Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2 Casa pariurilor, etapele 8-11: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2 Casa pariurilor, etapele 8-11: rezultatele, marcatorii și clasamentul.

Etapa 8

Sâmbătă, 1 octombrie ora 11:00

CSC Dumbrăvița – Ripensia 1-0

Stoi 9 – autogol

Poli Iași – FCM Baia Mare 2-0

Plămadă 70, Plokhotnyuk 90+4

Progresul Spartac – Unirea Dej 2-2

Visic 2, Tudorache 73 / Blaj 22, Chira 54

sâmbătă, 1 octombrie ora 12:00

Șelimbăr – CSA Steaua 1-1

Ciocâlteu  85 / Ad. Popa 29

Duminică, 2 octombrie, ora 11:00

Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus

Kelemen 51, L. Kovacs 72

FC Brașov – CSM Slatina    0-0

Oțelul – Viitorul Pandurii    2-1

Cîrjan 77 și 90+3 / Dodoi 64

Poli Timișoara – Concordia Chiajna    1-4

S. Pană 64  / Taub (autogol) 40, Mediop 58, E. Oancea 69,  A. Voicu 90+4

Luni, 3 octombrie ora 16:00

Unirea Constanța – FC Buzău 3-1

Pandele 63, Chirițoiu 88, Mitrică 90+2 / Matiș 90+6

Marți, 4 octombrie, ora 17:00

Dinamo – Unirea Slobozia  1-0

Alex Pop 28

 

Etapa 9

Sâmbătă, 8 octombrie, ora 11.00

CSM Slatina – Csikszereda  2-0

Doman 34, Nițu 57

CSA Steaua – Poli Timișoara  3-1

Chipirliu 52, 67, Chunchukov 86/ Bârnoi 30

Ripensia Timișoara – Poli Iași 3-1

Șofran 2, 30, Ciurel 45 / Plămadă 87

Metaloglobus – CSC Dumbrăvița  1-0

Huiban 48

Concordia Chiajna – Progresul Spartac  2-0

Rusescu 25, 42

Viitorul Pandurii Tg. Jiu – FC Brașov SR  2-3

Brînzan 5, Dragu 28 – penalty / Izata 25, Marc 41, Chocă-Roșă 74

Unirea Slobozia – Unirea Constanța 3-0

Coadă 15, Șuteu 19 – autogol, Ciprian Rus 45+2

Sâmbătă, 8 octombrie, ora 13.00

Unirea Dej – Oțelul Galați   2-0

Cocian 8 și 45

Duminică, 9 octombrie ora 11.00

Minaur Baia Mare – Dinamo 1-1

Ciocan 45+2 / Beni 36 – penalty

Marți, 11 octombrie ora 17.00

Gloria Buzău – Șelimbăr  1-0

V. Alexandru 42

restanță

CSA Steaua – Unirea Constanța 5-0 

Chinchukov 18, A. Popa 32, Chipirliu 49, 52, Bodișteanu 90+2

 

Etapa 10

Vineri, 14 octombrie

FC Braşov – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1

Spătaru 58 / Jelena 81

Eliminați: V. Constantin 45+2, M. Burlacu 90+3 (ambii de la FC Brașov)

Sâmbătă, 15 octombrie

CSC Dumbrăviţa – CSM Slatina 2-1

Toma 66, Gîsa 90 / Nițu 53

Poli Iaşi – Metaloglobus Bucureşti 1-0

Hlistei 68

Unirea Constanţa – Minaur Baia Mare 1-0

Lăcătuș 16

CSC Şelimbăr – Unirea Slobozia 1-1

Tătar 90+5 / Dorobanțu 31

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Dej 1-2

Brînzan 40 / Cocian 36, Blaj 42

Dinamo – Ripensia Timișoara 1-0

Patriche 49

Duminică 16 octombrie

Poli Timișoara – Gloria Buzău 1-1

P. Popescu 31 / Boiciuc 55

Luni, 17 octombrie, ora 16.00:

Progresul Spartac – CSA Steaua  0-3

Chipirliu 9, 90+2 (penalty), Chunchukov 33

Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna   0-1

Azinovic 5

Etapa 11

Vineri 21 octombrie

CSM Slatina – Poli Iași 1-0

Doman 30

Sâmbătă, 22 octombrie, ora 11.00

Concordia – Viitorul Tg. Jiu 2-0

Pațurcă 43, V. Mihalcea 49

Csikszereda – CSC Dumbrăvița 3-0

Jelena 39, 60, L.  Kovacs 71

Ripensia Timișoara – Unirea Constanța 4-0

Zimța 6, 8, Sofran 67, Mihart 82

Unirea Dej – FC Brașov 2-1

Fulga 13, Cocian 48 / Angelov 22

Sâmbătă, 22 octombrie, ora 12.00

Metaloglobus – Dinamo 1-2

Caramalău 90+1/ Larrucea 25, Bani 64

Duminică, 23 octombrie, ora 11.00

Minaur Baia Mare – CSC 1599 Șelimbăr   3-0

C. Stanciu 17, Gneba 84, Chitaș 88

Unirea Slobozia – Poli Timișoara    0-0

Luni, 24 octombrie, ora 16.00

Gloria Buzău – Progresul Spartac 0-0

Marți, 25 octombrie, ora 17.00

CSA Steaua – Oțelul Galați 1-0

Chunchukov 46

 

Clasament

 

Etapele următoare:

Etapa 12 – 29.10.2022

FC Brașov – CSC Dumbrăvița

Politehnica Iași – FK Miercurea Ciuc

Dinamo București – CSM Slatina

Unirea Constanța – Metaloglobus București

CS Comunal Șelimbăr – Ripensia Timișoara

Politehnica Timișoara – Minaur Baia Mare

Progresul Spartac – Unirea Slobozia

SC Oțelul Galați – Gloria Buzău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Steaua București

Unirea Dej – Concordia Chiajna

Etapa 13 – 05.11.2022

Concordia Chiajna – FC Brașov

Steaua București – Unirea Dej

Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Unirea Slobozia – SC Oțelul Galați

Minaur Baia Mare – Progresul Spartac

Ripensia Timișoara – Politehnica Timișoara

Metaloglobus București – CS Comunal Șelimbăr

CSM Slatina – Unirea Constanța

FK Miercurea Ciuc – Dinamo București

CSC Dumbrăvița – Politehnica Iași

Etapa 14 – 12.11.2022

FC Brașov – Politehnica Iași

Dinamo București – CSC Dumbrăvița

Unirea Constanța – FK Miercurea Ciuc

CS Comunal Șelimbăr – CSM Slatina

Politehnica Timișoara – Metaloglobus București

Progresul Spartac – Ripensia Timișoara

SC Oțelul Galați – Minaur Baia Mare

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia

Unirea Dej – Gloria Buzău

Concordia Chiajna – Steaua București

Etapa 15 – 26.11.2022

Steaua București – FC Brașov

Gloria Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Unirea Dej

Minaur Baia Mare – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – SC Oțelul Galați

Metaloglobus București – Progresul Spartac

CSM Slatina – Politehnica Timișoara

FK Miercurea Ciuc – CS Comunal Șelimbăr

CSC Dumbrăvița – Unirea Constanța

Politehnica Iași – Dinamo București

Etapa 16 – 03.12.2022

FC Brașov – Dinamo București

Unirea Constanța – Politehnica Iași

CS Comunal Șelimbăr – CSC Dumbrăvița

Politehnica Timișoara – FK Miercurea Ciuc

Progresul Spartac – CSM Slatina

SC Oțelul Galați – Metaloglobus București

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Unirea Dej – Minaur Baia Mare

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

Steaua București – Gloria Buzău