Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 3, Play-off și Play-out: rezultatele, marcatorii și clasamentele finale

Liga 3, Play off și Play out: rezultatele, marcatorii și clasamentele finale.

Seria 1, etapa 1, play-off

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

Dante Botoşani – Huşana Huşi  0-0

Foresta Suceava – Bucovina Rădăuţi 5-0

Marian Ilie 52, Daniel Novac 76, Chika Odoh 78, Iosif Netbai 87, Serghei Trofan 90+2

Seria 1, etapa 1, play-out

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Paşcani  4-0

Sorin Tăbăcariu 17 – penalty, Cătălin Ștefănescu 36, Răzvan Pîntea 60, Zaharia Paraschiv 89 – autogol

Sporting Juniorul Vaslui – CSM Bacău  0-0

Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava 3-1

Robert Ciobanu 4, 42, Florin Antonesei 47 / Vasilică Vlădeanu 69

Seria 2, etapa 1, play-off

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

SC Oţelul Galaţi – Aerostar Bacău  1-0

Denis Cireș 12

CSM Focşani – Metalul Buzău 2-0

Daniel Rogoveanu 63 – penalty, Claudiu Băciuț 90

Seria 2, etapa 1, play-out

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Râmnicu Sărat – Dinamo Bacău 0-1

Alexandru Băeşan 2

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

Sporting Lieşti – Sportul Chiscani  5-0

Adrian Grigoraș 22, 41, Alexandru Stan 49, Ionuț Iancu 58, Gicu Iordache 86

Viitorul Ianca – CS Făurei 3-0

Costin Ciucureanu 34, Marius Coman 75, 77

 

Seria 3, etapa 18

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

Înainte Modelu – Agricola Borcea  1-2

Daniel Gheorghe 80 – penalty / Alin Bobu 47, Dan Mihai Chiriac 85

Farul Constanţa 2 – Gloria Albeşti  4-0

Roberto Mălăele 24, Ștefan Bodișteanu 40, Luca Andronache 45+2, 89

Seria 3, etapa 1, play-off

marți, 5 aprilie 2022, ora 17:00

CS Afumați – Agricola Borcea 11-0

Răzvan Avram 8, 86, Robert Buduroi 22, 44, 57, Ionuț Zainea 35, Cristian Onțel 56, Ciprian Timiș 75, 78, 82, 87

SC Popeşti Leordeni – Farul Constanţa 2 1-2

Marian Vlada 16 – penalty / Ștefan Bodișteanu 11, Gabriel Dănuleasa 36

Seria 3, etapa 1, play-out

marți, 5 aprilie 2022, ora 17:00

Gloria Albeşti – CSM Olteniţa 1-0

Vasile Carabuz 90+3

FC Voluntari 2 – CSM Feteşti 3-0

Idan Golan 25, Tehe Olawale 52, Alexandru Ilie 56

Înainte Modelu – Recolta Gheorghe Doja 0-2

Mihăiță Năstase 55, 78

Seria 4, etapa 1, play-off

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

Progresul Spartac – Unirea Bascov  1-1

Petruț Vlad 86 – penalty / Roberto Hațegan 73

CS Tunari – Rapid 2  3-2

Vasile Mihai 38, 78, 90+1 / Enrichi Finica 36, Ștefan Ghinea 62

Seria 4, etapa 1, play-out

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

FCSB 2 – Campionii FC Argeş 2   3-1

Matei Tănase 28, Andrei Burlacu 50, Andrei Istrate 62 / Cătălin Barbu 64

Flacăra Moreni – Academica Clinceni 2 3-1

Claudiu Niculăescu 34, Alexandru Ştefan Oaie 38, … 70 – autogol / Abraham Ayemantey 84

Dinamo 2 – Real Bradu  3-4

Andrei Spînu 11, Claudiu Stan 45+1, … 86 / Ciprian Negoiţă 18, Adelin Voinescu 32, 90+8, Georgian Mormolea 90+4

Seria 5, etapa 1, play-off

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

AFC Odorheiu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  3-1

Mihai Savin 44, Alexandru Pop 69, 72 / Akos Nistor 2

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

FC Pucioasa – Olimpic Cetate Râşnov  1-0

Narcis Marina 52

Seria 5, etapa 1, play-out

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

FC Hermannstadt 2 – CSO Plopeni  0-1

Roberto Alecsandru 82

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

CS Blejoi – SR Braşov  1-3

Cosmin Lambru 40 / Robert Elek 56, 90, Tudor Țăranu 60 – autogol

KSE Târgu Secuiesc – Kids Tâmpa Braşov  3-0

Miklos Lakatos 32, Attila Gall 55, Kristian Dobozi 58

Seria 6, etapa 1, play-off

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Slatina – Vediţa Coloneşti  2-1

David Oprescu 48, Alexandru Sălcianu 78 / Robert Stancu 13

Viitorul Dăeşti – CSM Alexandria  1-1 pe teren, 0-3 la ”masa verde”

Florin Cioablă 68 / Gabriel Preoteasa 6

Viitorul Dăești l-a utilizat în stare de suspendare pe Samson Nwabueze.

Seria 6, etapa 1, play-out

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

Petrolul Potcoava – Universitatea Craiova 2 3-2

Adrian Vlad 9 – penalty, Flavius Magraon 18, 53 / Atanas Trică 34, Marian Danciu 42

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

Sporting Roşiori – Minerul Costeşti 2-1

Leonard Manole 37, 49 / Ionuț Berescu 28

ACSO Filiaşi – Flacăra Horezu  2-0

Alexandru Fotescu , Cosmin Calu

Seria 7, etapa 1, play-off

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Deva – Voinţa Lupac 2-0

Alexandru Avramovici 52, Florin Stelea 79 – penalty

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu  2-0

Valentin Lazăr 21 – penalty, Valentin Munteanu 50

Seria 7, etapa 1, play-out

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

Progresul Ezeriş – Gilortul Târgu Cărbuneşti 0-2

Ionuț Gîlcescu 39, Angel Ciutică 90+2

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

Viitorul Şimian – Aurul Brad  3-0

Gelu Velici 33, 36 – penalty, Raul Iorgulescu 90

CSM Jiul Petroşani – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2  2-0

Cătălin Ionică 75, Remus Sandu 85

Seria 8, etapa 1, play-off

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Şoimii Lipova  1-2

Petrișor Jichici 57 / Vlad Filimon 12 – penalty, Andrei Rusu 90+4

CSC Dumbrăviţa – Crişul Chişineu Criş 0-1

Patrick Pășcălău 45

Seria 8, etapa 1, play-out

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

Gloria Lunca Teuz Cermei – Avântul Periam  1-3

David Popa 74 / Adrian Bot 17, Laurențiu Telescu 70, Andrei Viașu 90+3

Pobeda Star Bisnov – CS Frontiera Curtici 1-1

Sebastian Budur 55 / Ionuț Prică 65

Progresul Pecica stă.

Seria 9, etapa 1, play-off

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

CS Hunedoara – Viitorul Cluj  5-0

Andrei Roșu 6, Sergiu Arnăutu 24, Matheus Da Motta 45+2, Andrei Hergheligiu 63, Petre Simon 90 – penalty

Metalurgistul Cugir – Unirea Ungheni  1-1

Alexandru Rus 90 / Victor Astafei 77

Seria 9, etapa 1, play-out

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

Gloria Bistriţa Năsăud – Unirea Alba Iulia  2-2

Ovidiu Stoianof 77, Andrei Dodi Joca 90+4 / Ioan Cîrloanță 64, Darius Indrei 67

CS Ocna Mureş – Avântul Reghin  2-1

Zachei Crișan 39 – autogol, Claudiu Coltor 84 / Karoly Harko 35

Sănătatea Cluj – Sticla Arieşul Turda  6-3

Darius Vescan 1, Alexandru Oltean 24, Andrei Ștefan 35, Dorin Goga 43, 55, Casian Cîmpean 81

Seria 10, etapa 1, play-off

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

Minaur Baia Mare – Lotus Băile Felix  4-0

Gheorghe Gondiu 12, 18, Petrick Petre 66, Ciprian Stanciu 79

CA Oradea – Someşul Dej 2-0

Adrian Popa 20, Sergiu Jurj 72

Seria 10, etapa 1, play-out

vineri, 1 aprilie 2022, ora 17:00

CFR Cluj 2 – CSM Satu Mare 1-2

Cătălin Itu 12 / Rareș Bălan 19 – autogol, Răzvan Prodan 61

sâmbătă, 2 aprilie 2022, ora 17:00

SCM Zalău – Luceafărul Oradea  8-0

Gabriel Ardelean 10 – autogol, Bogdan Șandru 12, 83, Cosmin Meșter 20, Sergiu Pop 37, Sebastian Culda 62, Andrei Haţiegan 70, 90

Sportul Şimleu Silvaniei – Progresul Şomcuta Mare 1-0

Adelin Neaga 74

Seria 1, etapa 2, play-off

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Huşana Huşi – Bucovina Rădăuţi 0-0

Dante Botoşani – Foresta Suceava  1-0

Răzvan Gorovei 58

Seria 1, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 0-1

Frank Tchassem 64

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Bacău – Şomuz Fălticeni 0-2

Alexandru Savin 44, Robert Ciobanu 54

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Sporting Juniorul Vaslui  1-0

Cosmin Nemţanu 87

Seria 2, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Aerostar Bacău – Metalul Buzău 6-0

Devid Tofan 13, Cătălin Vraciu 21, Alexandru Zaharia 41, Stejărel Vișinar 63, Horia Ilie 75, 90

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2-0

Juri Cisotti 41, Vasile Jardan 46

Seria 2, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Sportul Chiscani – Dinamo Bacău  1-2

