Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 3, etapa 14: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor

Liga 3, etapa 14: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor.

Seria 1, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

CSM Paşcani – Foresta Suceava  2-3

Lucian Apostol 85, Eusebiu Mercaș 90+1 – penalty / Robert Martin 45+1, Alexandru Arnold 86, 88

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Şomuz Fălticeni  0-0

Bucovina Rădăuţi – Ştiinţa Miroslava  2-1

Ionel Stoian 43, 53 / Giani Unghianu 80 – penalty

Sporting Juniorul Vaslui – Huşana Huşi  1-1

Auraș June 14 / Alex Dumitru 77

CSM Bacău – Dante Botoşani 0-2

Dudu Drugă 40 – penalty, 90 – penalty

Clasament seria 1

Seria 2, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

CSM Râmnicu Sărat – Sportul Chiscani 8-1

Rareș Dogaru 7, 76, Richardo Mihalache 8, 16, 57, Ștefan Crețu 14, Ionuț Roman 52, Mădălin Socol 69 /

Eduard Dănilă 58

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

Dinamo Bacău – Sporting Lieşti  1-2

Bogdan Brăescu 88 / George Bîrlădeanu 12 – penalty, Andrei Călin 52

Metalul Buzău – Aerostar Bacău  1-0

Alexandru Stănică 31

CS Făurei – Viitorul Ianca  3-3

Marius Mocanu 10, Silviu Moise 21 – penalty, Ionuț Comșa 90+3 / Marius Coman 15, Rareș Cristea 19, Leonard Coteț 62

SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani 1-0

Vasile Jardan 60

Clasament seria 2

Seria 3, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

Farul Constanţa 2 – CSM Feteşti  1-1

Josemi Castaneda 59 / Marius Radicof 56

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

Înainte Modelu – SC Popeşti Leordeni  2-1

Liviu Gheorghe 27, Daniel Gheorghe 38 – penalty / Marian Vlada 88

FC Voluntari 2 – Agricola Borcea  3-0

George Merloi 59, Gabriel Nedelcu 71 – autogol, Daniel Paraschiv 79

Recolta Gheorghe Doja – CS Afumaţi  3-5

Ionuț Cositoru 23, Mihai Năstase 26, Costin Anton 45 / Robert Buduroi 28, Ionuț Zaina 31, 40, Cristian Onțel 65, Mugurel Dedu 88

Gloria Albeşti – CSM Olteniţa  4-0

Mihai Zugravu 50, Gabriel Boicu 52, 84, Iulian Voinea 80

Clasament seria 3

Seria 4, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

Academica Clinceni 2 – Rapid 2  2-2

Cosmin Ioniță 23, Laurențiu Lis 86 / Alexandru Ioniță I 10, Alexandru Despa 41

Dinamo 2 – Campionii FC Argeş 2  2-2

Valentin Borcea 13 și Geani Crețu 18 – penalty / Vlad Tudor 47, Tiberiu Coman 51

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

Real Bradu – Unirea Bascov  0-1

Eduard Niţă 90+5

Progresul Spartac – FCSB 2  2-1

Andrei Ohaci 45+1, Eugen Lixandru 69 / Alexandru Musi 36

CS Tunari – Flacăra Moreni  1-1

Cosmin Ionică 78 / Dragoş Cernea 25 – penalty

Clasament seria 4

Seria 5, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

AFC Odorheiu Secuiesc – FC Hermannstadt 2  4-2

Claudiu Merdariuc 3, Berkeczi Csongor 12, Simo Csongor 16 – penalty, Andrei Mateiciuc 85 / Ianis

Gîndilă 52 – penalty, Rareș Iaru 87

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

CS Blejoi – KSE Târgu Secuiesc  0-0

FC Pucioasa – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  6-0

Alin Nisipeanu 7, 18, 71, Radu Simion 15, Tiberiu Calofir 40, Richard Țilică 77

Olimpic Cetate Râşnov – CSO Plopeni  4-3

Raul Dumitrovici 16 – penalty, Flavius Staicu 33, 80, Raul Drugă 68 / Radu Huza 24 – penalty, Tudor Țăranu 45+1, Rareș Simionescu 90

