Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 1, etapa 3: Gaz Metan Mediaş – FC Argeş 2-2, Viana aduce egalarea pentru oaspeți în prelungiri

Liga 1, etapa 3: Gaz Metan Mediaş – FC Argeş 2-2. Oaspeții au condus cu 0-1 și apoi s-au văzut pierzând toate punctele dar în prelungiri, Viana a adus egalarea cu un gol de senzație.

”Din păcate am reuşit doar un rezultat de egalitate. Puteam să şi câştigăm, pentru că am avut multe şanse de gol. A fost bun şi acest egal, pentru că am egalat în prelungiri. Din păcate pentru noi, în cele trei meciuri am obţinut un singur punct. Trebuie să ne trezim. Am venit aici să câştigăm şi suntem dezamăgiţi. Este bun şi un punct, pentru că nu am pierdut. Mediaş a marcat două goluri din fază fixă, iar dacă nu erau acele greşeli puteam să câştigăm. M-am bucurat că am marcat, pentru că era 0-0. Sunt în general bucuros când marchez, dar sper să şi câştige echipa, pentru că atunci golurile mele sunt importante.” a spus Cristian Tănase, jucătorul lui FC Argeș, la finalul partidei.

Liga 1, etapa 3: Gaz Metan Mediaş – FC Argeş 2-2

Au marcat: Filip 25, Matricardi 72 / C. Tănase 10, Viana 90+2

Gaz Metan Mediaş: Oc. Vâlceanu – R. Romeo (64 Deaconu), Matricardi, I. Filip, Lima Santos (15 Izata), Trif (46 Velisar)- Horşia (64 Lixandru), De Moura, Chamed – Grădinaru, Sarr (85 Ciocan). Antrenor: Mihai Teja
FC Argeş: Greab – Viana, Piţian, G. Turda, N. Muşat – Meza Colli, Joao Miguel (62 Honciu)- Işfan, Said, Cr. Tănase (73 Dumitraşcu)- Lupeta (81 Teles). Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Arbitri: Andrei Antonie (Bucureşti) – Marius Badea (Râmnicu Vâlcea), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Sorin Costreie (Buftea).
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) – CCA, Iulius Nemţeanu (Ghermăneşti) – LPF