Alexandru Izvoranu 8 / Ionuț Tofan 45+1, Sergiu Matei Socanu 80

CS Făurei – CSM Râmnicu Sărat  1-0

Cristian Bud 5

Sporting Lieşti – Viitorul Ianca  4-1

Adrian Grigoraș 29, Gicu Iordache 54, Alexandru Stan 77, 90+1 / Marius Dima 65

Seria 3, etapa 2, play-off

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Agricola Borcea – Farul Constanţa 2  1-1

Ilie Gață 72 / Răzvan Tănasă 64

CS Afumaţi – SC Popeşti Leordeni  4-2

Ionuț Zaina 10, Robert Buduroi 69, 72 – penalty, Cătălin Cocoș 83 / Marian Vlada 25 – penalty, 82

Seria 3, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Olteniţa – Recolta Gheorghe Doja  0-3

Mihăiță Năstase 11, 18, Dorin Radu 14

CSM Feteşti – Înainte Modelu  0-1

Florin Bratu 56

Gloria Albeşti – FC Voluntari 2 0-4

Oktay Ozkara 20, Alexandru Munteanu 23, Iulian Badea 80, Bogdan Melencu 84

Seria 4, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Unirea Bascov – Rapid 2  0-3

Antonio Dumitrescu 32, Alexandru Catrici 81 – penalty, Enrichi Finica 90+2

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Progresul Spartac – CS Tunari  2-2

Eduard Radu 21, Alexandru Dițu 34 / Cosmin Ionică 43, Alexandru Stoian 58

Seria 4, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Campionii FC Argeş 2 – Real Bradu 0-0

Academica Clinceni 2 – Dinamo 2 0-0

FCSB 2 – Flacăra Moreni  3-2

Andrei Burlacu 14, Rafael Trandafirescu 62, Matei Gîrcoveanu 74 / Dragoș Cernea70 – penalty, Viorel Vîrtej 79

Seria 5, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Olimpic Cetate Râşnov  1-2

Mathis Matyas 29 / Gabriel Solovăstru 4, Alin Babei 10

AFC Odorheiu Secuiesc – FC Pucioasa  1-0

Antal Barna 21

Seria 5, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 14:00

SR Braşov – CSO Plopeni 0-0

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Kids Tâmpa Braşov – FC Hermannstadt 2  1-1

Dragoș Popa 45+1 / Marius Iordache 8

CS Blejoi – KSE Târgu Secuiesc  0-0

Seria 6, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria 0-3

Adrian Mar 15, Cosmin Neagu 17, Gabriel Preoteasa 44

CSM Slatina – Viitorul Dăeşti  2-1

Cătălin Doman 20, Marian Manea 89 / Florin Cioablă 42

Seria 6, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Minerul Costeşti – Universitatea Craiova 2 3-4

George Neacșu 28, Răzvan Dinu 53, 59 / Atanas Trică 1, 31, David Ciolacu 29, Daniel Croitoru 45

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Flacăra Horezu – Petrolul Potcoava 0-0

Sporting Roşiori – ACSO Filiaşi  4-4

Florin Cazan 15, 56, Leonard Manole 31 – penalty, Marius Matei 82 / Alexandru Fotescu 38, Vlăduț Popa 45, Viorel Vâlcică 66, Cătălin Manolache 90+1 – penalty

Seria 7, etapa 2, play-off

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Reșița – CSM Deva 1-0

Valentin Lazăr 87

duminică, 10 aprilie 2022, ora 17:00

Pandurii Târgu Jiu – Voinţa Lupac 2-0

Robert Petre 53, Andrei Georgescu 66

Seria 7, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Progresul Ezeriş 0-2

Elyakim Musoni Ngandoli 6, 50

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Aurul Brad – Gilortul Târgu Cărbuneşti  3-0

Viorel Miclean 38, Ionuț Filipaș 40, 68

Viitorul Şimian – CSM Jiul Petroşani  5-1

Gelu Velici 17, Eugen Toader 27, Claudiu Ghighilicea 41, Fabio Trip 52, … 84 – autogol / Daniel Cocină 75

Seria 8, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Şoimii Lipova – Crişul Chişineu Criş  0-0

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăviţa  0-0

Seria 8, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Avântul Periam – Pobeda Star Bisnov  1-0

Cosmin Mînecan 62

Progresul Pecica – Gloria Lunca Teuz Cermei  4-3

Marco Enciu 29, 39, 52, Mirel Arsene 48 – penalty / David Popa 69 – penalty, 74, Ewald Wild 90+1 – autogol

Frontiera Curtici stă.

Seria 9, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Viitorul Cluj – Unirea Ungheni 2-1

Alexandru Pop 27, Eric Bartoș 53 / Florin Istrate 73

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

CS Hunedoara – Metalurgistul Cugir  0-0

Seria 9, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00

Avântul Reghin – Sănătatea Cluj 2-1

Harko Karoly 38, Cătălin Bugnar 66 / Bogdan Zărnescu 34

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Unirea Alba Iulia – Sticla Arieşul Turda  3-2

Darius Indrei 7, Răzvan Fetița 50 – penalty, Dennis Iepure 79 / Florin Dan 34, Claudiu Vereș 47

Gloria Bistriţa Năsăud – CS Ocna Mureş 2-1

Darius Buia 3, 39 / Alexandru Giurgiu 59

Seria 10, etapa 2, play-off

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Lotus Băile Felix – Someşul Dej  2-1

Patrick Blăgea 49, Ștefan Meșter 60 / Ștefan Visic 50

Minaur Baia Mare – CA Oradea  3-1

Sergiu Ciocan 16, Ciprian Stanciu 61, Alin Văsălie 79 / Daniel Stan 36

Seria 10, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00

Luceafărul Oradea – CSM Satu Mare  1-10

Ervin Zsiga 7, Kevin Barth 15, 57, Răzvan Prodan 39, 50, Gabriel Cădar 57, 82, Alexandru Bonea 70, Raul Ziman 74, Antonio Pașca 79 / Nandor Suveg 17

Progresul Şomcuta Mare – CFR Cluj 2  1-2

Mark Parnău 66 / Cătălin Itu 40, Tiberiu Mistode 58

SCM Zalău – Sportul Şimleu Silvaniei 5-1

Cosmin Meșter 2, Bogdan Șandru 10, Raul Stanciu 36, Sergiu Pop 61, 87 / Cătălin Vaida 70

Seria 1, etapa 3, play-off

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Foresta Suceava – Huşana Huşi  5-1

Iosif Netbai 6, Alexandru Arnold 14, Giani Unghianu 44, Chika Odoh 72 – penalty, Marius Manole 89 / Călin Ciobanu 59

Bucovina Rădăuţi – Dante Botoşani 0-2

Vlad Codău 14, Alexandru Zaharia 59

Seria 1, etapa 3, play-out

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Sporting Juniorul Vaslui – CSM Paşcani  2-1

Valentin Hagiu 21, 39 / Gabriel Cociobanu 24

Şomuz Fălticeni – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  0-0

Ştiinţa Miroslava – CSM Bacău 0-1

Cezar Strat 85

Seria 2, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

Metalul Buzău – SC Oţelul Galaţi 0-3

Vasile Jardan 24, Jack Henry Serrant-Green 40, George Cîrjan 69

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Focşani – Aerostar Bacău  0-0

Seria 2, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti  2-2

Mădălin Socol 15, Ionuț Roman 63 / Adrian Grigoraș 45+1 – penalty, George Bîrlădeanu 88 – penalty

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Viitorul Ianca – Sportul Chiscani  4-5

Gabriel Preda 9, Marius Coman 64, Alin Radu 71, Rareș Băluță 82 / George Iacob 47, Iulian Mohoriță 48, Valentin Stoe 62, Silviu Moise 75, Laurențiu Iancu 88

Dinamo Bacău – CS Făurei  4-1

Andrei Juncu 23, Alexandru Băisan 32, Ionuț Tofan 53, 67 / Alfred Chiburta 36

Seria 3, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

SC Popeşti Leordeni – Agricola Borcea  7-0

Marian Vlada 8, 30, Mihai Lolescu 11, Alin Pătrașcu 25, Valentin Niculae 59, Andrei Parcea 62, Cezar Mihalache 88

Farul Constanţa 2 – CS Afumaţi  2-1

Ștefan Bodișteanu 31, Luca Andronache 44 / Cristian Onțel 46

Seria 3, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

FC Voluntari 2 – CSM Olteniţa  6-0

Iulian Badea 26, 56, Roberto Voican 51, Alin Lazăr 53, Răzvan Nicolae 69, Răzvan Dumitru 89

Înainte Modelu – Gloria Albeşti  1-6

Daniel Gheorghe 10 – penalty / Mihai Zugravu 21, 76, Robert Pîslaru 41, Cezar Beșleagă 67, Cristian Stoian 85, Ionuț Iscru 90

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Recolta Gheorghe Doja – CSM Feteşti  1-1

Mihăiță Năstase 90+3 – penalty / Daniel Grigore 22

Seria 4, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

Rapid 2 – Progresul Spartac 2-1

Ciprian Popescu 10, Antonio Dumitrescu 24 / Ionuț Tudorache 51

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

CS Tunari – Unirea Bascov  6-2

Vasile Mihai 28, 29, 87, 90+4, Cosmin Ionică 63, Alexandru Stoian 72 / Roberto Hațegan 45+3 – penalty, Lorenț Gotea 80

Seria 4, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

Flacăra Moreni – Campionii FC Argeş 2 2-0

Andrei Iliescu 36, Claudiu Niculăescu 57

Dinamo 2 – FCSB 2  1-4

Andrei Mitran 18 / Andrei Burlacu 10, Sorin Șerban 23, Luca Mitrică 32, Darius Trif 63

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Real Bradu – Academica Clinceni 2  1-2

Aurel Pirciu 55 / Abraham Ayemantey 50, Moses Baidoo 72 – penalty

Seria 5, etapa 3, play-off

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

FC Pucioasa – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 2-1

Radu Simion 4, Narcis Marina 48 – penalty / Matyas Mathis 52

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2

Alin Babei 85 / Csongor Simo 25 – penalty, Alexandru Darius Pop 74

Seria 5, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

FC Hermannstadt 2 – CS Blejoi 0-4

Cosmin Lambru 7, 11 – penalty, 87, Robert Enache 85

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

KSE Târgu Secuiesc – SR Braşov  0-1

Ștefan Răchișan 47

CSO Plopeni – Kids Tâmpa Braşov 2-0

Cătălin Vlad 40, Raul Bucur 55

Seria 6, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti  2-1

Cristian Munteanu 44 – penalty, Florin Cioablă 57 / Marian Anghelina 40

CSM Alexandria – CSM Slatina  0-0

Seria 6, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

Universitatea Craiova 2 – Flacăra Horezu  1-0

David Ciolacu 55

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

ACSO Filiaşi – Minerul Costeşti 1-1

Alexandru Vulpe 89 / Ion Berescu 13

Petrolul Potcoava – Sporting Roşiori 2-1

Laurențiu Ana 15, Andrei Strejescu 34 / Florin Cazan 27

Seria 7, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Deva – Pandurii Târgu Jiu  2-1

Alexandru Avramovici 40, 52 / Bebeto Lupuleţ 19

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Voinţa Lupac – CSM Reșița 0-3

Ndiaye Mediop 8, Marian Drăghiceanu 13, Aboubacar Gakou 77

Seria 7, etapa 3, play-out

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Jiul Petroşani – Aurul Brad  1-2

Bogdan Keszeg 43 – penalty / Andrei Șoit 20, Iulian Tecsi 75

Progresul Ezeriş – Viitorul Şimian  1-4
/

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 0-2

Paul Mitrică 47, 49

Seria 8, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

CSC Dumbrăviţa – Şoimii Lipova 2-0

Andrei Făgărășanu 64, 75

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Crişul Chişineu Criş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-1

Andrei Haloș 59 / Cosmin Mancaș 75

Seria 8, etapa 3, play-out

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Pobeda Star Bisnov – Progresul Pecica  6-1

Sebastian Budur 4, 17, Daniel Vasilcin 37 – penalty, 83 – penalty,

Bogdan Rusu 57, Caius Lungu 68 / Marco Enciu 53

Frontiera Curtici – Avântul Periam 1-2

Bogdan Burlă 59 / Laurențiu Telescu 78, Raul Gălățan 90+1

Gloria Lunca Teuz Cermei stă.

Seria 9, etapa 3, play-off

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj  4-0

Ciprian Selagea 6 – penalty, Cristian Cocan 38, 78, Marius Lupu 44

Unirea Ungheni – CS Hunedoara 3-3

Victor Astafei 7, 90 – penalty, Toboșanu 19 / Jairo Rodrigues 12, Laurențiu Buș 55, Andrei Roșu 75

Seria 9, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

Sticla Arieşul Turda – Avântul Reghin 0-2

Mario Pop 23, Cristian Chirilă 85

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

CS Ocna Mureş – Unirea Alba Iulia 3-1

Daniel Lupșan 17, Alexandru Giurgiu 26 – penalty, Andrei Ceaca 77 / Răzvan Fetița 45+1

Sănătatea Cluj – Gloria Bistriţa Năsăud  2-1

Casian Cîmpean 35, Mihnea Poenar 83 / Alexandru Stoica 30

Seria 10, etapa 3, play-off

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

CA Oradea – Lotus Băile Felix 0-1

Florin Pop 16

Someşul Dej – Minaur Baia Mare 0-0

Seria 10, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00

CFR Cluj 2 – SCM Zalău 3-2

Alexandru Bucică 55, Vlad Fărgăşan 71, Sergiu Buş 90+3 / Mihai Onicaş 63, Vadim Călugher 76

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00

Sportul Şimleu Silvaniei – Luceafărul Oradea 3-0

Mansour Gueye 7, 75, Cătălin Vaida 68

CSM Satu Mare – Progresul Şomcuta Mare 2-1

Tony Kanalos 21, Kevin Barth 59 / Denis Lihet 26 – penalty

Seria 1, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Huşana Huşi – Dante Botoşani  1-0

Alexandru Marin 72

Bucovina Rădăuţi – Foresta Suceava 1-1

Andrei Merticariu 82 / Marian Ilie 50

Seria 1, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Paşcani – CSM Bacău  0-0

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Ştiinţa Miroslava  2-1

Cosmin Nemțanu 51, 75 / Paollo Piazza Soares 82

Sporting Juniorul Vaslui – Şomuz Fălticeni 1-1

Octavian Cracea 64 / Vasile Danilă 12

Seria 2, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Aerostar Bacău – SC Oţelul Galaţi  0-1

Vasile Jardan 30

Metalul Buzău – CSM Focşani 0-1

Ionuț Manu 76

Seria 2, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Sportul Chiscani – CS Făurei  3-1

David Potor 12, 79, Laurențiu Iancu 71 / Gabriel Niță 63

Sporting Lieşti – Dinamo Bacău  4-1

Marius Sevastian 25, 90+3, Andrei Mihu 38, Goerge Bîrlădeanu 72 / Bogdan Brăescu 52

Viitorul Ianca – CSM Râmnicu Sărat 3-1

Marius Dima 45+2, Costin Ciucureanu 67, 77 / Dragoș Ceaușel 11

Seria 3, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 12:00

Agricola Borcea – CS Afumaţi 0-4

Robert Buduroi 42, Ionuț Zaina 52, 74, Cătălin Cocoș 71

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Farul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni 1-1

Ştefan Bodişteanu 5 – penalty / Alin Pătraşcu 54

Seria 3, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 13:00

FC Voluntari 2 – Înainte Modelu  5-0

Valentin Ioniță 40, Iulian Badea 47, Răzvan Dumitru 68, 76, Bogdan Dima 83

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Olteniţa – CSM Feteşti  1-1

Radu Podocea 65 / Andrei Pușcașu 80

Gloria Albeşti – Recolta Gheorghe Doja 3-3

Mihai Zugravu 66, Vasile Carabuz 90+1, Cezar Beșleagă 90+5 – penalty / Mihai Năstase 52, 61, Cristian Chiriță 87

Seria 4, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Unirea Bascov – Progresul Spartac  0-1

Alexandru Dițu 57 – penalty

Rapid 2 – CS Tunari  0-1

Cosmin Ionică 74

Seria 4, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Campionii FC Argeş 2 – Academica Clinceni 2  0-2

Moses Baidoo 33, Abraham Ayemantey 64

FCSB 2 – Real Bradu  6-1

Andrei Burlacu 7, 9, Antonio Burnaz 30, Alexandru Musi 51, Gabriel Fulga 55, 70 / Silviu Pîslaru 37

Flacăra Moreni – Dinamo 2 1-0

Dragoş Cernea 65

Seria 5, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – AFC Odorheiu Secuiesc  0-1

Antal Barna 40

Olimpic Cetate Râşnov – FC Pucioasa 0-1

Alexandru Petre 47

Seria 5, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

SR Braşov – Kids Tâmpa Braşov  2-1

Vlad Potecu 82 – autogol, Ștefan Răchișan 90+5 /Marian Kerekes 73

CS Blejoi – CSO Plopeni  5-1

Marian Dănuț Iancu 27, Ștefan Georgescu 30 – autogol, Dumitru Cosmin Munteanu 45, Ștefan Mădălin Ghinea 61, Robert Daniel Enache 63 / Cristian Lazăr 12

KSE Târgu Secuiesc – FC Hermannstadt 2 1-0

Jozsef Gazda 58

Seria 6, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Vediţa Coloneşti – CSM Slatina  0-2

Alexandru Popovici 45, 90+3

CSM Alexandria – Viitorul Dăeşti 2-1

Eduard Sârbu 2, Adrian Mar 24 / Florian Pîrvu 29 – penalty

Seria 6, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Minerul Costeşti – Flacăra Horezu  0-1

Theodor Butoiu 31

Sporting Roşiori – Universitatea Craiova 2  3-2

Ionel Mierea 34 George Preda 44, Marius Matei 76 / Atanas Trică 8, 41

ACSO Filiaşi – Petrolul Potcoava 1-1

Alexandru Vulpe 78 / Laurenţiu Ana 53

Seria 7, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Pandurii Târgu Jiu – CSM Reșița  2-2

Mihai Stancu 14, Nichifor Georgescu 52 / Mediop Ndiaye 77, Laurențiu Breșneni 90+4

Voinţa Lupac – CSM Deva 1-2

Jinga Emanuel / Florin Stelea 55, Mahad Kayondo 90

Seria 7, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Aurul Brad – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2  2-0

Raul Clemenciuc 35, Andrei Şoit 81

Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti  2-0

Fabio Trip 50, Sorin Avram 78

CSM Jiul Petroşani – Progresul Ezeriş 0-1

Dumitru Dragomir 69

Seria 8, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Şoimii Lipova – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii   2-1

Mohammed Salhi 64, Nicholas Brad 90+3 / Petrișor Jichici 61

Crişul Chişineu Criş – CSC Dumbrăviţa 1-1

Patrick Pașcalău 90+1 / Luca Bodri 2

Seria 8, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Progresul Pecica – Frontiera Curtici  2-2

Marco Enciu 34, Dan Răchită 41 / Bogdan Burlă 38 – penalty, Cristian Moldovan 65

Gloria Lunca Teuz Cermei – Pobeda Star Bisnov 3-0

David Popa 34 – penalty, Florin Mateucă 54, Rafael Iuga 71

Avântul Periam stă.