Kids Tâmpa Braşov – SR Braşov  2-0

Dragoş Popa 51, Andrei Moldovan 60

Clasament seria 5

Seria 6, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

Sporting Roşiori – Vediţa Coloneşti  0-0

Viitorul Dăeşti – Universitatea Craiova 2  2-1

Cătălin Pîrvulescu 68, Florin Costea 90 / Dragoș Dumitru Popa 78

CSM Alexandria – Minerul Costeşti  2-1

Vladimir Georgescu 44, Gabriel Preoteasa 82 / Vasile Kelemen 73

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

Petrolul Potcoava – Flacăra Horezu   3-1

Laurențiu Ana 11, Adrian Vlad 72, 82 / Alexandru Traşcă 3

ACSO Filiaşi – CSM Slatina 0-6

Cătălin Doman 5, Alexandru Popovici 24, Alexandru Sălcianu 52, Marius Neicu 87, 90+2, Radu Necşulescu 89

Clasament seria 6

Seria 7, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

CSM Deva – Pandurii Târgu Jiu  2-1

Mahadi Kayondo 24 – penalty, Andrei Șulea 47 / Andrei Trușescu 50

Progresul Ezeriş – CSM Jiul Petroşani  0-0

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – CSM Reșița  0-8

Mediop Ndiaye 8, 66, 80, Marian Drăghiceanu 23, 89, Valentin Munteanu 55, Ion Vasluian 61, Demetris Cristodulo 86

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Aurul Brad  5-2

Leonard Gheorghe 4, Bogdan Dănăricu 22, Darius Almăjanu 58, Alexandru Avrămescu 74, Dragoş Săulescu 90+4 – penalty / Iulian Tecsi 27, Ionuţ Filipaş 90

Voinţa Lupac – Viitorul Şimian  3-4

Andrea Săndescu 47, Alexandru Avramovici 53, 59 / Samuel Zimța 17, Claudiu Ghighilicea 57, 87, Fabio Trip 85

Clasament seria 7

Seria 8, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

Şoimii Lipova – Frontiera Curtici  3-1

Nicholas Brad 11, Mohammed Sahli 90+1, Bogdan Bozian 90+4 / Bogdan Burlă 34

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăviţa  1-1

Jichi Petrișor 87 / Alexandru Martinov 61

Progresul Pecica stă.

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

Crişul Chişineu Criş – Pobeda Star Bisnov 1-0

Nicu Modan 27

Gloria Lunca Teuz Cermei – Avântul Periam 2-1

Sergiu Popa 45 – penalty, Adrian Piț 71 / Cosmin Mânecan 43 – penalty

Clasament seria 8

Seria 9, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

Sticla Arieşul Turda – Unirea Ungheni  1-2

Andrei Cobârzan 39 / Flavius Toboșaru 8, Victor Astafei 69

Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir  1-4

Valeriu Vrabie 73 / Ciprian Selagea 28 – penalty, Vitinha 78, Marius Lupu 86, Lusien Contra 90+3

Unirea Alba Iulia – Sănătatea Cluj 0-2

Bogdan Zărnescu 33, Andrei Ștefan 46

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

CS Ocna Mureş – Viitorul Cluj   2-1

Cătălin Creț 17, Alecu Cioară 90+2 / Mihai Dolghi 52

Gloria Bistriţa Năsăud – CS Hunedoara 1-5

Alin Damian 27 / Sergiu Arnăutu 24, Andrei Hergheligiu 40 – penalty, 88, Laurentiu Buș 74, Matheus da Motta 90+1

Clasament seria 9

Seria 10, etapa 14

vineri, 26 noiembrie 2021, ora 14:00

CFR Cluj 2 – Luceafărul Oradea  3-0

Dusan Celar 23, 56 – penalty, Daniel Borma 74 – autogol

sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 14:00

CSM Satu Mare – Someşul Dej 1-1

Eduard Dobrai 90 / Andrei Mureșan 31

CA Oradea – Progresul Şomcuta Mare   3-1

Florin Chitaș 27, 53, Cosmin Letan 64 – penalty / Paul Batin 30

Lotus Băile Felix – SCM Zalău  1-2

Alexandru Pintea 39 / Alexandru Sorian 76, Sergiu Negruț 90+2

Minaur Baia Mare – Sportul Şimleu Silvaniei 7-1

Viorel Chinde 21, 31, 45, Romariu Rus 34, Mircea Donca 51 – penalty, Sergiu Ciocan 61, Marco Petran 90+2 / Luigi Pop 50

Clasament seria 10

foto: facebook Minaur Baia Mare