Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, etapa 5: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapa 5: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Joi, 26 august 2021, ora 20.00

Politehnica Timișoara – CSM Politehnica Iaşi 0-1

Au marcat: / Sekou Camara 90+2

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 11.00

Şelimbăr – Dunărea Călăraşi 1-0

A marcat: Ciocâlteu 75

FC Braşov – Unirea Dej 1-0

A marcat: H. Popa 85 – penalty

Astra – Unirea Slobozia 1-1

Au marcat: Grecu 71 / Stoica 5

FC Buzău – Unirea Constanţa 14-0

Au marcat: Cârstocea 13, Chica-Roșă 18,31,32, Ciobanu 20,27,40, Ekollo 23,41,90, Oltean 47, Neacșu 73,84, Rogac 79,

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 12.30

Universitatea Cluj – Metaloglobus Bucureşti 2-1

Au marcat: Dican 84, Boiciuc 90+5 / Ov. Herea 28

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 15.30

Petrolul – Dacia Unirea Brăila   4-0

A marcat: Ibrahim Diarra 28,30,47,90+2

Duminică, 29 august 2021, ora 12.00

Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-0 

Duminică, 29 august 2021, ora 14.00

CSA Steaua – Ripensia Timișoara 2-0

Au marcat: Răsdan 67, Buhăescu 90+1

Luni, 30 august 2021, ora 14.00

Hermannstadt – Csikszereda Miercurea Ciuc

Liga 2, etapa 5: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Următoarele cinci etape:

Etapa 6, 11 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Unirea Constanța

Politehnica Iași – FC Buzău

Metaloglobus București – SSU Politehnica Timișoara

FK Csikszereda – Universitatea Cluj

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC Hermannstadt

Dacia Unirea Brăila – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești

Ripensia Timișoara – Astra

Unirea Dej – Steaua București

CS Comunal Șelimbăr – FC Brașov Steagul Renaște

Etapa 7, 18 septembrie 2021

FC Brașov Steagul Renaște – Dunărea Călărași

Steaua București – CS Comunal Șelimbăr

Astra – Unirea Dej

Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

FC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

SSU Politehnica Timișoara – FK Csikszereda

FC Buzău – Metaloglobus București

Unirea Constanța – Politehnica Iași

Etapa 8, 25 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Politehnica Iași

Metaloglobus București – Unirea Constanța

FK Csikszereda – FC Buzău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – SSU Politehnica Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Universitatea Cluj

Unirea Slobozia – FC Hermannstadt

Ripensia Timișoara – Concordia Chiajna

Unirea Dej – Petrolul Ploiești

CS Comunal Șelimbăr – Astra

FC Brașov Steagul Renaște – Steaua București

Etapa 9, 2 octombrie 2021

Steaua București – Dunărea Călărași

Astra – FC Brașov Steagul Renaște

Petrolul Ploiești – CS Comunal Șelimbăr

Concordia Chiajna – Unirea Dej

FC Hermannstadt – Ripensia Timișoara

Universitatea Cluj – Unirea Slobozia

SSU Politehnica Timișoara – Dacia Unirea Brăila

FC Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Unirea Constanța – FK Csikszereda

Politehnica Iași – Metaloglobus București

Etapa 10, 16 octombrie 2021

Dunărea Călărași – Metaloglobus București

FK Csikszereda – Politehnica Iași

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Constanța

Dacia Unirea Brăila – FC Buzău

Unirea Slobozia – SSU Politehnica Timișoara

Ripensia Timișoara – Universitatea Cluj

Unirea Dej – FC Hermannstadt

CS Comunal Șelimbăr – Concordia Chiajna

FC Brașov Steagul Renaște – Petrolul Ploiești

Steaua București – Astra

foto: CSA Steaua