Seria 9, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Viitorul Cluj – CS Hunedoara  0-2

Andrei Roşu 17, Petre Simon 74

Unirea Ungheni – Metalurgistul Cugir 2-1

Marian Codrea 57, Cătălin Dinu 60 / Marius Lupu 34 – penalty

Seria 9, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin  3-3

Ionuț Cîrloanță 54, Dennis Iepure 64, Răzvan Fetița 83 – penalty / Mario Pop 24, 52, Adrian Murar 41 – penalty

Gloria Bistriţa Năsăud – Sticla Arieşul Turda  5-3

Roberto Hasnăș 9, Florin Cordoș 18, 67, Alexandru Stoica 38, Marius Curtuius 58 / Florin Dan 7, 66 – penalty, George Goronea 87

CS Ocna Mureş – Sănătatea Cluj 4-0

Alexandru Giurgiu 26, 33, Andrei Ceaca 85, Andrei Vasinc 89

Seria 10, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Lotus Băile Felix – Minaur Baia Mare  2-1

Cosmin Sîrbu 21 – penalty, Ştefan Meşter 30 / Viorel Chinde 2

Someşul Dej – CA Oradea 0-1

Răzvan Gunie 10

Seria 10, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00

Luceafărul Oradea – Progresul Şomcuta Mare  0-1

Bogdan Bîrle 38

SCM Zalău – CSM Satu Mare  0-3

Ervin Zsiga 44, 77, Cosmin Zamfir 51

Sportul Şimleu Silvaniei – CFR Cluj 2 3-3

76, 82, 89 / 14, 21 – penalty, 55

Seria 1, etapa 5, play-off

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Foresta Suceava – Dante Botoşani 2-0

Iosif Netbai 18, Serghei Trofan 24

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Bucovina Rădăuţi – Huşana Huşi  2-2

Andrei Merticariu 8, Vasile Forizs 70 – penalty / Alexandru Dumitru 2, … 6 – autogol

Seria 1, etapa 5, play-out

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Şomuz Fălticeni – CSM Paşcani  3-0

Robert Ciobanu 23, Eduard Julei 32, Andrei Alecsandru 54

Ştiinţa Miroslava – Sporting Juniorul Vaslui  2-0
… 73, 83

CSM Bacău – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-0

Seria 2, etapa 5, play-off

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Metalul Buzău – Aerostar Bacău 3-1

Claudiu Zamfirescu 13, Constantin Stoica 76, Costin Petre 86 / Horia Ilie 65

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Focşani – SC Oţelul Galaţi 1-0

Daniel Rogoveanu 42

Seria 2, etapa 5, play-out

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Râmnicu Sărat – Sportul Chiscani 0-1

Iulian Mohorâță 67

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Dinamo Bacău – Viitorul Ianca  4-0

Vasile Padovei 37, 43, Ionuț Tofan 62, Mihai Sorin Lupu 90+3

CS Făurei – Sporting Lieşti  0-3

Adrian Grigoraș două, Gicu Iordache

Seria 3, etapa 5, play-off

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Farul Constanţa 2 – Agricola Borcea 3-0

Daniel Bîrzu 15, Răzvan Tănasă 25, Ștefan Bodișteanu 41 – penalty

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

SC Popeşti Leordeni – CS Afumaţi  2-3

Marian Vlada – penalty, Valentin Niculae / …

Seria 3, etapa 5, play-out

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Înainte Modelu – CSM Olteniţa  2-1

Daniel Gheorghe 48, 75 / Ștefan Ivan 67

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 12:30

Recolta Gheorghe Doja – FC Voluntari 2  3-1

Mihaiță Năstase 3, 35, 50 / Iulian Badea 90+2 – penalty

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Feteşti – Gloria Albeşti  0-1

Alexandru Muscă 53 – penalty

Seria 4, etapa 5, play-off

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Rapid 2 – Unirea Bascov 3-4

Enrichi Finica 17, Alexandru Despa 45, 68 / Gabriel Puică 26, Ionuţ Teodorescu 53, Roberto Haţegan 71, 75

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

CS Tunari – Progresul Spartac 1-1

Mihai Vasile 87 / Andrei Purice 75

Seria 4, etapa 5, play-out

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Dinamo 2 – Campionii FC Argeş 2  1-2

Andrei Mitran 38 / Cătălin Barbu 41, Mario Mitoi 90

Academica Clinceni 2 – FCSB 2  0-1

Robert Popescu 85

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Real Bradu – Flacăra Moreni 1-0

Marius Dima 22

Seria 5, etapa 5, play-off

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Olimpic Cetate Râşnov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  1-1

Darius Ciopo 73 / Bende Bence 75

FC Pucioasa – AFC Odorheiu Secuiesc 2-4

Tiberiu Calofir 19, Narcis Marina 72 – penalty / Csanad Marucza 40, Mihai Manole 53, 60, Alexandru Pop 66

Seria 5, etapa 5, play-out

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

FC Hermannstadt 2 – SR Braşov 1-0

Loren Niţă 40

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

CSO Plopeni – KSE Târgu Secuiesc  1-0

Cătălin Vlad 47

Kids Tâmpa Braşov – CS Blejoi 2-1

Iulian Nechita 45+1, 90+1 / Cosmin Lambru 28 – penalty

Seria 6, etapa 5, play-off

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

CSM Alexandria – Vediţa Coloneşti  3-0

Gleidisson Da Silva Santos 9, 17, 87

Viitorul Dăeşti – CSM Slatina 1-1

Cristian Munteanu 26 / Radu Necşulescu 90+4 – penalty

Seria 6, etapa 5, play-out

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Petrolul Potcoava – Minerul Costeşti  3-4

Adrian Nicușor Vlad 5, 74, Laurențiu Mihai Ana 34 / George Neacșu 40, 81 Bogdan Zamfirescu 51, Raul Horumbă 88

Universitatea Craiova 2 – ACSO Filiaşi  1-2

Atanas Trică 53 – penalty / Constantin Olteanu 9 – autogol, Cosmin Calu 87 – penalty

Flacăra Horezu – Sporting Roşiori 4-1

Alexandru Trașcă 1, 45+1, Ionel Ciortan 16, Robert Ivan 22 / Marius Matei 90+1

Seria 7, etapa 5, play-off

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Voinţa Lupac – Pandurii Târgu Jiu  2-1

Cristian Danci 49 – penalty, Emanuel Jinga 54 / Bebeto Lupuleț 79 – penalty

CSM Deva – CSM Reșița 1-1

Andrei Sulea 1 / Ndiaye Mediop 73 – penalty

Seria 7, etapa 5, play-out

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Gilortul Târgu Cărbuneşti – CSM Jiul Petroşani  2-1

Ionuț Gîlcescu 38, 79 / Dorin Mărmăneanu 90+6

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Viitorul Şimian 0-0

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Progresul Ezeriş – Aurul Brad 0-0

Seria 8, etapa 5, play-off

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

CSC Dumbrăviţa – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-2

Andrei Făgărășanu 6 – penalty, Dragan Paulevici 73 / Alexandru Bădăuță 21, Mihai Hecsko 29

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova 2-2

Patrick Pașcalău 40, Sergiu Sabău 90+3 / Vlad Filimon 48 – penalty, Nicu Modan 89

Seria 8, etapa 5, play-out

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Frontiera Curtici – Gloria Lunca Teuz Cermei  1-1

Remus Avrămuțiu 35 / David Popa 45+1

Avântul Periam – Progresul Pecica 1-5

Radu Popa 40 / Dan Răchită 1, Alin Dobre 21, Cristian Mitre 25, Toma Bodri 68, Mirel Arsene 90+4

Pobeda Star Bisnov stă.

Seria 9, etapa 5, play-off

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Unirea Ungheni – Viitorul Cluj   0-0

Metalurgistul Cugir – CS Hunedoara  2-5

Ciprian Selagea 40 – penalty, Mihai Udrea 73 / Andrei Roșu 35, 49, Laurențiu Buș 54, 69, Petre Simon 86

Seria 9, etapa 5, play-out

vineri, 29 aprilie 2022, ora 17:00

Sticla Arieşul Turda – CS Ocna Mureş  5-0

George Goronea 13, 19, 48, Florin Dan 64, Andrei Cobârzan 82

Avântul Reghin – Gloria Bistriţa Năsăud 2-4

Mario Pop 25, Karoly Harko 54 / Marius Curtuiuș 14, 69, Alexandru Stoica 16 și Bogdan Pop 67

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Sănătatea Cluj – Unirea Alba Iulia  6-0

Denis Paul 37, DaSilva Patrick Kallemback 40, Andrei Ștefan 51, Bogdan Zărnescu 58, 81, Alexandru Oltean 65

Seria 10, etapa 5, play-off

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

Someşul Dej – Lotus Băile Felix  0-0

CA Oradea – Minaur Baia Mare 0-1

Sergiu Ciocan 86 – penalty

Seria 10, etapa 5, play-out

sâmbătă, 30 aprilie 2022, ora 17:00

CFR Cluj 2 – Luceafărul Oradea  7-0

Mihai Gâdea 5, 18, Ovidiu Hoban 21, Bogdan Sucitu 39, George Leață 73, 76, 90+2

CSM Satu Mare – Sportul Şimleu Silvaniei  3-2

… / Cătălin Vaida 60, Mansour Gueye 85

Progresul Şomcuta Mare – SCM Zalău 1-3

Bogdan Bîrle 90+2 / Sergiu Pop 70, 85, Cosmin Meşter 82

Seria 1, etapa 6, play-off

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Huşana Huşi – Foresta Suceava  1-1

Sergiu Gîrdea 12 / Chika Odoh 28

Dante Botoşani – Bucovina Rădăuţi 4-0
… 9 – penalty, 47, 69, 76

Seria 1, etapa 6, play-out

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

CSM Paşcani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  1-2

Artemie Garbatiuc 56 / Andrei Vîlea 65, 68

CSM Bacău – Sporting Juniorul Vaslui  1-2
… / Ștefan Stefanovici , Octavian Cracea

Ştiinţa Miroslava – Şomuz Fălticeni  2-1

Vasilică Vlădeanu 19 – penalty, Soares Piazza Paullo 65 / Robert Ciobanu 4

Seria 2, etapa 6, play-off

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Aerostar Bacău – CSM Focşani  0-0

SC Oţelul Galaţi – Metalul Buzău 3-0

George Cîrjan 9, Juri Cisotti 44, Alin Nica 58

Seria 2, etapa 6, play-out

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Dinamo Bacău – CSM Râmnicu Sărat  2-0

Vasile Padovei 18, Alexandru Băisan 45+1

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Sportul Chiscani – Sporting Lieşti  0-2

Ionuţ Iancu 40, Adrian Grigoraş 66

CS Făurei – Viitorul Ianca 0-2

Rareș Băluță 87, Marius Coman 90+2

Seria 3, etapa 6, play-off

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Agricola Borcea – SC Popeşti Leordeni  1-4

Sandu Iovu 72 / Marian Vlada 43, 65, 88, Andrei Parcea 57

CS Afumaţi – Farul Constanţa 2 1-0

Alexandru Georgescu 24 – autogol

Seria 3, etapa 6, play-out

marți, 3 mai 2022, ora 16:00

CSM Feteşti – FC Voluntari 2 1-1

Andrei Pușcașu 82 / Roberto Voican 74

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Recolta Gheorghe Doja – Înainte Modelu  4-1

Mihăiță Năstase 18, Adrian Răduca 25, 63, Mihail Petre 78 / Claudiu Negoi 20

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

CSM Olteniţa – Gloria Albeşti  1-6

Ioan Drăgan 3 – penalty / Vasile Carabuz 20, Alexandru Muscă 30 – penalty, 44, Robert Pîslaru 50, Cezar Beșleagă 75, 90

Seria 4, etapa 6, play-off

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Unirea Bascov – CS Tunari  2-2

Roberto Haţegan 7, 13 / Sergiu Anton 39, Alexandru Stoian 79

Progresul Spartac – Rapid 2 1-2

Eduard Radu 84 / Robert Stănici 39, Alexandru Despa 77

Seria 4, etapa 6, play-out

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Campionii FC Argeş 2 – FCSB 2  0-2

Ștefan Coman 70, Luca Mitrică 85

Academica Clinceni 2 – Flacăra Moreni  1-2

Roberto Neagu 85 / Andrei Iliescu 43, Claudiu Niculăescu 52

Real Bradu – Dinamo 2 3-1

Alin Popa 4 – penalty, 34 – penalty, Adelin Voinescu 75 / Claudiu Stan 41

Seria 5, etapa 6, play-off

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – FC Pucioasa  1-3

Tamas Becze 32 – penalty / Tiberiu Calofir 31, 41, 60

AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpic Cetate Râşnov 4-0

Simon Csongor 2, Alexandru Darius Pop 14, Vasile Mihai Petra 19, Alin Nisipeanu 90

Seria 5, etapa 6, play-out

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Kids Tâmpa Braşov – KSE Târgu Secuiesc  5-0

Dan Spătaru 13, 55, Zoltan Kerekes 23, 31, 56

CSO Plopeni – FC Hermannstadt 2 0-0

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

SR Braşov – CS Blejoi  2-1

George Linguraru 21, Adrian Stoian 39 / Dragoș Mănescu 71

Seria 6, etapa 6, play-off

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Vediţa Coloneşti – Viitorul Dăeşti  0-1

Florian Pîrvu 5

CSM Slatina – CSM Alexandria 1-2

Constantin Radu 78 / Leonardo Paulino Marques da Silva 45, 63

Seria 6, etapa 6, play-out

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Minerul Costeşti – Sporting Roşiori 3-1

George Neacșu 5, Cristian Bornea 17, Bogdan Zamfirescu 57 / Valentin Neaga 89

Flacăra Horezu – ACSO Filiaşi  1-3

Alexandru Trașcă 84 – penalty / Cosmin Calu 45, 48, Cătălin Manolache 60

Universitatea Craiova 2 – Petrolul Potcoava 2-0

Eduard Domnu 42, Marian Danciu 62

Seria 7, etapa 6, play-off

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Pandurii Târgu Jiu – CSM Deva  1-0

Sean Aerts 33

CSM Reșița – Voinţa Lupac  5-0

Ndiaye Mediop 13, Ion Vasluian 15, Valentin Munteanu 17, Sebastian Velcotă 40, Laurențiu Breșneni 53

Seria 7, etapa 6, play-out

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Aurul Brad – Viitorul Şimian  3-2

Ionut Filipaș 16, Iulian Tecsi 55 – penalty, Dragoș Danciu 90+2 / Fabio Trip , Raul Iorgulescu

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – CSM Jiul Petroşani  1-1

/ Dorin Mărmăneanu

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Progresul Ezeriş 2-0

Ionuţ Gâlcescu 54, Bogdan Dănăricu 90

Seria 8, etapa 6, play-off

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Şoimii Lipova – CSC Dumbrăviţa  0-1

Răzvan Ghinescu 89

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Crişul Chişineu Criş  0-0

Seria 8, etapa 6, play-out

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Avântul Periam – Gloria Lunca Teuz Cermei  2-0

Valeriu Mager 31, Cristian Petric 42

Frontiera Curtici – Pobeda Star Bisnov 2-2

Ionuț Prică 24, Remus Avrămuțiu 60 / Sebastian Budur 52, Petrică Huțanu 82

Progresul Pecica stă.

Seria 9, etapa 6, play-off

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Viitorul Cluj – Metalurgistul Cugir  1-2

Mihai Dolghi 38 / Marius Lupu 36, Mihai Udrea 81

CS Hunedoara – Unirea Ungheni 3-1

Andrei Hergheligiu 20, 31, Sergiu Arnăutu 90+1 / Ndiesse 62

Seria 9, etapa 6, play-out

marți, 3 mai 2022, ora 18:00

Unirea Alba Iulia – Gloria Bistriţa Năsăud 2-1

Denis Iepure 33, Agbomoniyi Oluwaseun 43 / Alexandru Stoica 19

Sticla Arieşul Turda – Sănătatea Cluj 5-3

Florin Dan 10, 29, Claudiu Vereș 43, Raul Saroși 62, 84 / Cosmin Tilincă 6, 13, Andrei Cristian Paşca 34

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Avântul Reghin – CS Ocna Mureş 0-0

Seria 10, etapa 6, play-off

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Lotus Băile Felix – CA Oradea  1-0

Patrick Blagea 30

Minaur Baia Mare – Someşul Dej  2-0

Ciprian Stanciu 54, Sergiu Ciocan 90

Seria 10, etapa 6, play-out

miercuri, 4 mai 2022, ora 18:00

Luceafărul Oradea – SCM Zalău   0-10

Sebastian Culda 13, Mihai Onicaș 15, Iustin Ardelean 30, 45, 64, Vadim Calugher 37, Răzvan Rotea 68, Sergiu Pop 72, Andrei Hațiegan 85, 89

Progresul Şomcuta Mare – Sportul Şimleu Silvaniei  1-2

Erik Piroşka 51 / Mansour Gueye 7, Cătălin Vaida 75

CSM Satu Mare – CFR Cluj 2 0-0

Seria 1, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Dante Botoşani – Huşana Huşi 2-0

Foresta Suceava – Bucovina Rădăuţi 1-0

Giani Unghianu 6

Seria 1, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani  0-1

Robert Amarii 86

Şomuz Fălticeni – CSM Bacău  1-1

Alexandru Savin 3 / Răzvan Adăscăliței 85 – penalty

Sporting Juniorul Vaslui – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-1

Vlad Iulian Mocanu 28 – autogol

Seria 2, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

SC Oţelul Galaţi – Aerostar Bacău  4-1

Juri Cisotti 7, 63, Mihai Adăscăliței 28, George Cîrjan 66 / Andrei Gavrila 17 – penalty

CSM Focşani – Metalul Buzău 3-2

Claudiu Băciuț 10, Ionuț Manu 69, Alexandru Taciuc 77 – penalty / Constantin Stoica 30, Adrian Moldovan 42

Seria 2, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

CSM Râmnicu Sărat – CS Făurei  6-1

… / …

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Dinamo Bacău – Sportul Chiscani 6-2

Ionuț Tofan 8, 35, 79, Vasile Padovei 20, 72, Andrei Juncu 48 / Alexandru Izvoranu 20, Filippo Tarozzi 27

Viitorul Ianca – Sporting Lieşti 2-2

Rareș Băluță 44, Cosmin Necoară 65 / Andrei Mihu 51 – penalty, Dragoș Voicu84

Seria 3, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

CS Afumaţi – Agricola Borcea  7-1

Cătălin Cocoș 10, 13, 78, Ionuț Zaina 27, 47, 60, Ciprian Timiș 33 / Andrei Mareș 67

SC Popeşti Leordeni – Farul Constanţa 2  2-1

Alin Pătrașcu 55 – penalty, George Apostol 58 / Ionuț Cojocaru 3

Seria 3, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

Înainte Modelu – CSM Feteşti 2-2

Daniel Gheorghe 75, George Dobre 90+3 / Matei Babaua 45, Robert Enache 47

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 13:00

Recolta Gheorghe Doja – CSM Olteniţa 3-1

Ionel Alexe 36, Adrian Răduca 76, 90 / Marius Gheorghe 38 – penalty

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

FC Voluntari 2 – Gloria Albeşti 0-2

Alexandru Muscă 23, Vasile Cărăbuz 45

Seria 4, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Progresul Spartac – Unirea Bascov 3-0

Ionuț Tudorache 19, Dănilă Parfeon 33, Octavian Nedelcu 61

CS Tunari – Rapid 2 3-1

Alexandru Stoian 44, Lucian Acasandrei 62, Răzvan Milea 89 / Enrichi Finica 12 – penalty

Seria 4, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

Dinamo 2 – Academica Clinceni 2  4-2

Claudiu Stan 7 – penalty, Andreas Mihaiu 29, Ahmed Bani 66, Cristian Ustinescu 75 – autogol / Abraham Ayemantey 33, 87

Flacăra Moreni – FCSB 2 2-1

Viorel Vîrtej 19, Andrei Iliescu 36 / Alexandru Musi 88

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Real Bradu – Campionii FC Argeş 2 3-1

Marius Dima 40, Antonio Negru 87, Cristian Ristea 90+5 / Claudiu Moisie 36

Seria 5, etapa 7, play-off

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

AFC Odorheiu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 1-3

Ionuț Bobea 86 / Şerban Sergiu 58, 67, 82

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

FC Pucioasa – Olimpic Cetate Râşnov 1-1

Carlos Căpraru 88 / Darius Ciopo 29

Seria 5, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

FC Hermannstadt 2 – Kids Tâmpa Braşov 4-1

Adrian Șulea 30, 37, 58, Andrei Blejdea 83 / Răzvan Zota 22

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

CSO Plopeni – SR Braşov  4-1

Andrei Ciobanu 31, 60, Eugen Rudaru 50, 88 / Bogdan Minea 4 – autogol

KSE Târgu Secuiesc – CS Blejoi 2-1

Atilla Gall 5, Norbert Pakucs 10 / Ionuț Șerban 41

Seria 6, etapa 7, play-off

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

CSM Slatina – Vediţa Coloneşti  1-0

Alexandru Cincă 89

Viitorul Dăeşti – CSM Alexandria 2-1

Octavian Vasile 27, Florian Pîrvu 51 / Gabriel Preoteasa 43

Seria 6, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Universitatea Craiova 2 – Minerul Costeşti  5-0

Ionuț Mitran 7, 74, Marian Danciu 34, 45, David Ciolacu 63

Petrolul Potcoava – Flacăra Horezu  2-0

Laurențiu Ana 6, Flavius Magraon 17

ACSO Filiaşi – Sporting Roşiori  1-1

Alexandru Vulpe 16 / Orlando Preda 71

Seria 7, etapa 7, play-off

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

CSM Deva – Voinţa Lupac  0-1

Narcis Plută 14 – autogol

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu 5-1

Valentin Munteanu 21, Amir Jorza 30, Ion Vasluian 38, Valentin Lazăr 50, Călin Cristea 90+3 / Andrei Trușescu 65

Seria 7, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 14:00

Progresul Ezeriş – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 2-3

Elyakim Musoni 33, Turău 61 / Ianis Stăniloiu 7, 54, Laurențiu Caba 59

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Aurul Brad  1-0

Denis Bucur 37

CSM Jiul Petroşani – Viitorul Şimian 0-1

Seria 8, etapa 7, play-off

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Şoimii Lipova 1-1

Răzvan Trandu 90+9 – penalty / Alexandru Nagy 23

CSC Dumbrăviţa – Crişul Chişineu Criş 1-0

Costel Zurbagiu 56

Seria 8, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Pobeda Star Bisnov – Avântul Periam 0-2

Cosmin Mînecan 5, Radu Popa 67

Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica 1-1

Florin Mateucă 18 / Samir Borcea 83

Frontiera Curtici stă.

Seria 9, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

CS Hunedoara – Viitorul Cluj  3-2

Andrei Roșu 45+2, Andrei Ghergheligiu 73, Timotei Mitran 84 / Alex Augustin Pop 68, Alexandru Roșca 81 – penalty

Metalurgistul Cugir – Unirea Ungheni 4-1

Mario Boldea 28, Marius Lupu 51, 75, 88, / Marian Codrea 69

Seria 9, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00

Sticla Arieşul Turda – Unirea Alba Iulia 1-4

George Goronea 45+1 / Răzvan Fetița 30 – penalty, 65 – penalty, Agbomoniyi Oluwaseun 43, 84

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Sănătatea Cluj – Avântul Reghin  1-6

… / Adrian Murar două, Cristian Chirilă , Raul Suciu , Karoly Harko , Sergiu Chirilă

CS Ocna Mureş – Gloria Bistriţa Năsăud 1-4

Andrei Vasinc 82 / Alexandru Stoica 23, Daniel Lupșan 60 – autogol, Ovidiu Stoianof 69, Darius Buia 72 – penalty

Seria 10, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 15:00

CA Oradea – Someşul Dej 1-0

Mihai Ion 71

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

Minaur Baia Mare – Lotus Băile Felix 3-0

Mihai Lazăr 5, Alin Văsălie 78, David Simion 90+1

Seria 10, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00

CSM Satu Mare – Luceafărul Oradea  6-1

Călin Vădan 10, 32, 87, Cosmin Zamfir 25, 30, Gabriel Cădar 72 / Darius Sfîrlea 65

CFR Cluj 2 – Progresul Şomcuta Mare  4-2

Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău 2-1

Mihai Cohan 43, Adelin Neaga 75 / Raul Stanciu 32

Seria 1, etapa 8, play-off

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Huşana Huşi – Bucovina Rădăuţi  2-1

Andre Cozma 65, Vasile Dănilă 80 / Ionel Stoian 37

Dante Botoşani – Foresta Suceava 1-1

Răzvan Gorovei 32 / Odoh Chika 27

Seria 1, etapa 8, play-out

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

CSM Paşcani – Sporting Juniorul Vaslui  0-3

Auraș June 46, 75, Robert Albu 66

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Şomuz Fălticeni 1-1

Antonio Agafitei 76 / Robert Ciobanu 83

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

CSM Bacău – Ştiinţa Miroslava 1-1

Răzvan Adăscăliței 90+2 – penalty / Coletin Nguala 40

Seria 2, etapa 8, play-off

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Aerostar Bacău – Metalul Buzău 2-1

Alexandru Zaharia 25, Adrian Viorică 60 / Alexandru Atomei 75

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani 3-0

Bogdan Panaite 18 – autogol, Juri Cisotti 51, George Cîrjan 58 – penalty

Seria 2, etapa 8, play-out

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Sportul Chiscani – Viitorul Ianca  1-2

George Iacob 8 / Marius Dima 11, Laurențiu Iorga 29

Sporting Lieşti – CSM Râmnicu Sărat  0-1

Mădălin Socol 23

CS Făurei – Dinamo Bacău 1-3

Robert Burcea 62 / Gabriel Boghian 6, Ionuț Senteș 30, Bogdan Brăescu 60

Seria 3, etapa 8, play-off

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Agricola Borcea – Farul Constanţa 2  0-2

Gabriel Buta 77 – penalty Robert Băceanu 89

CS Afumaţi – SC Popeşti Leordeni  7-1

Vlad Tudorache 1, Robert Buduroi 7, Cristian Onțel 40, Cătălin Cocoș 58, 62 , Răzvan Avram 67 – penalty, Alexandru Ciucur 90+1 / Marian Vlada 75 – penalty

Seria 3, etapa 8, play-out

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

CSM Olteniţa – FC Voluntari 2  1-3

Ionuț Drăgan 33 / Valentin Ioniță 3, Iulian Badea 22, Antonio Stan 68

Gloria Albeşti – Înainte Modelu  1-3

Cezar Beșleagă 63 / Daniel Gheorghe 47, Robert Andreescu 67, Claudiu Negoi 82

CSM Feteşti – Recolta Gheorghe Doja 1-0
Robert Enache 76

Seria 4, etapa 8, play-off

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Unirea Bascov – Rapid 2  3-2

Ionuț Teodorescu 15, Roberto Hațegan 75 – penalty, Gabriel Puică 83 / Antonio Câmpeanu 14, Adrian Nițu 39

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Progresul Spartac – CS Tunari 3-0

Alexandru Dițu 49 – penalty, Silvian Matei 53, Eugen Lixandru 67

Seria 4, etapa 8, play-out

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Campionii FC Argeş 2 – Flacăra Moreni  2-4

Mihai Militaru 5, Emmanuel Ernest 80 / Andrei Iliescu 12, 49, Dragoș Cernea 53 – penalty, Iulian Florian Drăgan 77

FCSB 2 – Dinamo 2  6-0

Luca Mitrică 45+1, Andrei Burlacu 45+3, 66, 78, 82, Matei Tănase 50 – penalty

Academica Clinceni 2 – Real Bradu 2-1

Laurențiu Lis 77, Roberto Neagu 84 / Ciprian Negoiţă 45

Seria 5, etapa 8, play-off

vineri, 13 mai 2022, ora 16:00

AFC Odorheiu Secuiesc – FC Pucioasa 8-1

Alexandru Darius Pop 11, 15, 38, 54, 87, Vasile Mihai Petra 43, Mihai Manole 81, Csanad Maruscza 90+1 – penalty / Alexandru Mihai Enache 73

