Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, etapa 3: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapa 3: rezultatele, marcatorii și clasamentul.

Joi, 12 august 2021, ora 18:30

Hermannstadt – Politehnica Iaşi   2-1

Au marcat: I. Năstăsie 59, M. Niță 88 / Cr. Pușcaș 72

Joi, 12 august 2021, ora 21:30

Universitatea Cluj – Unirea Constanţa  1-0

A marcat: V. Dican 54

Sâmbătă, 14 august 2021, ora 11:00

Unirea Dej – Dunărea Călăraşi 0-0

Şelimbăr – Ripensia Timișoara 0-2

Au marcat: / Golda 38, 74

Cartonaș roșu:  Sturzu 64 – Ripensia

FC Braşov – Unirea Slobozia 0-6

Au marcat: / Perju 4, Ibrian 55, Stoica 64, Ivan 69, Dinu 89, Matei 90+3

Cartonaș roșu: Burlacu 2 – FC Brașov

Concordia Chiajna – Metaloglobus Bucureşti 2-1

Au marcat: Voicu 7, Hamza 88 / Potecea 90

Sâmbătă, 14 august 2021, ora 11:30

CSA Steaua – Dacia Unirea Brăila 5-2

Au marcat: Chipirliu 4, 44, Buhăescu 57, Huiban 67, 90+5 / Răducan 5, A. Ilie 54-autogol

Duminică, 15 august 2021, ora 11:30

Politehnica Timișoara – FC Buzău 1-1

Au marcat: D. Benzar 4/ Chică-Roșă 69

Marți, 17 august 2021, ora 18:00

Astra – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1-0

A marcat: Robert Riza 81

Miercuri, 18 august 2021, ora 19:00

Petrolul – Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0

Au marcat: S. Diarra 5, Vajushi 12

Liga 2, etapa 3: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Următoarele 5 etape din Liga 2:

Etapa 4, 21 august 2021

Dunărea Călărași – FC Buzău

Unirea Constanța – SSU Politehnica Timișoara

Politehnica Iași – Universitatea Cluj

Metaloglobus București – FC Hermannstadt

FK Csikszereda – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

Dacia Unirea Brăila – Astra

Unirea Slobozia – Steaua București

Ripensia Timișoara – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Dej – CS Comunal Șelimbăr

Etapa 5, 28 august 2021

CS Comunal Șelimbăr – Dunărea Călărași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Dej

Steaua București – Ripensia Timișoara

Astra – Unirea Slobozia

Petrolul Ploiești – Dacia Unirea Brăila

Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

FC Hermannstadt – FK Csikszereda

Universitatea Cluj – Metaloglobus București

SSU Politehnica Timișoara – Politehnica Iași

FC Buzău – Unirea Constanța

Etapa 6, 11 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Unirea Constanța

Politehnica Iași – FC Buzău

Metaloglobus București – SSU Politehnica Timișoara

FK Csikszereda – Universitatea Cluj

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC Hermannstadt

Dacia Unirea Brăila – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești

Ripensia Timișoara – Astra

Unirea Dej – Steaua București

CS Comunal Șelimbăr – FC Brașov Steagul Renaște

Etapa 7, 18 septembrie 2021

FC Brașov Steagul Renaște – Dunărea Călărași

Steaua București – CS Comunal Șelimbăr

Astra – Unirea Dej

Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

FC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

SSU Politehnica Timișoara – FK Csikszereda

FC Buzău – Metaloglobus București

Unirea Constanța – Politehnica Iași

Etapa 8, 25 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Politehnica Iași

Metaloglobus București – Unirea Constanța

FK Csikszereda – FC Buzău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – SSU Politehnica Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Universitatea Cluj

Unirea Slobozia – FC Hermannstadt

Ripensia Timișoara – Concordia Chiajna

Unirea Dej – Petrolul Ploiești

CS Comunal Șelimbăr – Astra

FC Brașov Steagul Renaște – Steaua București

 

 

foto: facebook Petrolul Ploiești