Liga 3, etapa 8 play-off și play-out: rezultatele și marcatorii

1

Liga 3, etapa 8 play-off și play-out: rezultatele și marcatorii

Seria 1, play-off

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

FC Bacău – Ştiinţa Miroslava  2-1

Ionuț Chirilă 43, Victor Ciumașu 90+2 – penalty / Enrichi Finica 58

Bucovina Rădăuţi – CSM Bacău 1-1

Ionel Stoian 18 – penalty / Răzvan Adăscăliței 3

Seria 1, play-out

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

CSM Vaslui – Aerostar Bacău 3-0

Vasile Buhăescu 13, Robert Rusu 19, Gabriel Cosovăț 59

Şomuz Fălticeni și Rapid Brodoc stau.

Seria 2, play-off

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

Unirea Braniştea – Sporting Lieşti  2-2

Dragoș Voicu 28, Mădălin Hilohi 68 / Ștefan Podasca 12, Alexandru Stan 38

Metalul Buzău – CSM Focşani 2-1

Alexandru Saim Tudor 7, Adrian Moldovan 54 / Mihai Stancu 82

Seria 2, play-out

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

Viitorul Şuţeşti – Dacia Unirea Brăila  0-2

Alexandru Duțu , Dedan Koko

CSM Râmnicu Sărat – ACS Hamangia Baia  3-1

Alexandre Song , Florin Alexandru , Matei Constantinescu /

Viitorul Ianca – Voinţa Limpeziş 3-1

Dragoș Cheleș 16, Mădălin Calu 82 – penalty, 90 / Alexandru Lemnaru 53

Seria 3, play-off

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

LPS HD Clinceni – Agricola Borcea  1-2

Andrei Mirică 13 – penalty / Alexandru Potecea 25, Victor Militaru 71

CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi 2-0

Cezar Beșleagă 28, 68

Seria 3, play-out

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

FC Voluntari 2 – Gloria Băneasa  0-1

Florin Iordache 29 – penalty

Recolta Gheorghe Doja – CS Axiopolis Cernavodă  2-0

Vlad Suciu , Costin Anton

Progresul Fundulea – Înainte Modelu 0-0

Seria 4, play-off

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

Dunărea Giurgiu – CS Blejoi  2-2

Tony Constantin 49, Vlad Șerbănescu 57 / Dragoș Mănescu 15, Ioan Tolea 90+3 – penalty

CS Dinamo Bucureşti – SC Popeşti Leordeni 0-1

Marian Alexandru Mihai 65

Seria 4, play-out

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

CS Păuleşti – Flacăra Moreni 1-2

Cătălin Comnoiu 54 / Marius Vasile 10, Iulian Drăgan 38

FC Pucioasa – CSO Plopeni  2-2

Alexandru Petre 45+1, Gabriel Samoilă 81 / Beniamin Lazăr 66, Albert Dima 80

Tricolorul Breaza – Aro Muscelul Câmpulung Muscel 2-1

Cristian Catrina 28, 56 / Marius Duricu 52 – autogol

Seria 5, play-off

vineri, 10 mai 2024, ora 14:00

AFC Câmpulung Muscel – Olimpic Zărneşti 3-0

Ștefan Ghiță 48, Eric Alima 73, Ionuț Jenaru 76

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

Kids Tâmpa Braşov – Olimpic Cetate Râşnov 0-4

Nicolae Roșu 6, 64, Andrei Nicoloiu 36, 42

Seria 5, play-out

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

AFC Odorheiu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 5-2

Raul Gavîrliță 6, Arthur Gyorgyi 7, 31, 50, Csongor Simo 45+1 – penalty / Laurențiu Bena 77, Szilard Bujdoso 80

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

SR Braşov – KSE Târgu Secuiesc 1-0

Alexandru Sulică 14

Ciucaş Tărlungeni – Viitorul Curiţa 0-0

Seria 6, play-off

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

Cetatea Turnu Măgurele – SCM Râmnicu Vâlcea 1-2

Petruș Pintilie 89 / Sebastian Ivan 29, Bogdan Lăzărescu 84

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 1-3

… / Gabriel Matei penalty,, Crinel Stoica

Seria 6, play-out

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

Cozia Călimăneşti – Sporting Roşiori  1-3

… 69 / Gabriel Matei 17, Codruț Anghel 24 – penalty, Mădălin Dudoiu 45+2

Flacăra Horezu – Unirea Bascov  1-4

Grigore Ceapă 83 / David Maria 5, Alexandru Bodea 62, 86, Alexandru Neagu 74

Petrolul Potcoava – ACS Oltul Curtişoara 0-1

Manuel Cristea 72

Seria 7, play-off

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

CSM Deva – Viitorul Şimian  2-2

Valentin Munteanu 58, Nicu Modan 62 – penalty / Moses Baidoo 1, Fabio Trip 7 – penalty