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Olimpic Cetate Râşnov 1-1

Claudiu Ianău 11 / Diego Alupoaie 15

Seria 5, etapa 8, play-out

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

SR Braşov – KSE Târgu Secuiesc  1-0

Vlad Olteanu 90+2 – penalty

CS Blejoi – FC Hermannstadt 2 3-1

Mădălin Ghinea 41, Cosmin Munteanu 63, Dragoș Mănescu 81 / Adrian Șulea 74

Kids Tâmpa Braşov – CSO Plopeni 1-0

Rareș Plăiașu 18

Seria 6, etapa 8, play-off

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria  1-0

Antonio Niță 65

CSM Slatina – Viitorul Dăeşti 1-0

Dorin Toma 40

Seria 6, etapa 8, play-out

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Minerul Costeşti – ACSO Filiaşi 1-3

Răzvan Dinu 76 / Alexandru Armășelu 21, Cătălin Manolache 27, Ionuț Zanfir 78

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Sporting Roşiori – Petrolul Potcoava  4-0

Florin Cazan 45, Orlando Preda 61, Mădălin Dudoiu 69, Marius Matei 74 – penalty

Flacăra Horezu – Universitatea Craiova 2 2-2

Arthur Cesar 33, 56 / Atanas Trică 43 – penalty, David Ciolacu 59

Seria 7, etapa 8, play-off

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Pandurii Târgu Jiu – Voinţa Lupac  1-2

Bebeto Lupuleț 45+1 – penalty / Vichente Marcu 37, Milorad Banac 74

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

CSM Reșița – CSM Deva 4-0

Mediop Ndiaye 4, Valentin Lazăr 19, 37, Ionuț Cioinac 90+1

Seria 7, etapa 8, play-out

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Aurul Brad – CSM Jiul Petroşani  2-0

Darius Leucian 65, Iulian Tecsi 83 – penalty

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Gilortul Târgu Cărbuneşti 0-2

Alexandru Avrămescu 30 – penalty, Denis Bucur 45

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Viitorul Şimian – Progresul Ezeriş 1-0

Raul Iorgulescu 23

Seria 8, etapa 8, play-off

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Şoimii Lipova – Crişul Chişineu Criş  3-0

David Ciubăncan 25, 45+1, Alexandru Capătă 90

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăviţa  1-3

Cristian Grancea 66 / Dragan Paulevici 14, Costel Zurbagiu 29, Andrei Făgărășanu41

Seria 8, etapa 8, play-out

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Progresul Pecica – Pobeda Star Bisnov  0-1

Daniel Vasilcin 52

Avântul Periam – Frontiera Curtici 3-3

Radu Popa 38, Alexandru Gaspar 56 – penalty, Raul Gălățan 74 / Ionuț Prică 30, Remus Avrămuțiu 45+2, Bogdan Burlă 69

Gloria Lunca Teuz Cermei stă.

Seria 9, etapa 8, play-off

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Viitorul Cluj – Unirea Ungheni 2-4

Bogdan Porumb 44, Alexandru Roșca 60 / Cătălin Dinu 8, Marian Codrea 10, 18, Angelo Iuga 41

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

CS Hunedoara – Metalurgistul Cugir 3-0

Laurențiu Buș 28, 69, Andrei Hergheligiu 63 – penalty

Seria 9, etapa 8, play-out

vineri, 13 mai 2022, ora 18:00

Avântul Reghin – Sticla Arieşul Turda 1-0

Mario Pop 22

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Unirea Alba Iulia – CS Ocna Mureş  1-0

Mihai Dehelean-Mih 38

Gloria Bistriţa Năsăud – Sănătatea Cluj  2-4

Alexandru Stoica 3, Ovidiu Stoianof 87 / Patrick Kallemback da Silva 41, Alexandru Oltean 49, Mihnea Poenar 70, Marius Vescan 90+3

Seria 10, etapa 8, play-off

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Lotus Băile Felix – Someşul Dej  2-0

Florin Pop 52, 77

Minaur Baia Mare – CA Oradea  0-2

Andrei Gheorghiță 20, Raul Ardelean 34

Seria 10, etapa 8, play-out

sâmbătă, 14 mai 2022, ora 18:00

Luceafărul Oradea – Sportul Şimleu Silvaniei  1-1

Nandor Suveg 72 / Cătălin Vaida 36

SCM Zalău – CFR Cluj 2  2-2

Sergiu Pop 51, Mihai Onicaș 73 / Jonathan Rodriguez 22, Vlad Fărcășan 69

Progresul Şomcuta Mare – CSM Satu Mare 0-2

Ervin Zsiga , Gabriel Cădar

Seria 1, etapa 9, play-off

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Foresta Suceava – Huşana Huşi 2-0

Andrei Popovici 2, 88

Bucovina Rădăuţi – Dante Botoşani 1-3

Gabriel Ichim 75 / Alexandru Iulian Zaharia 5, Marian Dărîngă 25, Andrei Pintilei 30

Clasament final Play – off, seria 1

Seria 1, etapa 9, play-out

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

CSM Bacău – CSM Paşcani  1-0

Alin Priboi 62

Ştiinţa Miroslava – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  0-3

Cristin Jalbă 67, Cosmin Nemțanu 69, 73

Şomuz Fălticeni – Sporting Juniorul Vaslui 1-1

Robert Ciobanu 61 / Auraș June 51

Seria 2, etapa 9, play-off

vineri, 20 mai 2022, ora 17:00

CSM Focşani – Aerostar Bacău 3-1

Claudiu Băciuț 47, Ionuț Manu 52, Sorin Săpunaru 82 / Cătălin Vraciu 38

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

Metalul Buzău – SC Oţelul Galaţi 2-3

Andrei Pavel 60 – penalty, Rafael Manea 75 / Mihai Adăscăliței 33, Ștefan Farcaș 45+1, Denis Bordun 79

Clasament final Play – off, seria 2

Seria 2, etapa 9, play-out

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

CSM Râmnicu Sărat – Viitorul Ianca 1-2

Călin Pâslaru 64 / Adrian Postolea 82, Marius Dima 87

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

CS Făurei – Sportul Chiscani  1-0

Stelică Nicoliță 83

Dinamo Bacău – Sporting Lieşti 1-3

Vasile Padovei 4 / Dănuț Munchiu 46, George Bârlădeanu 45, 82 – penalty

Seria 3, etapa 9, play-off

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

SC Popeşti Leordeni – Agricola Borcea  3-0

Mihai Lolescu 16, Marian Vlada 39 – penalty, Dragoș Nicolae 90+3

Farul Constanţa 2 – CS Afumaţi 1-2

Ianis Malama 86 / Cristian Onțel 2, Robert Buduroi 57

Clasament final Play – off, seria 3

Seria 3, etapa 9, play-out

vineri, 20 mai 2022, ora 17:00

Înainte Modelu – FC Voluntari 2  5-1

Robert Andreescu 12 – penalty, Claudiu Negoi 55, Daniel Gheorghe 60, Daniel Ilie 72, Marian Mihalcea 77 / Alin Lazăr 90+3

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 13:00

Recolta Gheorghe Doja – Gloria Albeşti 3-1

Cristian Chiriță 47, Florin Bălan 52, Mihăiță Năstase 77 / Robert Pîslaru 57

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

CSM Feteşti – CSM Olteniţa 1-1

Daniel Gabriel Grigore 70 – penalty / Ștefan Dumitru 86

Seria 4, etapa 9, play-off

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

CS Tunari – Unirea Bascov  3-2

Călin Tudose 21, Teodor Badea 36, Alexandru Dane 38 / Marco Andone 15 – autogol, Gheorghe Ștefan 67

Rapid 2 – Progresul Spartac 3-3

Cristian Ignat 11, Alexandru Despa 43, Ștefan Ghinea 60 / Silvian Matei 65, Ionuț Costea 74, Octavian Nedelcu 81

Clasament final Play – off, seria 4

Seria 4, etapa 9, play-out

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

Academica Clinceni 2 – Campionii FC Argeş 2  1-0

Andrei Dima 55 – penalty

Dinamo 2 – Flacăra Moreni 1-4

… 53 / Viorel Vîrtej 29, Bogdan Oancea 61, Iulian Florian Drăgan 84, 90+1

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Real Bradu – FCSB 2 4-1

Alin Popa 3, Adelin Voinescu 8, Mădălin Govlej 33, Aurel Pirciu 45 / Antonio Burnaz 12

Seria 5, etapa 9, play-off

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

FC Pucioasa – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  2-0

Tiberiu Calofir 8, Richard Țilică 74

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-0

Flavius Staicu 78

Clasament final Play – off, seria 5

Seria 5, etapa 9, play-out

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

FC Hermannstadt 2 – KSE Târgu Secuiesc 1-4

Rareș Iaru 27 / Norbert Pakucs 4, 78, Laszlo Szocs 65, Lorand Șanta 87

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Kids Tâmpa Braşov – SR Braşov  2-1

Dragos Popa 56, Dan Spătaru 90+3 / Vlad Potecu 74

CSO Plopeni – CS Blejoi 3-0

Rareș Simionescu 25, Andrei Ciobanu 64, Pampiliu Stoica 88

Seria 6, etapa 9, play-off

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 2-1

Alin Călin 4, Adrian Popa 36 / Leonard Alexandrescu 51

CSM Alexandria – CSM Slatina 3-2

Cosmin Neagu 55, Răzvan Dobrică 59, Gabriel Preoteasa 61 / Cosmin Ciocoteală autogol – 5, Constantin Radu 68

Clasament final Play – off, seria 6

Seria 6, etapa 9, play-out

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Flacăra Horezu – Minerul Costeşti  1-1

