Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 3, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor

Liga 3, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor.

Seria 1, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

CSM Paşcani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-2

Au marcat: / Cristian Copoț-Barb 81, Adrian Șter 84

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

Bucovina Rădăuţi – Sporting Juniorul Vaslui  2-1

Au marcat: Andrei Săhlean 36, Radu Ungurianu 84 / Marian Ciobotaru 66

Şomuz Fălticeni – CSM Bacău 2-1

Au marcat: Alexandru Sahru 16 – penalty, Andrei Alecsandru 55 / Norbert Antal 89 – penalty

Ştiinţa Miroslava – Dante Botoşani  0-1

A marcat: Bogdan Melinte 87

Foresta Suceava – Huşana Huşi, amânat

Seria 2, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

Metalul Buzău – Dinamo Bacău  5-0

Au marcat: Claudiu Zamfirescu 10, 17, Andrei Pavel 32, 55, Marius Tudorică 45

Aerostar Bacău – Viitorul Ianca 2-1

Au marcat: David Tofan 87, Horia Ilie 90+2 / Marius Dima 26

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

CSM Râmnicu Sărat – CS Făurei  2-1

Au marcat: Ricardo Mihalache 36, 42 / Stelian Nicoliță 75

Sporting Lieşti – SC Oţelul Galaţi 2-1

Au marcat: Dănuț Munchiu 13, Stelian Cucu 70 – penalty / Juri Cisotti 57 – penalty

Sportul Chiscani – CSM Focşani 0-1

A marcat: Mădălin Predoiu 79

Seria 3, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

Farul Constanţa 2 – Recolta Gheorghe Doja 4-1

Au marcat: Ștefan Bodișteanu 52 – penalty, Gabriel Buta 66, Vlăduț Ștefănescu 68, Eduard Radaslavescu 87 / Ionel Alexe 39 – penalty

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

FC Voluntari 2 – Înainte Modelu 1-2

Au marcat: Iulian Badea 57 / Liviu Gheorghe 4, Daniel Gheorghe 29

SC Popeşti Leordeni – Gloria Albeşti  1-0

A marcat: Marian Vlada 25

CSM Feteşti – CSM Olteniţa  2-0

Au marcat: Daniel Grigore 18, Patrick Gogan 48

Agricola Borcea – CS Afumaţi  0-0

Seria 4, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

Rapid 2 – CS Tunari  2-0

A marcat: Alexandru Ioniță 32, 54 – penalty

Campionii FC Argeş 2 – Flacăra Moreni 0-1

A marcat: Flavius Nicolae 84

Unirea Bascov – FCSB 2 4-3

Au marcat: Alexandru Dumitrache 27, 64, Ionuț Teodorescu 84, 90+4 – penalty / Adrian Niță 14, 56, Dan Tălmaciu 32

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

Real Bradu – Academica Clinceni 2, 2-1

Au marcat: Georgian Mormolea 25, Alin Păun 65 – penalty / Marius Obedeanu 74

Duminică, 29 august 2021, ora 18.00

Dinamo 2 – Progresul Spartac 0-2

A marcat: Parfeon 36, 82

 

 

Seria 5, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – SR Braşov 0-0

FC Hermannstadt 2 – CSO Plopeni 2-1

Au marcat: Călin Popescu 66 – penalty, Lucian Buzan 72 / Raul Bucur 74

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

AFC Odorheiu Secuiesc – CS Blejoi  1-0

Au marcat: Vasile Petra 78

FC Pucioasa – Olimpic Cetate Râşnov  4-0

Au marcat: Narcis Marina 2, Alin Nisipeanu 56, Richard Ţilică 67, Cătălin Ene 88

KSE Târgu Secuiesc – Kids Tâmpa Braşov 4-1

Au marcat: Botond Mojki 27, Norbert Takuce 50, Antal Barna 60 – penalty, 88 – penalty / Dragoș Popa 3

Seria 6, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria  2-1

Au marcat: Marian Sanda 10, Cristian Matei 74 / Alexandru Burlacu 64

Universitatea Craiova 2 – Minerul Costeşti 6-0

Au marcat: Alexandru Mărieș 20, 88, Dragoș Popa 56, Ionuț Mitran 71, Marian Danciu 82, Atanas Trica 90

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

Petrolul Potcoava – Sporting Roşiori  3-6

Au marcat: Dragoș Bîrlădeanu 60, Adrian Vlad 74, Ionuţ Amza 90 / Leonard Manole 6, Florin Cazan 15, 87, Alin Călin 19, 64, Dinu 84

Viitorul Dăeşti – ACSO Filiaşi  3-0

Au marcat: Adrian Popa 18, Octavian Vasile 60, Sebastian Preda 90+1

Flacăra Horezu – CSM Slatina  0-6

Au marcat: / Cătălin Doman 12, Alexandru Popovici 18, 62, Remus Trancă 81, Marius Neicu 89, 90+2

Seria 7, etapa 1

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

Voinţa Lupac – CSM Deva 0-3

Au marcat: / Alexandru Iordache , Bogdan Ţoiu , Alexandru Doboş

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Progresul Ezeriş  0-0

Pandurii Lignitul Târgu Jiu – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2,  3-1

Au marcat: Bebeto Lupuleț 74, 81 – penalty, Adrian Tănăsoiu 90+2 / Adelin Pârcălabu 2

Aurul Brad – CSM Reșița   0-2

Au marcat: / Mediop Ndiaye 81, 90+3

Viitorul Şimian – CSM Jiul Petroşani  2-2

Au marcat: Andrei Sărăcin 75, Passi Njopgang 78 / Daniel Cocină 42, Petru Selaje 90+3

Seria 8, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

Şoimii Lipova – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-2

Au marcat: / Mihai Hecsko 32, Petrișor Jichici 45

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

Gloria Lunca Teuz Cermei – Crişul Chişineu Criş  1-2

Au marcat: / Raul Țurcanu 75 / Nicu Modan 83, 89

Frontiera Curtici – Progresul Pecica  0-0

Avântul Periam – CSC Dumbrăviţa 0-6

Au marcat: / Sebastian Bura-Koț 9, Marian Maric 33, Alexandru Martinov 43, Costel Zurbagiu 74, Bogdan David 89, David Berivoiescu 90+1

Pobeda Star Bisnov – ACS Poli Timişoara, nu se dispută

Seria 9, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

Avântul Reghin – Gloria Bistriţa Năsăud  6-1

Au marcat: Raul Suciu 18, 84, Adrian Murar 39, 89 – penalty, Daniel Popa 66, Karoly Harko 86 / Alin Damian 62

Unirea Ungheni – AFC Unirea 1924 3-0

Au marcat: Florin Istrate 51, Eduard Săvoaia 67, Sebastian Culda 81

Viitorul Cluj – CS Hunedoara 1-6

Au marcat: / Robert Râză 29 / Sergiu Arnăutu 7, 19, 31, Laurențiu Buș 24, Petre Simon 86, 87

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

CS Ocna Mureş – Sticla Arieşul Turda  2-1

Au marcat: Florin Socaci 18, Alecu Cioară 26 / Florin Dan 74

Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj  2-2

Au marcat: Alin Șuteu 40, Marius Lupu Lupu 73 / Cosmin Tilincă 63, Darius Șumblea 81

Seria 10, etapa 1

Vineri, 27 august 2021, ora 18.00

CFR Cluj 2 – Lotus Băile Felix 2-0

Au marcat: Robert Silaghi 35, Raul Haiduc 75

Luceafărul Oradea – Sportul Şimleu Silvaniei 1-1

Au marcat: Denis Laza 79 / Gabriel Caba 36

Sâmbătă, 28 august 2021, ora 18.00

CA Oradea – CSM Satu Mare 2-1

Au marcat: George Cherman 9, Andrei Gheorghiță 90 / Luca Tincău 78

Someşul Dej – Minaur Baia Mare 1-3

Au marcat: Raul Cristea 9 / Alin Văsălie 10, Arthur Teuţ 89, Adrian Bura 90

Progresul Şomcuta Mare – SCM Zalău 1-8

Au marcat: Denis Lihet 71 / Sergiu Pop 4, 15, 40, Cosmin Meşter 48, Sergiu Negruţ 67, 78, 90+1, Dan Berci 75

foto: sportarad.ro