Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 1, Play-off și Play-out: rezultatele, marcatorii și clasamentele finale

Liga 1, Play-off și Play-out: rezultatele, marcatorii și clasamentele finale.

Etapa 1

Liga 1 – Play-out, 11 martie

UTA Arad – Academica Clinceni 3-0

Erico 10, Otele 41, 48

Liga 1 – Play-off, 11 martie

Univ. Craiova – FC Argeș 3-0

Gustavo 23, Roguljic 83, Baiaram 84

Liga 1 – Play-out, 12 martie

Chindia Târgoviște – U Craiova 1948,  0-0

Liga 1 – Play-0ff, 12 martie

CFR Cluj – FC Voluntari 3-1

Debeljuh 50, Deac 78, Petrila 82 / C. Costin 70

Liga 1 – Play-out, 13 martie

Sepsi Sf. Gheorghe – CS Mioveni 3-1

Tudorie 80, 86, Ștefănescu 90+2 / Balaur 38

Liga 1 – Play-out, 13 martie

Rapid București – Dinamo București 3-1

Ioniță 3, Kait 8, Ad. Bălan 30 / V. Morar 11

Liga 1 – Play-off, 14 martie

FC Botoșani – Gaz Metan Mediaș 5-0

Roman 14, Mailat 48, Tărcoveanu 61, Jaja 62, Matricardi 75 (autogol)

Liga 1 – Play-0ff, 14 martie

FCSB – Farul Constanța 2-0

Edjouma 67, Oct. Popescu 85

Eliminat: Dussaut (Farul) 69

Etapa 2

Liga 1 – Play-out, 18 martie

FC Botoșani – UTA Arad 1-0

Jaja 7

Liga 1 – Play-0ff, 18 martie

FC Voluntari – Univ. Craiova 3-1

Screciu 7 – autogol, Ricardinho 67, Nemec 73  / Gustavo 64

Liga 1 – Play-out, 19 martie

Gaz Metan Mediaș – U Craiova 1948 0-2

/ Bauza 40, Compagno 81

Liga 1 – Play-out, 19 martie

Academica Clinceni – Rapid București 0-1

/ R. Moise 67

Liga 1 – Play-0ff, 19 martie

Farul Constanța – CFR Cluj 0-0

Liga 1 – Play-out, 20 martie

Dinamo București – Sepsi Sf. Gheorghe 0-0

Liga 1 – Play-0ff, 20 martie

FC Argeș – FCSB 2-3

Șerban 43- penalty, Said 72 – penalty / Tănase 38, 55 – penalty, Dumiter 90+4

Liga 1 – Play-out, 21 martie

CS Mioveni – Chindia Târgoviște 1-0

B. Rusu 40

Etapa 3

Liga 1 – Play-out, vineri, 01 aprilie

U Craiova 1948 – CS Mioveni 1-1

Huyghebaert 88 / Dumitriu 59

Cartonaș roșu: Diallo (Craiova) 8

Chindia Târgoviște – Dinamo București 0-2

/ V. Morar 66, Irobiso 81

Liga 1 – Play-out, sâmbătă, 02 aprilie

UTA Arad – Gaz Metan Mediaș 4-0

Cardoso 10, Vorobjovas 25, 74, Otele 30

Liga 1 – Play-off, sâmbătă, 02 aprilie

FC Voluntari – Farul Constanța 1-0

Ricardinho 89

Liga 1 – Play-out, sâmbătă, 02 aprilie

Rapid București – FC Botoșani 3-0

Vojtus 10, Sefer 62, Albu 79 – penalty

Liga 1 – Play-off, duminică, 03 aprilie

ora 19:00 FCSB – Universitatea Craiova 0-2

/Ivan 45+1 – penalty, Ov. Bic 74

Liga 1 – Play-out, luni, 04 aprilie

Sepsi Sf. Gheorghe – Academica Clinceni 6-0

Luckassen 10, Florică 14 – autogol, Păun 45+1, Aganovic 68, Tudorie 86, Mitrea 90

Liga 1 – Play-off, luni, 04 aprilie

CFR Cluj – FC Argeș 2-0

Debeljuh 26, Dugandzic 85

Etapa 4

Play-out, vineri 8 aprilie

Academica Clinceni – Chindia Târgoviște 0-3

/ Florea 29, Șerban 33, Passaglia 90+1

Dinamo București – U Craiova 1948 1-2

Irobiso 1 / Huyghebaert 50, Compagno 90+1

Play-off, sâmbătă 9 aprilie

FC Argeș – Farul Constanța 0-2

/ Radaslăvescu 27, A. Petre 62

Play-out, sâmbătă 9 aprilie

UTA Arad -Rapid București 0-2

/ Ioniță II 47, R. Ilie 75

Play-out, duminică 10 aprilie

FC Botoșani – Sepsi Sf. Gheorghe 0-1

/ Tudorie 3

Play-off, duminică 10 aprilie

Univ. Craiova – CFR Cluj 3-2

Crețu 18, Markovici 69, Roguljici 90+6/ Bordeianu 43, Petrila 58

Play-out, luni 11 aprilie

ora 18:00 Gaz Metan Mediaș – CS Mioveni 1-2

Santos 78 / B. Rusu 16, Tomczyk 24

Play-off, luni 11 aprilie

ora 21:00 FCSB – FC Voluntari 4-0

Olaru 5, Stoica 26, Tănase 70, 78

Etapa 5

Play-out, vineri 15 aprilie

Chindia Târgoviște – FC Botoșani 1-2

Chamed 41 / M. Roman II 43, Erico Papa 66

CS Mioveni – Dinamo București 2-0

Panait 72, Sanoh 84

Play-out, sâmbătă 16 aprilie

ora 15:00 Sepsi Sf. Gheorghe – UTA Arad 1-0

Bălașa 90+3

Play-off, sâmbătă 16 aprilie

FC Voluntari – FC Argeș 0-1

/ Rainov 80

Farul Constanța – Universitatea Craiova 0-3

/ Markovic 15, 45+2, Baiaram 37

Play-out, duminică 17 aprilie

U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0

Baeten 8, Bauza 35, Van Durmen 86, Ondaan 88

Play-off, duminică 17 aprilie

CFR Cluj – FCSB 0-1

/ Oc. Popescu 74

Play-out, luni 18 aprilie

Rapid București – Gaz Metan Mediaș  8-0

Vojtus 12, R. Ilie 37 și 51, Carnat 40 și 49, R. Moise 66, Dandea 75, Morais 90+1

