Rezultatele și marcatorii din Liga a 3-a, seriile I – V

Rezultatele și marcatorii din Liga a 3-a, seriile I - V

seria I

vineri, 28 aprilie

CSM Roman – Aerostar Bacău    1-2
Alexandru Hărăguţă (82) / Tudorel Tudorache (34, 75)

Atletico Vaslui – Sporting Lieşti    0-3
Remus Sprînceană (45, 90+2), Bogdan Popov (45+1)

CSM Paşcani – Sportul Chiscani    3-3
Cosmin Blănaru (22, 85), Adrian Viorică (90+1) / Dragoş Mucuţă (13), Sorin Techiu (38, 79)

Olimpia Râmnicu Sărat – AFC Odorheiu Secuiesc     2-1
Alexandru Tudor Şaim (26), Bogdan Bălan (41) / Benjamin Bagoly (15)

sâmbătă, 29 aprilie

Ştiinţa Miroslava – Olimpic Cetate Râşnov    1-0
Ovidiu Tăcuţanu (10 – pen.)

AFC Hărman – Metalosport Galaţi    6-1
Emanuel Popa (23, 55), Vlad Boricean (37), Şerban Moraru (40), Eduard Turdean (74), Bogdan Roşu (89) / Ionuţ Constantinescu (78)

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Avântul Valea Mărului    4-2
Barna Bajko (17, 68), Robert Ilyes (20), Arthur Gyorgyi (24) / Adrian Anastasie (57, 61 – pen.)

SC Bacău a stat.

Clasament:

seria II

vineri, 28 aprilie

AFC Astra II – Dinamo Bucureşti II     0-2
Alin Dudea (16), Alexandru Dulca (51)

Petrolistul Boldeşti – Metaloglobus Bucureşti    2-1
Ionuţ Zamfir (18), Cristian Mihăiţă (25) / Valentin Ghenovici (55 – pen.)

Viitorul Constanţa II – Delta Dobrogea Tulcea    3-0
Cristian Ene (21, 41, 59)

Arsenal Malu – Înainte Modelu     0-3 (F.J.)

sâmbătă, 29 aprilie

CS Tunari – Viitorul Domneşti    2-3
Ionuţ Drăgan (58), Andrei Luca (78) / Vlad Bărbulescu (18, 48), Alexandru Văduva (81)

Unirea Slobozia – SC Popeşti Leordeni    0-2
Nicuşor Romanescu (4 – pen.), Mădălin Mustaţă (19)

CSM Olteniţa – Axiopolis Sport Cernavodă     3-2
Cosmin Ionică (13, 90+4), Răzvan Udrea (31) / George Rusu (20), Leonard Gheorghe (90)

Clasament:

seria III

vineri, 28 aprilie

CS Mioveni II – FC FCSB II    2-2
Eduard Neacşu (16 – pen.), Alexandru Cioc (52) / Dennis Man (65), Mario Mihai (86)

ACS Şirineasa – FCM Alexandria    2-1
Bogdan Lăzărescu (62), Octavian Marinescu (90+2) / Leonard Brînceanu (2)

CS U Craiova II – Sporting Rosiori    3-0
Ionuţ Frăsineanu (4), Nicolae Gunie (35), Sebastian Tătulea (56)

FC Voluntari II – CS Podari     3-0 (f.j.)
CS Podari s-a retras din campionat

sâmbătă, 29 aprilie, ora 17:00

Concordia Chiajna II – SCM Piteşti    2-4
Ovidiu Marin (51), Cristian Flisc (87) / Ionuţ Năstăsie (5, 56), Constantin Stoica (41, 75)

Urban Titu – FC Aninoasa    0-1
Alin Neguţ (74)

Flacăra Moreni – ACSO Filiaşi     3-2
Lucian Acasandrei (28, 90+3), Bogdan Tocan (67) / Fabian Cruşoveanu (42), Nicuşor Neacşu (84)

Atletic Bradu stă.

Clasament:

seria IV

vineri, 28 aprilie

Pandurii Târgu Jiu II – Millenium Giarmata    3-1
Daniel Mărgărit (5), Bogdan Dănăricu (13, 55) / Miodrag Todorov (25)

Naţional Sebiş – ACS Poli Timişoara II    1-0
George Bîrsănel (45+1)

CSM Lugoj – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic     5-1
Dan Perju Silaghi (19, 42), Florin Lazea (25 – pen.), Mădălin Livan (28), Costel Zurbagiu (34) / Patrick Niţă (75 – pen.)

sâmbătă, 29 aprilie

Performanţa Ighiu – Industria Galda    2-2
Marius Cristea (7), Răzvan Fetiţa (25) / Daniel Lupşan (73), Răzvan Frenţiu (87)

Ripensia Timişoara – Unirea 1924 Alba Iulia      4-2
Mediop Ndiaye (15, 57), Adrian Zalushi (37 – pen.), Ioan Dumiter (74) / Daniel Lasconi (30), Ciprian Selagea (76 – pen.)

CSM Şcolar Reşiţa – Gloria Lunca Teuz Cermei    4-0
George Beloescu (5), Laurenţiu Breşneni (32), Souleymane Keita (38), Flavius Costescu (41)

UTA Bătrâna Doamnă II – CNS Cetate Deva     2-3
Darius Covaci (51), Ovidiu Ghergar (72) / Marian Stoenac (26), Szabolcs Szekely (37, 45)

Clasament

seria V

vineri, 28 aprilie

Unirea Jucu – ACS Comuna Recea    3-1
Mihai Maxin (11), Adrian Şut (44), Olimpiu Bucur (59) / Adrian Şter (15)

CS Oşorhei – FC Zalău    0-1
Cristian Tăbîrţă (57)

Metalurgistul Cugir – AFC Hermannstadt    0-1
Gabriel Oiţă (88)

ASA Târgu Mureş II – Unirea Dej     3-1
Răzvan Stoica (62), Flavius Dumbrăvean (64), Raul Iliescu (69) / Florin Blaj (7)

Viitorul Ulmeni – FC Bistriţa     3-0 (f.j.)
FC Bistriţa s-a retras din campionat.

sâmbătă, 29 aprilie

CS Iernut – Gaz Metan Mediaş II    3-3
Tihamer Kovacs (38), Ionuţ Cheţan (81), Andrei Balea (90) / Gabriel Mărginean (20, 70), Giuliano Tili (74)

Avântul Reghin – Recolta Dorolţ     4-0
Adrian Murar (16 – pen.), Tudor Sbârcea (29), Bogdan Stavilă (56), Andras Fulop (77)

Sănătatea Cluj stă.

Clasament:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *