Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Conference League, turul 2 preliminar, partida tur, FK Laci – FC Universitatea Craiova 1-0

Conference League, turul 2 preliminar, partia tur, FK Laci – FC Universitatea Craiova 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Zarubica, în minutul 36, după un contraatac al echipei albaneze. Returul va avea loc săptămâna viitoare. dacă vor arăta altă față și vor trece de albanezi, craiovenii vor a piept cu Anderlecht.

Oltenii au avut un start foarte bun de partidă, ratând cea mai mare ocazie în minutul 11 prin Koljic, din șase metri, cu poarta goală, după o pasă a lui Bancu. Mateiu și Cicâldău au foat și ei foarte aproape de gol, dar albanezii s-au dovedit a fi de netrecut și au au reușit să deschidă scorul în minutul 35, pe contraatac, Lushkja i-a pasat lui Zarubica, care a îndeplinit o formalitate.

În repriza secundă, Laci s-a retras și a ținut de rezultat, oltenii au avut posesie mai bună, dar nu și-au creat ocazii de poartă și au terminat învinși.

Conference League, turul 2 preliminar, FK Laci – FC Universitatea Craiova 1-0

A marcat: Zarubica 36

KF Laci: Sherri – Roganovic, Malota, Ignjatovic, Velija – Lushkja, Ard. Deliu, Shehu – Zarubica (71 Qato), Guindo (89 Prengaj), Mazrekaj (84 Zulfiu). Antrenor: Shpetim Duroj.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Conte, Bălaşa, M. Constantin, Bancu – Mateiu (70 Bic), Nistor – Cîmpanu (64 Gustavo), Cicâldău (87 Căpăţână), Ivan – Koljic (64 Markovic). Antrenor: Marinos Ouzounidis

Cartonaşe galbene: Conte 15, Koljic 51, Mateiu 68

Arbitrii: Rohit Saggi – Geir Isaksen şi Morten Jensen (toți din Norvegia), iar rezervă a fost Mohammad Usman Aslam.