Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, programul Play-off și Play-out

FRF a stabilit la Liga 2 un program Play-off și Play-out diferit față de anul trecut.

Programul Play-off-ului din Liga 2 

Etapa 1 (19 martie)

Hermannstadt – Unirea Slobozia

Chiajna – CSA Steaua

Petrolul – U Cluj

Etapa 2 (2 aprilie)

Unirea Slobozia – U Cluj

CSA Steaua – Petrolul

Hermannstadt – Chiajna

Etapa 3 (6 aprilie)

Chiajna – Unirea Slobozia

Petrolul – Hermannstadt

U Cluj – CSA Steaua

Etapa 4 (9 aprilie)

Unirea Slobozia – CSA Steaua

Hermannstadt – U Cluj

Chiajna – Petrolul

Etapa 5 (16 aprilie)

Petrolul – Unirea Slobozia

U Cluj – Chiajna

CSA Steaua – Hermannstadt

Etapa 6 (22 aprilie)

Unirea Slobozia – Hermannstadt

CSA Steaua – Chiajna

U Cluj – Petrolul

Etapa 7 (30 aprilie)

U Cluj – Unirea Slobozia

Petrolul – CSA Steaua

Chiajna – Hermannstadt

Etapa 8 (4 mai)

Unirea Slobozia – Chiajna

Hermannstadt – Petrolul

CSA Steaua – U Cluj

Etapa 9 (7 mai)

CSA Steaua – Unirea Slobozia

U Cluj – Hermannstadt

Petrolul – Chiajna

Etapa 10 (14 mai)

Unirea Slobozia – Petrolul

Chiajna – U Cluj

Hermannstadt – CSA Steaua

Clasament Play-off

Liga 2, programul Play-off și Play-out.

Programul Play-outului din  Liga 2

Cele 14 echipe din play-out-ul Ligii 2 au fost împărțite în două grupe a câte şapte echipe, în funcție de locul ocupat la finalul sezonului regulat. În cadrul play-out-ului, în fiecare grupă se va disputa un singur joc între participante, rezultând astfel şase meciuri pentru fiecare formație.

La finalul play-out-ului, vor retrograda direct locurile 6 și 7, iar cele două formații de pe locul 5 în cele două grupe vor juca un baraj în dublă manşă pentru menținerea în Liga 2 și stabilirea celei de a cincea echipă ce va retrograda.

Grupa A

Etapa 1 (19 martie)

Poli Timișoara – Dunărea Călărași 

Șelimbăr – Poli Iași 

Unirea Brăila – Metaloglobus 

Csikszereda stă

Etapa 2 (2 aprilie)

Poli Iași – Unirea Brăila 

Dunărea Călărași – Șelimbăr 

Csikszereda – Poli Timișoara 

Metaloglobus stă

Etapa 3 (9 aprilie)

Șelimbăr – Csikszereda 

Unirea Brăila – Dunărea Călărași 

Metaloglobus – Poli Iași 

Poli Timișoara stă

Etapa 4 (16 aprilie)

Dunărea Călărași – Metaloglobus 

Csikszereda – Unirea Brăila 

Poli Timișoara – Șelimbăr 

Poli Iași stă

Etapa 5 (22 aprilie)

Unirea Brăila – Poli Timișoara 

Metaloglobus – Csikszereda 

Poli Iași – Dunărea Călărași 

Șelimbăr stă

Etapa 6 (30 aprilie)

Metaloglobus – Șelimbăr 

Poli Iași – Poli Timișoara 

Dunărea Călărași – Csikszereda 

Unirea Brăila stă

Etapa 7 (7 mai)

Csikszereda – Poli Iași 

Poli Timișoara – Metaloglobus 

Șelimbăr – Unirea Brăila 

Dunărea Călărași stă

Clasament Grupa A

Grupa B

Etapa 1 (19 martie)

Ripensia – FC Brașov 

FC Buzău – Viitorul Tg. Jiu 

Unirea Constanța – Unirea  Dej 

Astra stă

Etapa 2 (2 aprilie)

Viitorul Tg. Jiu – Unirea Constanța 

FC Brașov – FC Buzău 

Astra – Ripensia 

Unirea Dej stă

Etapa 3 (9 aprilie)

FC Buzău – Astra 

Unirea Constanța – FC Brașov 

Unirea Dej – Viitorul Tg. Jiu 

Ripensia stă

Etapa 4 (16 aprilie)

FC Brașov – Unirea Dej 

Astra – Unirea Constanța 

Ripensia – FC Buzău 

Viitorul Tg. Jiu stă

Etapa 5 (22 aprilie)

Unirea Constanța – Ripensia 

Unirea Dej – Astra 

Viitorul Tg. Jiu – FC Brașov 

FC Buzău stă

Etapa 6 (30 aprilie)

Unirea Dej – FC Buzău 

Viitorul Tg. Jiu – Ripensia 

FC Brașov – Astra 

Unirea Constanța stă

Etapa 7 (7 mai)

Astra – Viitorul Tg. Jiu 

Ripensia – Unirea Dej 

FC Buzău – Unirea Constanța 

FC Brașov stă

Clasament Grupa B