Arthur Reis 19 / George Neacșu 80

Universitatea Craiova 2 – Sporting Roşiori 5-1

Atanas Trică 16, 45+1 – penalty, Eduard Domnu 27, Marian Danciu 64, Ștefan Bană 72 / Florin Cazacu 63

Petrolul Potcoava – ACSO Filiaşi 1-1

Laurențiu Ana 5 / Alexandru Fotescu 21

Seria 7, etapa 9, play-off

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

CSM Deva – Pandurii Târgu Jiu 2-1

Dragoș Săulescu 78, Mahadi Kayondo 90+5 / Peniel Obeng 15

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Voinţa Lupac – CSM Reșița 0-3

41, 46, 66

Clasament final Play – off, seria 7

Seria 7, etapa 9, play-out

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Aurul Brad 0-2

Alexandru Pașca 9, Dragoș Danciu 11

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Şimian  2-2

Angel Ciutică 38, Denis Bucur 86 / Gelu Velici 8, 47

Progresul Ezeriş – CSM Jiul Petroşani 5-1

Seria 8, etapa 9, play-off

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

CSC Dumbrăviţa – Şoimii Lipova  1-1

Dragan Paulevici 53 / David Ciubăncan 21

Crişul Chişineu Criş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-1

Cristian Grancea 62

Clasament final Play – off, seria 8

Seria 8, etapa 9, play-out

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Frontiera Curtici – Progresul Pecica  4-0

Remus Avrămuțiu 12, Cristian Moldovan 64, 75, Ionuț Prică 85

Pobeda Star Bisnov – Gloria Lunca Teuz Cermei 0-0

Seria 9, etapa 9, play-off

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

Unirea Ungheni – CS Hunedoara 2-2

Marian Codrea 21, Victoraș Astafei 54 / Laurențiu Buș 8, Rafael Garutti 60

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 4-0

Marius Lupu 21, Alin Șuteu 57, 59, Alin Dohotariu 87

Clasament final Play – off, seria 9

Seria 9, etapa 9, play-out

vineri, 20 mai 2022, ora 18:00

Avântul Reghin – Unirea Alba Iulia 1-1

Adrian Murar 39 – penalty / Darius Indrei 54

Sticla Arieşul Turda – Gloria Bistriţa Năsăud 2-9

… 20, / Marius Curtuiuș 8, 36, Alexandru Stoica 16 – penalty, Andrei Joca 30, 38, Andrei Dicu 41, Bogdan Milandru 43, Darius Buia 69, Darius Andrecuț 79

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Sănătatea Cluj – CS Ocna Mureş 5-0

Alexandru Oltean 2, 31, 58 – penalty, Casian Cîmpean 9, Cosmin Tilincă 82

Seria 10, etapa 9, play-off

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

CA Oradea – Lotus Băile Felix  2-1

Paul Chiș Toie 27 – penalty, Andrei Hosu 90 / Sergiu Ciocan 48

Someşul Dej – Minaur Baia Mare 3-1

Gabby Batchabi 30, 46, Ștefan Visic 66 / / Darius Gherman 23

Clasament final Play – off, seria 10

Seria 10, etapa 9, play-out

sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00

Progresul Şomcuta Mare – Luceafărul Oradea 5-1

Cezar Bud 5, 90, Mark Parnău 55, Erik Piroska 58, Cristian Raicu 75 / Nicolae Goilean 87

CSM Satu Mare – SCM Zalău  1-2

84 / Vadim Calugher 27, Adrian Şter 50 – penalty

CFR Cluj 2 – Sportul Şimleu Silvaniei  2-0

Bogdan Sucitu , Giulio Cozac

Seria 1, etapa 10, play-out

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

CSM Paşcani – Şomuz Fălticeni  1-2

Irinel Pătrașcu 25 / Robert Ciobanu 49, Alexandru Savin 54

Sporting Juniorul Vaslui – Ştiinţa Miroslava  2-2

Octavian Cracea 73, Valentin Hagiu 90 / Nguala Coletin Tembua 41, Alima Atangana Eric Bertrand 43

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Bacău  3-0

Cosmin Nemțanu 51, Sorin Tăbăcariu 69, Pascal Bolu 77

Clasament final Play – out, seria 1

Seria 2, etapa 10, play-out

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

Sportul Chiscani – CSM Râmnicu Sărat  1-3

Iulian Mohorâță 85 – penalty / Mădălin Socol 11, Călin Pâslaru

13, Marius Tîrîlă 76

Viitorul Ianca – Dinamo Bacău  1-1

Rareș Băluță 79 / Bogdan Brăescu 75

Sporting Lieşti – CS Făurei  3-1

Tudor Năstase , Andrei Călin , George Bîrlădeanu / …

Clasament final Play – out, seria 2

Seria 3, etapa 10, play-out

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

CSM Olteniţa – ACS Înainte Modelu  2-3

… / Robert Andreescu , Ionuț Vasile , Marian Mihalcea

 FC Voluntari 2 – Recolta Gheorghe Doja  2-1

Alexandru Munteanu 16 – penalty, Alin Lazăr 74 / Adrian Răduca 37

Gloria Albeşti – CSM Feteşti  5-1

Robert Pîslaru 23, Mihai Zugravu 27, 70, Vasile Carabuz 35, Andrei Mihăescu 87 / Daniel Grigore 51

Clasament final Play – out, seria 3

Seria 4, etapa 10, play-out

vineri, 27 mai 2022, ora 11:30

Campionii FC Argeş 2 – Dinamo 2 8-2

Alexandru Florescu 21, 54, Andrei Stoica 44, Alexandru Crivac 62, Darius Grigore 73, Ianis Pîrvu 78, Mario Mitoi 83, Daniel Drugan 90+1 / Vlad Borunceanu 86, Andrei Mitran 90

vineri, 27 mai 2022, ora 18:00

Flacăra Moreni – Real Bradu  1-2

Viorel Vîrtej 39 / Aurel Pirciu 69, Adelin Voinescu 87

FCSB 2 – Academica Clinceni 2  0-1

Florin Alexandru 35

Clasament final Play – out, seria 4

Seria 5, etapa 10, play-out

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

SR Braşov – FC Hermannstadt 2  2-0

Bogdan Căucă 38, Andras Godri 54

KSE Târgu Secuiesc – CSO Plopeni  2-1

Almos Bandi 2, Norbert Pakucs 85 / Andrei Ciobanu 35

CS Blejoi – Kids Tâmpa Braşov 2-1

Cosmin Lambru 48, 52 / Dan Spătaru 39

Clasament final Play – out, seria 5

Seria 6, etapa 10, play-out

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

Minerul Costeşti – Petrolul Potcoava  2-0

Răzvan Dinu 68, Claudiu Trașcă 74

ACSO Filiaşi – Universitatea Craiova 2  1-2

… 20 / David Ciolacu 4, Dragoș Popa 56

Sporting Roşiori – Flacăra Horezu 2-0

Florin Cazan 59, 90

Clasament final Play – out, seria 6

Seria 7, etapa 10, play-out

vineri, 27 mai 2022, ora 18:00

Viitorul Şimian – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 5-0

Raul Iorgulescu 32, 90+1, Fabio Trip 69, 75 – penalty, Gelu Velici 90+3

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

Aurul Brad – Progresul Ezeriş  2-1

Mihai Leaha 62, Iulian Tecsi 90 / … 83

CSM Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti 3-1

Dorin Mărmăneanu 5, 33 – penalty, Daniel Cocină 74 / Leonard Gheorghe 90

Clasament final Play – out, seria 7

Seria 8, etapa 10, play-out

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

Gloria Lunca Teuz Cermei – Frontiera Curtici  5-2

Michel Vlad 52, Denis Lazăr 54, David Popa 57, 79, Denis Bickling 67 / Bogdan Burlă 25, Ionuț Prică 60

Progresul Pecica – Avântul Periam 1-4

Samir Borcea 27 / Laurențiu Telescu 6, Raul Gălățan 20, Ionuț Gașpar 38 – penalty, Bogdan Radu Popa 71

Pobeda Star Bisnov stă.

Clasament final Play – out, seria 8

Seria 9, etapa 10, play-out

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

Unirea Alba Iulia – Sănătatea Cluj 3-3

Tudor Laco 25 – autogol, Mihai Dehelean 50, Radu Scrob 73 /

Cosmin Tilincă 40, Alexandru Oltean 67, 89 – penalty

CS Ocna Mureş – Sticla Arieşul Turda 3-7

Andrei Ceaca 16, Andrei Vasinc 24, Paul Cioargă 59 / Florin Dan 11, 21 – penalty, 90, Raul Saroși 38, Claudiu Vereș 50, 68, Damian Cimpoeșu 83

Gloria Bistriţa Năsăud – Avântul Reghin 3-0

Ovidiu Stoianof 41, Darius Andreicuţ 46, Darius Buia 64

Clasament final Play – out, seria 9

Seria 10, etapa 10, play-out

sâmbătă, 28 mai 2022, ora 18:00

Luceafărul Oradea – CFR Cluj 2 3-3

Gabriel Costea 3-1, Vlad Negruțiu 77, Denis Laza 90 / George Leață 61 – penalty, 66, Raul Haiduc 83

Sportul Şimleu Silvaniei – CSM Satu Mare 6-3

Adelin Neaga 4, 39, 45+1, 86, Mansour Gueye 58, 62 / Ervin Zsiga 20, Cosmin Zamfir 75, Raul Ziman 87

SCM Zalău – Progresul Şomcuta Mare 5-2

Adrian Șter 2, 41, 63, 86, Răzvan Rotea 51 / Mark Parnău 12, 39

Clasament final Play – out, seria 10