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACSO Filiaşi 4-3

Petrişor Jichici 19, Adrian Popa 39, Cosmin Mancaș 59, Răzvan Trandu 61 / Florin Cioablă 13, 79, Viorel Vîlcică 80

Seria 7, play-out

vineri, 10 mai 2024, ora 14:00

FCU Craiova FC 2 – Jiul Petroşani 8-6

David Manea 34, 61, Angelo Sîrbu 50, 54, 69, Bogdan Duță 50, Mario Ilie 53, 72 / Aurel June 14, 89, Bogdan Geangălă 19, Alin Pencea 28, Rafael Pocioian 60, Michel Asus 82

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

Universitatea Craiova 2 – Voinţa Lupac 12-0

Robert Petculescu 2, 45, 60, Teodor Luță 48, 75, 90, Florin Bușa 50, Florin Gașpar 52, Robert Chifa 71, 89, Cosmin Stana 79, 85

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

CSO Turceni – Gilortul Târgu Cărbuneşti 3-2

Kolade Adeniji 15, 55, Angel Ciutică 18, / Bogdan Dănăricu 52, Ionuț Gîlcescu 82

Seria 8, play-off

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

Phoenix Buziaş – CSC Peciu Nou 0-1

Ioan Mera 74

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

FC Bihor Oradea – Politehnica Timișoara 2-1

Adrian Gîdea 23, Sergiu Ciocan 40 / Cristian Curescu 82

Seria 8, play-out

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

ACB Ineu – Şoimii Lipova 1-5

Raul Udrescu 69 – penalty / Adelin Nica 47, 74, Marius Șimăndan 77, Mădălin Chelea 88, Adelin Iliescu 90+6 – penalty

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

Progresul Pecica – Avântul Periam  2-3

Vasilică Răchită 39, Mario Salka 90 / Andrei Viașu 4, Ovidiu Prața 67, Cosmin Mânecan 90+3

CS Socodor – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1

Daniel Clej 71 / Andrei Vasinc 78 – penalty

Seria 9, play-off

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

CS Universitar din Alba Iulia – Unirea Ungheni  3-2

Vital Ali Ouedraogo 18, 22, Bogdan Minteuan 90+3 / Răzvan Barstan 56, Victoraș Astafei 67

Gloria Bistriţa Năsăud – ACS Mediaş 4-1

Carl Davordzie 10, 60, Vasile Fernando Mihai 51, Vlad Mihalcea 90+2 / Szilard Magyari 15

Seria 9, play-out

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

Viitorul Cluj – ACS Târgu Mureş 1-4

Antonio Herciu 55 / Răzvan Greu 21, 52, 74, Iustin Neacșu 72

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

Unirea Alba Iulia – Metalurgistul Cugir  2-2

Cornel Ardei 14, Vlăduț Popa 60 – autogol / Alin Dohotariu 12, Nenad Lalic 87 – autogol

Industria Galda – Avântul Reghin 2-2

Alexandru Cioară 33, Vlad Domșa 48 / Vlad Bujor 8, Ovidiu Panga 32

Seria 10, play-off

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

SCM Zalău – CSM Olimpia Satu Mare 1-1

Raoul Cristea 60 / Viorel Chinde 11

sâmbătă, 11 mai 2024, ora 18:00

CSM Sighetu Marmaţiei – Crişul Sântandrei 2-1

40, 57 / 15

Seria 10, play-out

vineri, 10 mai 2024, ora 18:00

Minaur Baia Mare – Victoria Carei  1-1

Tiberiu Serediuc 48 / Andrei Denis Hosu 80

Lotus Băile Felix – Sănătatea Cluj 3-3

Florin Duma 16, Raul Tămaș 17, David Lupșe 20 / Junior Diomande 50, Alex Oltean 60, Andrei Ștefan 76

Minerul Ocna Dej – Olimpia MCMXXI Satu Mare 0-3

Nu se dispută, gazdele retrăgându-se din campionat.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *