaş 2 – Performanţa Ighiu    0-4
Cătălin Tineiu (2, 86), Claudiu Oara (11 – pen.), Cristian Seiwerth (79)

Unirea Alba Iulia – ACS Fotbal Comuna Recea    0-1
Romario Rus (53)

Sănătatea Cluj – Industria Galda    1-1
Alexandru Gaşpar (23) / Daniel Lupşan (32)

Viitorul Ghimbav – CFR Cluj 2     0-3
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Unirea Tăşnad stă.

CS Iernut – Metalurgistul Cugir    1-1
Ionuţ Cheţan (79 – pen.) / Marin Codrea (56)

FC Avrig – Avântul Reghin     2-1
Marius Coşovan (14), Adrian Cârstean (16) / Andrei Lascu (18 – autogol)

Universitatea Cluj – Unirea Dej     2-0
Iuliu Haţiegan (65), Cristian Ene (75)

 

[standings league_id=10]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *