Liga 3, etapa 12: rezultatele și marcatorii

0

Liga 3, etapa 12: rezultatele și marcatorii

Seria 1

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

Rapid Brodoc – Bucovina Rădăuţi  0-5

Iosif Netbai 2, 32 – penalty, Andrei Alecsandru 16, Robert Ciobanu 17, 77

CSM Bacău – FC Bacău  0-2

Andrei Pavel 8, Robert Albu 70

Ştiinţa Miroslava – Aerostar Bacău  2-0

Ayemantey Abraham 65, Alexandru Gău 90+5

Şomuz Fălticeni – CSM Vaslui 2-2

Cătălin Pîntea 45, Ionel Stoian 90+1 / Raul Deleanu 38, Vasile Buhăescu 48

Foresta Suceava stă, deoarece Viitorul Darabani a fost exclusă din campionat după două neprezentări în etape 5 și 6.

Seria 2

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 14:00

CSM Râmnicu Sărat – ACS Hamangia Baia 11-0

Matei Constantinescu 1, 12 – penalty, Modibo Keita 30, Florin Cazan 36, 54, Andrei Ignat 42, Robert Tănase 46, Andrei Mateiciuc 69, Mădălin Socol 76, 81, Florin Alexandru 87

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

Sporting Lieşti – Unirea Braniştea  1-1

Viorel Costea 12 / Mihai Andrei 90+4

Viitorul Ianca – Metalul Buzău  0-2

Ştefan Moraru 59, Ionuț Pelivan 90+1

Voinţa Limpeziş – CSM Focşani  0-5

Franck Tchassem 23, 26, Cristian Ciobanu 31, Lucian Acasandrei 74, Dragoș Oprea 90+1 – penalty

Viitorul Şuţeşti – Dacia Unirea Brăila 1-1

Cristi Irimia 25 – penalty / Koko Dedan 70

Seria 3

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

Agricola Borcea – Axiopolis Cernavodă  1-1

Petre Goge 90 / Alexandru Vieru 39

CS Afumaţi – Înainte Modelu  1-0

Gheoroaie Ștefan 66

Progresul Fundulea – Dunărea Călăraşi  0-0

FC Voluntari 2 – Recolta Gheorghe Doja  1-1

Alexandru Chilili 45 / Ionuț Ene 13

LPS HD Clinceni – Gloria Băneasa 2-1

Laurențiu Ardelean 34, 68 / … 74

Seria 4

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 14:00

CS Dinamo Bucureşti – CS Blejoi  2-0

Alexandru Burlacu 5 – penalty, Cristian Delciu 33

SC Popeşti Leordeni – Aro Muscelul Câmpulung Muscel 0-0

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

Tricolorul Breaza – FC Pucioasa  3-1

Marius Duricu 20, Ovidiu Gheorghe 44, Andrei Florentin Roșu 78 / Narcis Marina 90+2 – penalty

Flacăra Moreni – CSO Plopeni 1-1

Claudiu Niculăescu 74 / Roberto Alecsandru 90+4

CS Păuleşti – Dunărea Giurgiu 0-1

Vlad Șerbănescu 34

Seria 5

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 14:00

AFC Câmpulung Muscel – Viitorul Curiţa  4-0

Andrei Stelea 6, Ștefan Ghiță 33, Mihai Toader 39 – autogol, Marius Sanda 50

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Olimpic Cetate Râşnov 2-3

Iustin Grigore 17, Szilard Feher 72 – penalty / Alexandru Toderascu 11, Raul Drugă 74 – penalty, Mihnea Moroie 77

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

Olimpic Zărneşti – Kids Tâmpa Braşov  1-1

Andrei Gavrilă 90+2 / Horia Popa 58

SR Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc  0-3

Barna Antal 49, Csongor Simo 65, Sergiu Șerban 90+2

Ciucaş Tărlungeni – KSE Târgu Secuiesc 2-3

Marian Cristescu 79, Daniel Forșner 84 / Antonio Agafiței 44, Cosmin Turcu 69, Nimrod Ketesdi 75

Seria 6

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 14:00

Vediţa Coloneşti – Sporting Roşiori  1-0

Adelin Voinescu 50

SCM Râmnicu Vâlcea – Cetatea Turnu Măgurele  3-1

Bogdan Geantă 10, Robert Cruceru 28, Adrian Tilioiu 35 – penalty / Alexandru Dane 38 – penalty

Unirea Bascov – Cozia Călimăneşti 1-0

Darius Ciurea 25

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

ACS Oltul Curtişoara – Flacăra Horezu  1-3

Marius Neicu 69 / Albert Stoenică 30, Robert Pîrvu 46, Albert Cornicioiu 90+1

Petrolul Potcoava – Viitorul Dăeşti 0-1

Marian Ghiță 76 – penalty

Seria 7

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 12:00

Universitatea Craiova 2 – ACSO Filiaşi 1-5

David Barbu 12 / Robert Petre 6, Eduard Dina 24, Daniel Rogoveanu 31 – penalty, Sorin Popa 90, Florin Cioablă 90+2

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 14:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Deva 0-0

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 16:00

FCU Craiova FC 2 – Jiul Petroşani 3-1

Angelo Sîrbu 5, Ionuț Zanfir 31, Lucian Duță 77 / Auraș June 70 – penalty

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

CSO Turceni – Voinţa Lupac  1-2

Ionuț Mainerici 56 / Marius Musteța 41, Sorinel Jinga 88

Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti 5-1

Robert Eshun 43, 62, Djamal Amrichate 68, Ionuț Rupa 77, Remus Trancă 87 / Marian Habet 85

Seria 8

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 14:00

Progresul Pecica – Gloria Lunca Teuz Cermei 2-1

Mirel Arsene 11 – penalty, Samir Borcea 51 / Daniel Vasilcin 5

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

CS Socodor – SSU Politehnica Timișoara 0-2

David Popa 80, Iosif Rotariu 89

Şoimii Lipova – FC Bihor Oradea  1-4

David Ciubăncan 76 / Ricardo Farcaș 43, Florin Chitaș 53, 74, Vadim Calugher 90+3

Phoenix Buziaş – Avântul Periam  2-1

Alexandru Bădăuță 50, Bogdan Nicolescu 81 / Ovidiu Oancia 26

CSC Peciu Nou – ACB Ineu  4-2

Ioan Făndel 30, Alin Ignea 42, 56, Ovidiu Buză 86 / Daniel Călin 59, Sebastian Susan 83

Seria 9

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 14:00

Avântul Reghin – ACS Mediaş  1-1

Adrian Murar 9 – penalty / Cătălin Tineiu 37

Metalurgistul Cugir – ACS Târgu Mureş 0-3

Răzvan Greu 2 – penalty, 61, Clinton Osei 66

Industria Galda – Gloria Bistriţa Năsăud 0-3

Carl Davordzie 28, 57, 61

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

Unirea Alba Iulia – CS Universitar din Alba Iulia  1-1

Darius Indrei 60 / Cătălin Tronea 90+3

Unirea Ungheni – Viitorul Cluj 1-0

Victoraș Astafei 54 – penalty

Seria 10

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 11:00

SCM Zalău – Minerul Ocna Dej  1-1

Alexandru Micle 80 / Bogdan Sucitu 33

vineri, 10 noiembrie 2023, ora 14:00

Minaur Baia Mare – CSM Olimpia Satu Mare 0-2

Erwin Zsiga 43, Moussa Samake 75

Sănătatea Cluj – Lotus Băile Felix 2-2

Cătălin Mureșan 30, Dorin Goga 51 / Vlad Costea 12, Raul Tămaș 60

sâmbătă, 11 noiembrie 2023, ora 14:00

CSM Sighetu Marmaţiei – Olimpia MCMXXI Satu Mare  4-0

Emanuel Mensah 30, 48, Raul Hreniuc 74, Emanuel Dat 80

Crişul Sântandrei – Victoria Carei 3-0

Ioan Hora 36, 59, Remus Pașca 83

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *