Liga 3, etapa 9 Play-off : rezultatele, marcatorii și clasamentele finale

0

Liga 3, etapa 9 Play-off : rezultatele, marcatorii și clasamentele finale.

Seria 1, play-off

sâmbătă, 20 mai 2023, ora 18:00

Bucovina Rădăuţi – Ceahlăul Piatra Neamţ   5-2

Ionel Stoian 2, Mugurel Florescu 9, Cătălin Coroamă 15, Alexandru Aftanache 55, Armand Șvichi 82 / Andrei Moisii 74, Cosmin Nemțanu 85

CSM Bacău – Foresta Suceava 2-1

Eduard Săvoaia 37, Alexandru Zaharia 43 – penalty / Daniel Muntean 87

Clasament final Seria 1 play-off

Seria 2, play-off

sâmbătă, 20 mai 2023, ora 18:00

Metalul Buzău – Aerostar Bacău  5-2

Antonio Marcu 10, Sergiu Arnăutu 45, Adrian Moldovan 53, Nicolas Antone 60, Claudiu Borțoneanu 75 / … 56, 57

Unirea Braniştea – CSM Râmnicu Sărat 3-2

Andrei Docuz 21, Gabriel Răducan 85, Denis Cireș 90 / Silvian Calotă 75, Legănuț 87

Clasament final Seria 2 play-off

Seria 3, play-off

vineri, 19 mai 2023, ora 18:00

Farul Constanţa 2 – Gloria Albeşti  1-2

Ionuț Pelivan 50 / Alexandru Muscă 17, 55 – penalty

Înainte Modelu – CS Afumaţi 0-2

Alexandru Ionuț Stoica 65, 82

Clasament final Seria 3 play-off

Seria 4, play-off

vineri, 19 mai 2023, ora 14:00

SC Popeşti Leordeni – Real Bradu 3-1

Marian Vlada 35, Rafael Trandafirescu 58, Valentin Niculae 68 / Marius Dima 52 – penalty

vineri, 19 mai 2023, ora 18:00

Flacăra Moreni – CS Tunari 1-2

Claudiu Niculăescu 68 / Claudiu Herea 38, Cosmin Lambru 44

Clasament final Seria 4 play-off

Seria 5, play-off

sâmbătă, 20 mai 2023, ora 18:00

CSO Plopeni – Olimpic Cetate Râşnov 3-1

Cristian Lazăr 45, Andrei Păun 55, Viorel Oprea 74 / Sorin Marin 84

SR Braşov – CS Blejoi 1-2

Ștefan Răchișan 26 / David Ilie 82, Mihai Nitescu 90+2 – penalty

Clasament final Seria 5 play-off

Seria 6, play-off

sâmbătă, 20 mai 2023, ora 18:00

Sporting Roşiori – Viitorul Dăeşti  4-0

Florin cazan 30, 44, Alin Călin 33, 39

Flacăra Horezu – CSM Alexandria 2-3

Andrei Mirică , George Buliga / Răzvan Dobrică 2, Radu Necșulescu 12, Rareș Lătărețu 32

Clasament final Seria 6 play-off

 

Seria 7, play-off

vineri, 19 mai 2023, ora 18:00

ACSO Filiaşi – Viitorul Şimian  2-1

Alexandru Vulpe 43, Bogdan Călin 78 / Cristian Poiană 45+1

Gilortul Târgu Cărbuneşti – CSM Deva 4-1

Ionuț Gîlcescu 11, 60, Dragoș Săulescu 47 – penalty, 84 / Alexandru Vișan 79

Clasament final Seria 7 play-off

Seria 8, play-off

vineri, 19 mai 2023, ora 18:00

Şoimii Lipova – Crişul Chişineu Criş 2-1

Andrei Gavrilă 30, Nicu Modan 61 – penalty / Denis Blickling 83

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Reșița 0-2

Sebastian Velcotă 27, Marian Drăghiceanu 90+2

Clasament final Seria 8 play-off

Seria 9, play-off

vineri, 19 mai 2023, ora 18:00

Unirea Ungheni – Unirea Alba Iulia  1-2

Alex Oltean 78 / Răzvan Fetița 44, 50

Metalurgistul Cugir – Corvinul Hunedoara 1-1

Lucian Itu 89 / Rafael Garutti 9

Clasament final Seria 9 play-off

Seria 10, play-off

vineri, 19 mai 2023, ora 18:00

Gloria Bistriţa Năsăud – FC Bihor Oradea 3-1

Gheorghe Gondiu 7, 90+3, Alexandru Iulian Stoica 34 / Andrei Moga 63

sâmbătă, 20 mai 2023, ora 18:00

CSM Satu Mare – Lotus Băile Felix 3-1

Adrian Bura 25, Ervin Zsiga 37 – penalty, Ciprian Brata 45 / Raul Tămaș 90+2

Clasament final Seria 10 play-off

 

Faza semifinală a barajului de promovare în Liga 2, manșa tur:

B1: CSM Râmnicu Sărat (Locul 2, Seria 2) – Foresta Suceava (Locul 1, Seria 1)

B2: Ceahlăul Piatra Neamț (L2S1) – Metalul Buzău (L1S2)

B3: SC Popeşti Leordeni (L2S4) – CS Afumați (L1S3)

B4: Farul Constanța 2 (L2S3) – CS Tunari (L1S4)

B5: Viitorul Dăeşti (L2S6) – CS Blejoi (L1S5)

B6: CSO Plopeni (L2S5) – CSM Alexandria (L1S6)

B7: Șoimii Lipova (L2S8) – CSM Deva (L1S7)

B8: ACSO Filiași (L2S7) – CSM Reșița (L1S8)

B9: Gloria Bistrița Năsăud (L2S10) – Corvinul Hunedoara (L1S9)

B10: Unirea Ungheni (L2S9) – FC Bihor Oradea (L1S10)

Echipele gazdă în manșa tur sunt cele clasate la finalul play-off-ului pe locul 2 în seriile lor.

Meciurile au loc în data de 24 mai, turul, și 27 mai, returul.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *