Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Cupa României Betano: etapele 2 și 3 faza grupelor

Cupa României Betano: etapele 2 și 3 faza grupelor

Etapa 2

marți, 8 noiembrie 2022

ora 16:00 / Grupa B: CS Mioveni – FC Botoșani 1-0

Junior Kabananga 82

ora 18:15 / Grupa A: Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești 0-0

ora 21:00 / Grupa A: Dinamo – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-3

Denis Ciobotariu 82 – autogol, Iulian Roșu 90+2 / Francisco Junior 16, Nicolae Păun 57, Răzvan Patriche 88 – autogol

miercuri, 9 noiembrie 2022

ora 14:00 / Grupa B: Gloria Buzău – UTA Arad 1-3

Ariel Lopez 16 / Claudiu Keșeru 1, 25, Wesley Jobello 66 – penalty

ora 14:00 / Grupa D: Minaur Baia Mare – FC Hermannstadt 2-3

Pacheco Cassama Muacir 87, David Simion 90+2 / Matko Babic 23, 55, Dragoș Iancu 51

ora 14:45 / Grupa D: Chindia Târgoviște – Campionii FC Argeș 1-1

Modestas Vorobjovas 30 / Enzo Celestine 15

ora 17:00 / Grupa D: CS Ocna Mureș – Universitatea Craiova 1-1

Paul Cioargă 48 / Andrei Ivan 29 – penalty

ora 21:00 / Grupa C: Rapid – Farul Constanța 0-2

Carlo Casap 45+4 – penalty, Adrian Mazilu 90+7

joi, 10 noiembrie 2022

ora 14:00 / Grupa C: CSM Alexandria – Universitatea Cluj 0-4

Florian Haită 30, Adrian Bălan 71, Andrei Pițian 77, 86

ora 16:00 / Grupa A: ”FC U” Craiova – FC Voluntari 1-0
Aurelian Chițu 6

ora 18:15 / Grupa C: CSC Dumbrăvița – CFR Cluj 0-5
Ovidiu Hoban 50, Cephas Malele 81, Daniel Bîrligea 87, 90, 90+1

ora 21:00 / Grupa B: SC Oțelul Galați – FCSB 0-0


Etapa 3

marți, 6 decembrie 2022, ora 19:00

Unirea Slobozia – Dinamo 3-3

Constantin Toma 39 – penalty, Ciprian Rus 50, Alexandru Darius Pop 68 – autogol / Lamine Ghezali 17, Costin Amzăr 24, Iulian Roșu 30

Petrolul Ploiești – ”FC U” Craiova 0-1

Gabriel Iancu 81

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Voluntari 4-0

Mihai Bălașa 14, Roland Varga 17, 62, Pavol Safranko 84

joi, 8 decembrie 2022, ora 20:00

SC Oțelul Galați – Gloria Buzău 0-2

Dragoș Lazăr 29, Alexandru Boiciuc 50

FC Botoșani – FCSB 0-2

Alexandru Musi 53, Matei Tănasă 90

CS Mioveni – UTA Arad 0-3

Paul Anton 12, Erion Hoxhallari 52, Claudiu Keșeru 64

marți, 18 octombrie 2022, ora 15:30

CSM Alexandria – Farul Constanța 2-2

Mihai Stancu 34, Florin Cioablă 86 / Gabriel Torje 8, 58

marți, 18 octombrie, ora 18:15

CSC Dumbrăvița – Rapid 1-4

Toma Bodri 13 / Alexandru Albu 34, 52, Xian Emmers 58, Jakub Vojtus 76

joi, 20 octombrie 2022, ora 21:00

Universitatea Cluj – CFR Cluj 1-1

Roger 64 – autogol / Daniel Bîrligea 2

miercuri, 7 decembrie 2022, ora 17:00

CS Ocna MureșMinaur Baia Mare 0-6

Florin Chitaș 23, Muacir Pacheco Cassama 46, Mircea Donca 51 – penalty, Bogdan Rotar 70, Raphael Stănescu 85, Răzvan Lazăr 88

Campionii FC Argeș – Universitatea Craiova 2-1

Dorian Bertrand 64, Costinel Tofan 69 / Vladimir Screciu 55

FC HermannstadtChindia Târgoviște 4-1

Valentin Buhăcianu 3, Matko Babic 13, 49, Dragoș Iancu 32 / Alexandru Jipa 17

 

Clasament Grupa A

1. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3 3 0 0 10-3 9 puncte
2. ”FC U” Craiova 3 2 1 0 2-0 7
3. FC Voluntari 3 1 0 2 1-5 3
4. Dinamo 3 0 2 1 5-6 2
5. Unirea Slobozia 3 0 2 1 3-4 2
6. Petrolul Ploiești 3 0 1 2 1-4 1

 

Clasament Grupa B

1. UTA Arad 3 2 1 0 8-3 7 puncte
2. CS Mioveni 3 2 0 1 2-3 6 puncte
3. FCSB 3 1 2 0 4-2 5
4. Gloria Buzău 3 1 0 2 3-3 3
5. FC Botoşani 3 1 0 2 1-3 3
6. SC Oţelul Galaţi 3 0 1 2 0-3 1

 

Clasament Grupa C

1. CFR Cluj 3 1 2 0 6-1 5 puncte
2. Universitatea Cluj 3 2 1 0 5-1 5
3. Farul Constanţa 3 2 1 0 4-2 5
4. Rapid 3 1 2 1 4-3 4
5. CSC Dumbrăviţa 3 1 0 2 5-9 3
6. CSM Alexandria 3 0 1 2 2-10 1

 

Clasament Grupa D

1. FC Hermannstadt 3 2 0 1 7-5 6 puncte
2. Campionii FC Argeş 3 1 2 0 3-2 5
3. Minaur Baia Mare 3 1 1 1 8-3 4
4. Universitatea Craiova 3 1 1 1 4-3 4
5. CS Ocna Mureş 3 1 1 1 2-7 4
6. Chindia Târgovişte 3 0 1 2 2-6 1

 

Meciurile sferturilor de finală ale Cupei României:

Sfert 1: Sepsi OSK Sfângu Gheorghe – CS Mioveni

Sfert 2: CFR Cluj – Campionii FC Argeș

Sfert 3: FC Hermannstadt – Universitatea Cluj

Sfert 4: UTA Arad – ”FC U” Craiova