Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Superliga, etapele 10-11: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Superliga, etapele 10-11: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Etapa 10

Vineri, 9 septembrie

FC Botoșani – UTA Arad  1-2

Sno 54 / Cascini 26, Postolachi 31

Sâmbătă, 10 septembrie

Chindia – Sepsi 1-2

Cooper 43 / Rondon 37 – penalty, I. Gheorghe 81 – penalty

Hermannstadt – Petrolul 2-1

Seto 10 – autogol, Stoica 90+4 / Irobiso 29

FC U Craiova – Rapid 1-0

Sidibe 56

Cartonaș roșu: Ioniță II (Rapid) 30

Duminică, 11 septembrie

Farul – FC Argeș 3-0

Grameni 7, Băluță 57, Torje 90

CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-0

Muhar 17, Găman 27 – autogol

Luni, 12 septembrie

CS Mioveni – U Cluj 0-1

/ Fernandes 35

FCSB – FC Voluntari 1-1

Miculescu 82 / Nemec 90+5 – penalty

Etapa 11

Vineri, 16 septembrie

FC Voluntari  –  FC U Craiova 1948   1-0

Droppa 45

Petrolul Ploiești – Farul Constanța 1-3

G. Tamaș 54 / Alibec 11 și 35, Sali 90+4

Eliminat: Irobiso (Petrolul) 80

Sâmbătă, 17 septembrie

UTA Arad – FC Hermannstadt 1-2

Postolachi 28 – penalty / Alhassan 35, 90+6

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Botoșani 7-0

Rondon 24, 45+1, Gheorghe 66, Golofca 71, Achahbar 75, Tudorie 83, 90+1

Eliminat: Sno (Botoșani) 48

FC Rapid 1923 – CS Mioveni 2-1

Sefer 39, Luckassen 87 / Scarlatache 22

Eliminat: V. Pop (Mioveni) 34

Duminică, 18 septembrie

Universitatea Cluj – FC Chindia Târgoviște 1-0

Fulop 63

Universitatea Craiova – FCSB 2-1

Mitrea 32 – penalty, Oaidă 66 – autogol / Compagno  45+6 – penalty

Luni, 19 septembrie   

FC Argeș – CFR 1907 Cluj 0-1

/Camora 62

Clasament

Etapele următoare:

Etapa 12: 1-2 octombrie

CFR Cluj – Petrolul

Farul Constanţa – UTA Arad

Hermannstadt – Sepsi

FC Botoşani – Universitatea Cluj

Chindia Târgovişte – FC Rapid

FCSB – FC Argeş

CS Mioveni – FC U Craiova 1948

Universitatea Craiova – FC Voluntari

Etapa 13: 8-9 octombrie

Petrolul – FCSB

UTA Arad – CFR Cluj

Sepsi – Farul Constanţa

Universitatea Cluj – Hermannstadt

FC Rapid – FC Botoşani

FC U Craiova 1948 – Chindia Târgovişte

FC Argeş – Universitatea Craiova

FC Voluntari – CS Mioveni

Etapa 14: 15-16 octombrie

Universitatea Craiova – Petrolul

FCSB – UTA Arad

CFR Cluj – Sepsi

Farul Constanţa – Universitatea Cluj

Hermannstadt – FC Rapid

FC Botoşani – FC U Craiova 1948

Chindia Târgovişte – CS Mioveni

FC Argeş – FC Voluntari

Etapa 15: 22-23 octombrie

Petrolul – FC Argeş

UTA Arad – Universitatea Craiova

Sepsi – FCSB

Universitatea Cluj – CFR Cluj

FC Rapid – Farul Constanţa

FC U Craiova 1948 – Hermannstadt

CS Mioveni – FC Botoşani

FC Voluntari – Chindia Târgovişte