Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 1, etapa 2: Chindia – Sepsi OSK 1-1, Cherchez a smuls un egal în ultimele minute

Liga 1, etapa 2: Chindia – Sepsi OSK 1-1. Băieții antrenați de Emil Săndoi au obținut primul punct al sezonului, după ce în prima etapă au pierdut la Rapid. Sepsi OSK s-a aflat în avantaj timp de 35 de minute la Buzău, dar s-a văzut egalată în ultimele minute ale meciului.

”Am întâlnit o echipă foarte bună şi o să vă convingeţi pe parcursul campionatului, una dintre cele mai bune echipe din campionat, cu un lot foarte valoros. Până la urmă să zicem că rezultatul este echitabil, cu toate că ocaziile mai mari le-am avut noi.

Nu e posibil să iei gol pe o pasă lungă de 40 de metri, să nu apreciezi, să nu poţi să respingi, să rămână mingea la adversar, deci gol copilăresc” a spus antrenorul Chindiei, Emil Săndoi, la finalul partidei.

Liga 1, etapa 2: Chindia – Sepsi OSK 1-1

Au marcat:  Cherchez 87 / Ashkovski 52

Chindia Târgovişte: Moldovan – Căpuşă, Celea, Baxevanos, Roumpoulakou (72 Corbu) – Şerban (82 Matiș), Suciu (82 Cherchez), Iacob, Popadiuc (71 Popa) – Neguţ, Florea (90+1 Kocic). Antrenor: Emil Săndoi. Absent: Marco Dulca ( la Olimpiadă la Tokyo).
Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly – Dimitrov, Mitrea, Hugo Filipe, Ştefănescu (46 Aganovic)- Vaşvari (80 Fofana), Păun (46 Rep), Ispas – Askhovski, Damaşcan (88 Bojic), Eder Gonzalez (72 Tincu). Antrenor: Leo Grozavu.