Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, Play-off și Play-out, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentele

Liga 2, Play-off și Play-out, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentele.

Etapa 1

Liga 2 – Play-0ff, 19 martie

Petrolul Ploiești – „U” Cluj 0-0

Liga 2 – Play-0ut, 19 martie

CSC 1599 Șelimbăr – Poli Iași 0-0

Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus București 1-4

Robu 2 / Sin 8, Cl. Negoescu 62, Potecea 71, Cl. Herea 85

FC Buzău – ACS Viitorul Tg. Jiu 6-2

Chică-Roșă 41, Ciobanu 45, Burlacu 78, 90+2, Pațurcă 80, Cârstocea 89 / Mitrică 57, Vespre 87

Ripensia Timișoara – FC Braşov 2-3

Golda 44, Vădrășan 49 / Lambrinoc 11, Angelov 39, Iorga 67

Unirea Constanța – Unirea Dej 1-2

Chirițoiu 53/ A. Pop 44, Kereki 82

Politehnica Timișoara – Dunărea Călărași 3-0

D. Radu 13, Lazăr 31, Ursu 59

Liga 2 – Play-0ff, 20 martie

ora 11:30: FC Hermannstadt – Unirea Slobozia 2-0

Petrescu 20, D. Paraschiv 54

Liga 2 – Play-0ff, 21 martie

ora 18:00: Concordia Chiajna – CSA Steaua București 2-2

Llullaku 28, Voicu 52 / Drăghici 26, Beța 90+1

Clasament Play-off 

 

 

Clasament Play-out Grupa A

 

Clasament Play-out Grupa B

Liga 2, Play-off și Play-out, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentele.

Programul Play-off-ului din Liga 2 

Etapa 2 (2 aprilie)

Unirea Slobozia – U Cluj

CSA Steaua – Petrolul

Hermannstadt – Chiajna

Etapa 3 (6 aprilie)

Chiajna – Unirea Slobozia

Petrolul – Hermannstadt

U Cluj – CSA Steaua

Etapa 4 (9 aprilie)

Unirea Slobozia – CSA Steaua

Hermannstadt – U Cluj

Chiajna – Petrolul

Etapa 5 (16 aprilie)

Petrolul – Unirea Slobozia

U Cluj – Chiajna

CSA Steaua – Hermannstadt

Etapa 6 (22 aprilie)

Unirea Slobozia – Hermannstadt

CSA Steaua – Chiajna

U Cluj – Petrolul

Etapa 7 (30 aprilie)

U Cluj – Unirea Slobozia

Petrolul – CSA Steaua

Chiajna – Hermannstadt

Etapa 8 (4 mai)

Unirea Slobozia – Chiajna

Hermannstadt – Petrolul

CSA Steaua – U Cluj

Etapa 9 (7 mai)

CSA Steaua – Unirea Slobozia

U Cluj – Hermannstadt

Petrolul – Chiajna

Etapa 10 (14 mai)

Unirea Slobozia – Petrolul

Chiajna – U Cluj

Hermannstadt – CSA Steaua

Program Play-out Grupa A

Etapa 1 (19 martie)

Poli Timișoara – Dunărea Călărași 

Șelimbăr – Poli Iași 

Unirea Brăila – Metaloglobus 

Csikszereda stă

Etapa 2 (2 aprilie)

Poli Iași – Unirea Brăila 

Dunărea Călărași – Șelimbăr 

Csikszereda – Poli Timișoara 

Metaloglobus stă

Etapa 3 (9 aprilie)

Șelimbăr – Csikszereda 

Unirea Brăila – Dunărea Călărași 

Metaloglobus – Poli Iași 

Poli Timișoara stă

Etapa 4 (16 aprilie)

Dunărea Călărași – Metaloglobus 

Csikszereda – Unirea Brăila 

Poli Timișoara – Șelimbăr 

Poli Iași stă

Etapa 5 (22 aprilie)

Unirea Brăila – Poli Timișoara 

Metaloglobus – Csikszereda 

Poli Iași – Dunărea Călărași 

Șelimbăr stă

Etapa 6 (30 aprilie)

Metaloglobus – Șelimbăr 

Poli Iași – Poli Timișoara 

Dunărea Călărași – Csikszereda 

Unirea Brăila stă

Etapa 7 (7 mai)

Csikszereda – Poli Iași 

Poli Timișoara – Metaloglobus 

Șelimbăr – Unirea Brăila 

Dunărea Călărași stă

Program Play-out Grupa B

Etapa 2 (2 aprilie)

Viitorul Tg. Jiu – Unirea Constanța 

FC Brașov – FC Buzău 

Astra – Ripensia 

Unirea Dej stă

Etapa 3 (9 aprilie)

FC Buzău – Astra 

Unirea Constanța – FC Brașov 

Unirea Dej – Viitorul Tg. Jiu 

Ripensia stă

Etapa 4 (16 aprilie)

FC Brașov – Unirea Dej 

Astra – Unirea Constanța 

Ripensia – FC Buzău 

Viitorul Tg. Jiu stă

Etapa 5 (22 aprilie)

Unirea Constanța – Ripensia 

Unirea Dej – Astra 

Viitorul Tg. Jiu – FC Brașov 

FC Buzău stă

Etapa 6 (30 aprilie)

Unirea Dej – FC Buzău 

Viitorul Tg. Jiu – Ripensia 

FC Brașov – Astra 

Unirea Constanța stă

Etapa 7 (7 mai)

Astra – Viitorul Tg. Jiu 

Ripensia – Unirea Dej 

FC Buzău – Unirea Constanța 

FC Brașov stă