Etapa 6

Play-out (etapa a 6-a), vineri 22 aprilie

Academica Clinceni – CS Mioveni 0-2

/ Scarlatache 28, Raicea 82

Gaz Metan Mediaș – Dinamo București 0-1

/ Carp 41

Play-out, sâmbătă 23 aprilie

UTA Arad – Chindia Târgoviște 1-0

Otele 69

Rapid București – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0

R. Ilie 80

Play-off (etapa a 6-a), duminică 24 aprilie

FC Voluntari – CFR Cluj 0-1

/Boateng 83

Play-out, luni 25 aprilie

ora 15:30 FC Botoșani – U Craiova 1948  2-1

Dican 39, Dawa 66 / Compagno 55

Play-off, luni 25 aprilie

FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4

/Crețu 22, 62, Markovic 55, Ivan 70

Farul Constanța – FCSB 0-4

/Tănase 24, 40 – penalty, 67, Olaru 34

Etapa 7

Play-off

Universitatea Craiova – FC Voluntari 1-0

Baiaram 7

CFR Cluj – Farul Constanța 1-0

Birligea 66

FCSB – FC Argeș 4-0

Tănase 7-penalty, Olaru 34, 83, Cristea 65

Play-out

Sepsi Sf. Gheorghe – Gaz Metan Mediaș 3-1

Ștefănescu 2, Gonzales 34, Tudorie 83 / Francisco jr. 16 – penalty

Chindia Târgoviște – Rapid București 0-0

Dinamo București – Academica Clinceni 5-1

Ivanovici 54, Ivanov 58, Morar 76, 79, Azankpo 86 / Massaro 88

U Craiova 1948 – UTA Arad 1-0

Kovacic 50

CS Mioveni – FC Botoșani 0-2

/ Dican 70, Patache 84

Etapa 8

Play-out, vineri, 6 mai 2022

Gaz Metan Mediaș – Academica Clinceni 4-3

Iancu 9, Gașpar 23, Steau 49 – penalty, Matahus 87 / Jerdea 37, R. Ion 40 – penalty, Avram – 72 – penalty

FC Botoșani – Dinamo București 2-3

Jaja 31, M Roman II 54 / Pierett 7, 44, Crețu 68

Play-out, sâmbătă, 7 mai

UTA Arad – CS Mioveni 1-0

Vorobjovas 27

Play-off, sâmbătă, 7 mai

Farul Constanța – FC Voluntari 1-1

Ciobotariu 33 – autogol / Droppa 74

Play-off, sâmbătă, 7 mai

FC Argeș – CFR Cluj 0-6

/ Păun 2, Deac 20 – penalty, Manea 37, Debeljuh 45, 60, Petrila 86

Play-out, duminică, 8 mai

Sepsi Sf. Gheorghe – Chindia Târgoviște 2-1

Aganovic 60, Golofca 71 / Chamed 69

Play-off, duminică, 8 mai

Universitatea Craiova – FCSB 0-1

/ Mamut 86

Play-out, luni, 9 mai, ora 20:30

Rapid București – U Craiova 1948 2-3

Diallo 8 – autogol, Albu 90+2 – penalty/ Compagno 44, 47 – penalty, Baeten 90+4

Etapa 9

Play-out, vineri 13 mai

Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș 3-0

Florea 18, M. Dulca 59, Chamed 83

Dinamo București – UTA Arad 1-1

Irobiso 84 / Cardoso 39

Play-off, sâmbătă 14 mai

Farul Constanța – FC Argeș   1-0

I. Larie 34

FC Voluntari – FCSB  2-2

Nemec 45+2, C. Costin 88 / A. Cordea 44, Fl. Tănase 72

Play-off, duminică 15 mai, ora 21:30

CFR Cluj – Univ. Craiova 2-1

Boateng 2, Debeljuh 56 / Mateiu 61

Play-out, luni 16 mai, ora 20:30

Academica Clinceni – FC Botoșani 0-4

M. Roman II 12, 68, Haruț 28, Lupeta 86

CS Mioveni – Rapid București 3-2

Sanoh 40, Oancea 60, Voinea 90+4 / Al. Ioniță II 59, Bnou-Marzouk 90+3

U Craiova 1948 – Sepsi Sf. Gheorghe 0-5

Luckassen 16, I. Fulop 57, Damașcan 66, Golofca 72, G. Dragomir 90

Etapa 10, Play-off

Vineri, 20 mai 2022

Universitatea Craiova – Farul Constanța 4-1

Roguljic 21, Vlădoiu 24, Baiaram 54, Ivan 90+3 / Betancor 27

Duminică, 22 mai 2022, ora 21.30

FCSB – CFR Cluj 3-1

O. Popescu 30, Șut 64, 88 / Dimitrov 45

Luni, 23 mai 2022, ora 20.30

FC Argeș – FC Voluntari 0-1

/ Rață 1

Clasament final Play-off

Clasament final Play-out