Liga 3, etapa întâi: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa întâi: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 1

vineri, 24 august, ora 18.00
CSM Paşcani – Suporter Club Oţelul Galaţi   0-1
Bogdan Crihană (30)

sâmbătă, 25 august, ora 18.00
Ştiinţa Miroslava – CSM Râmnicu Sărat   1-0
Alexandru Marin (69)
Sănătatea Darabani – Sporting Lieşti   1-5
Răzvan Cărăbuş (61) / Andrei Mihu (8), George Dănăilă (11), Robert Ticămucă (18), Marius Sevastian (78), Claudiu Maftei (90+4)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Metalul Buzău   0-1
Valentin Lungoci (43)
SCM Gloria Buzău – KSE Târgu Secuiesc   3-2
Florin Cazan (2), Ciprian Petre (41), Bogdan Danciu (61 – pen.) / Marius Ştefănescu (74), József Gazda (89 – pen.)
Bucovina Rădăuţi – CSM Roman   1-0
Cătălin Coroamă (4)
Şomuz Fălticeni – CSM Focşani   0-1
Cosmin Pasăre (70 – pen.)

11 septembrie, ora 17.00
FC Botoşani 2 – Foresta Suceava  1-2
Alexandru Corban (8) / Teodor Lungu (32), Robert Grumezescu (78)

 

Seria 2, etapa 1

vineri, 24 august, ora 18.00
CS Tunari – Axiopolis Sport Cernavodă   1-1
Valentin Rogojan (77) / Gabriel Lazăr (46)

sâmbătă, 25 august, ora 18.00
CS Făurei – ACSM Olteniţa   0-0
CS Medgidia – Sportul Chiscani    1-0

Alexandru Muscă (36)
CSO Bragadiru – FC FCSB 2    1-2
Sorin Anghel (66) / Robert Gavrilă (25 – pen.), Florin Chitaş (55)
CS Afumaţi – Delta Dobrogea Tulcea   3-0
Mugurel Dedu (39), Bogdan Manole (57, 84)
Agricola Borcea – SC Popeşti Leordeni   0-4
Andrei Luca (8), Bogdan Ilie (34), Roberto Anghel (41), Viorel Dinu I (73)
Unirea Slobozia – Înainte Modelu   3-1
Vasile Bucă (30), Alexandru Chebac (54), Mihai Milotin (90+2) / Daniel Gheorghe (62)

sâmbătă, 25 august, ora 20.00
Fotbal Club Rapid – Progresul Spartac   2-1
Deivydas Matulevicius (81), Amir Jorza (90+2) / Mircea Donca (40)

 

Seria 3, etapa 1

vineri, 24 august, ora 18.00
FC Voluntari 2 – Flacăra Moreni   1-0
Eduard Vraciu (62)
CSM Alexandria – AFC Hermannstadt 2   2-2
Cosmin Ciocoteală (31), Mihai Vintilă (72) / Andrei Pop (35), Robert Bratu (81 – pen.)

sâmbătă, 25 august, ora 18.00
ACS SR Municipal Braşov – FC Pucioasa   1-0
Vlăduţ Boţia (75)
Flacăra Horezu – Sporting Roşiori  0-0
AFC Astra 2 – U Craiova 1948 SC 2   1-1

Gabriel Şerban (64 – pen.) / Luis Niţu (36)
Unirea Bascov – ACSO Filiaşi   0-0

sâmbătă, 25 august, ora 19.00
U Craiova 1948 SA – Atletic Bradu   3-0
Stefan Kovari (49), Alexandru Raicea (51), Mihai Dina (74)
Turris Oltul Turnu Măgurele – Viitorul Domneşti   7-0
Marian Constantinescu (7, 51), Alexandru Fotescu (41, 45+1, 88), Alin Pencea (62), Liviu Băjenaru (90)

 

Seria 4, etapa 1

vineri, 24 august, ora 18.00
Şoimii Lipova – Naţional Sebiş  3-1
Mădălin Popa (70), Ionuţ Paşcu (90), Kevin Trabalka (90+2) / Daniel Mărgărit (58)
ACS Dumbrăviţa – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii   4-2
Raul Briciu (22), Mădălin Stancu (59 – pen., 68), Răzvan Rus (75) / Alexandry Baranyi (29 – pen.), Cosmin Saizu (90+2)
CSM Lugoj – Unirea Alba Iulia    1-1
Beniamin Dobra (23 – pen.) / Răzvan Ivan (80)

sâmbătă, 25 august, ora 18.00
CS Ocna Mureş – CNS Cetate Deva  0-2
Răzvan Fetiţa (56, 61)
Industria Galda – FC Avrig   0-1
Claudiu Vlad (72)
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Şcolar Reşita  2-1
Alexandru Nistor (52 – pen.), Michel Vlad (90+2) / Marius Staicu (85)
Crişul Chişineu Criş – Metalurgistul Cugir   2-2
Ionuţ Ianc (35, 83) / Andrei Făgărăşanu (20), Radu Necşulescu (65)
CS Hunedoara – Millenium Giarmata    2-0
Alexandru Marcu (16), Iulian Tecsi (72)

 

Seria 5, etapa 1

vineri, 24 august, ora 18.00
Avântul Reghin – Unirea Tăşnad    0-0
Sănătatea Cluj – AFC Hărman   4-0

Andrei Ceaca (28, 35), Dan Roman (29), David Rus (90)
Sticla Arieşul Turda – Gaz Metan Mediaş 2   1-0
Adrian David (80)
MSE Târgu Mureş – ACS Fotbal Comuna Recea  1-2
Roland Borbely (47) / Viorel Chinde (36, 72)
ACS Unu Fotbal Gloria – CFR Cluj 2   1-4
Adrian Nalaţi (23) / Claudiu Petruş (5), Alexandru Petruş (28), Claudiu Petrilă (72, 80)
Minaur Baia Mare – CS Iernut   5-0
Denis Lihet (14, 28, 54), Tudor Balmoş (18), Marius Feraru (58)
Unirea Dej – AFC Odorheiu Secuiesc  3-3
Andrei Moldovan (10, 40, 49) / Bogdan Mintaş (24 – pen., 53), Sorin Acatrinei (31)

sâmbătă, 25 august, ora 18.00
Olimpic Cetate Râşnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-4
Soufiane Jebari (65, 71), Barna Bajkó (77), Levente Bara (90)

 

sursa: liga2.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *