Liga 2

Liga 2, etapa 13: rezultate, marcatori și clasament

Liga 2, etapa 13: rezultate, marcatori și clasament. Sâmbătă, 21 noiembrie, ora 11.00 Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina 2-1 Vaida 2, Dodoi 78/ Necșuleascu 90+3 Unirea Slobozia – FCU Craiova 0-0 Turris Turnu Măgurele – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-0 Metaloglobus Bucureşti – Comuna Recea 2-0 Ov. Herea 23, 53 Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi 2-1 Hergheligiu 28 / Krell 37 – autogol, Șandru 54 CS Mioveni – Csikszereda Miercurea

Liga 2, etapa 12: rezultate, marcatori și clasament

Liga 2, etapa 12: rezultate, marcatori și clasament Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 11:00 Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Pandurii Târgu Jiu 4-3 D. Paraschiv 8 (pen.) și 32, Bădăuță 12, D. Buia 90+4 (pen.) / F. Acosta 41, C. Vaida 64, Dodoi 71 CSM Slatina – Metaloglobus Bucureşti 1-0 V. Gheorghe 69 Fotbal Comuna Recea – Unirea Slobozia 2-0 Văsălie 23, Luboya 75 Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 14:30 CSM Reșița

Liga 2, etapa 11: rezultate, marcatori și clasament

Liga 2, etapa 11, rezultate, marcatori si clasament Vineri FC Petrolul Ploieşti – Fotbal Club Rapid 2-0 Buhăescu 7, Botic 90+2 Sâmbătă, ora 11:00 SCM Gloria Buzău – ACS Fotbal Comuna Recea amânat din cauza covid la oaspeți FC Metaloglobus Bucureşti – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1-2 O. Herea 36 penalty / Paraschiv 26, Bădăuță 29, CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – AFC Dunărea 2005 Călăraşi  1-2 Dodoi 76 /

Liga 2, etapa 10: rezultate, marcatori și clasament

Sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 11:00 AFC Ripensia Timișoara – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele  4-2 Darius Țieranu 28, Nemanjia Sokovic 43, Denis Golga 66, Tudor Călin 82-penalty / Florian Haită 60, Ad. Voicu 68 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, amânat COVID oaspeți  AFC Dunărea 2005 Călăraşi – FC Metaloglobus Bucureşti  1-0 Valentin Alexandru 62 ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu – AFC Unirea 04 Slobozia  3-1

Liga 2, etapa 9: rezultate, marcatori și clasamentul

Sâmbătă, 24 octombrie, ora 11:00 Metaloglobus – Csikszereda 2-1 David Bor 3-autogol, Cl. Herea 89 / Bara 75 Aerostar Bacău – Comuna Recea 2-3 Moisi 4, Vraciu 78 / Văsălie 9, Coman 35-penalty, Ante Bakmaz 62 ASU Poli Timişoara – Slatina 1-0 Scutaru 43 SCM Gloria Buzău – Viitorul P. Târgu Jiu, nu se dispută, oaspeții au 11 cazuri de covid Unirea Slobozia – Dunărea Călăraşi 2-2 Toma 10-penalty, Ene 71 / Șandru 2, Tudoran

Liga 2, etapa 8: șapte victorii în deplasare!

Vineri, 16 octombrie 2020, ora 18 U Cluj – Concordia Chiajna 1-1 Denis Mâneran 72 / Azdren Llullaku 52 Sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 11 Viitorul Pandurii Târgu Jiu – ASU Poli Timișoara 0-1 / Alin Manea 49 Csikszereda Miercurea Ciuc – Unirea Slobozia 0-1 / Gabriel Lazăr 14 CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu 1-2 Emanuel Dat 89 / Martin Remacle 9, Gabriel Dodoi 33 CSM Slatina – Aerostar

Liga a II-a, etapa 7-a: Ineuanul Denis Mâneran a marcat primul său gol în Liga 2-a în succesul Universității Cluj la Turnu Măgurele

Sâmbătă, ora 11:00 Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu – nu se dispută, amânat SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda – nu se dispută, amânat Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara    2-0 Metaloglobus Bucureşti – CSM Reșița   0-0 Sâmbătă, ora 16:45 Concordia Chiajna – CS Mioveni   0-1 B. Rusu 45 (pen.) Sâmbătă, ora 20:45 U Craiova 1948 SA – Rapid   5-0 Diallo 7, Negru 22, Cl. Bălan 45+2 și 74,

Liga a II-a, etapa a 6-a: Mioveniul - la a patra remiză albă în șase runde, U. Cluj - în sfârșit pe loc de play-off!

Vineri Rapid – Concordia Chiajna 4-2 Pănoiu 32, Drăghiceanu 60, Goge 69, Adrian Bălan 90+4-penlty   / Marius Dumitru 12, Hergheligiu 44 Sâmbătă, ora 11:00 Farul Constanţa – Metaloglobus Bucureşti 1-2 Măzărache 86 / Lungu 15, Cl. Herea 53 CSM Reșița – Unirea Slobozia 0-3 / Toma 22, Moldovan 55, Lazăr 64 Ripensia Timișoara – SCM Gloria Buzău 2-1 Ioniță 22- autogol, Tudorache 48/ Stoica 5-penalty FK Csikszereda – ASU

Liga a II-a, etapa a 5-a: Craiova o bate pe Slatina și revine pe primul loc!

Sâmbătă, ora 11:00 Aerostar Bacău – FK Csikszereda 3-2 Ilie 55, Bor – 74,autogol, Chirilă 77 / Gonzalez 15, Meszaros 22 ASU Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara 2-0 Axente 48, Popescu 59 SCM Gloria Buzău – CSM Reșița 0-1 / Buș 43 Unirea Slobozia – Farul Constanţa, amânat, oaspeții au cazuri de Covid Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni 1-2 Remacle 22 / Massaro 3, Negruț 79 Turris Oltul Turnu

Liga a II-a, etapa a 4-a: Enache a debutat cu o victorie pe banca „șepcilor roșii”, Petrolul e pe podium!

Sâmbătă, ora 11:00 Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu  4-0 Llullaku 30, Arnăutu 37,59 – penalty, B. Vișan 72 CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti  0-1 / Ov. Herea 25 Farul Constanţa – SCM Gloria Buzău  2-2 Al. Stoica 6, Huiban 16 (autogol) / C. Stoica 45, 55 – penalty CSM Reșița – ASU Politehnica Timișoara  0-0 Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău  2-0 Al. Neagu 55  și 68 (ambele din penalty)