Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, etapa 14: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapa 14: rezultatele, marcatorii și clasamentul.

Joi, 18 noiembrie 2021, ora 20:30

Petrolul – Concordia Chiajna 1-0

Jarovic 81

Sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 11:00

Dunărea Călăraşi – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-2

/ Brînzan 69, Rus 73

Dacia Unirea Brăila – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-5

Stănescu 59 / Kovacs 27, Ivanovici 43, 67, Jelena 45, 59

Unirea Slobozia – Metaloglobus Bucureşti 1-1

Ibrian 52 / Caramalău 61

Ripensia Timișoara – Politehnica Iaşi 0-0

Unirea Dej – Unirea Constanţa 2-1

Manole 72, Militaru 77 / Rus 14 – autogol

Sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 12:30

FC Braşov – Politehnica Timișoara 0-1

/ Gerbi 55

Duminică, 21 noiembrie 2021, ora 11:30

CSC Şelimbăr – FC Buzău 2-1

Tătar 58, Vișa 70 / Chica-Roșă 15

Duminică, 21 noiembrie 2021, ora 14:00

Astra – Hermannstadt 0-5

/ Opruț 16, Năstăsie 20, Balaure 37, Oroian 55, Sintean 64

Marți, 23 noiembrie 2021, ora 17:00

CSA Steaua – Universitatea Cluj

Liga 2, etapa 14: rezultatele, marcatorii și clasamentul

 

Următoarele etape ale turului:

Etapa 15, 27 noiembrie 2021

Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

FC Hermannstadt – Petrolul Ploiești

Universitatea Cluj – Astra

SSU Politehnica Timișoara – Steaua București

FC Buzău – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Constanța – CS Comunal Șelimbăr

Politehnica Iași – Unirea Dej

Metaloglobus București – Ripensia Timișoara

FK Csikszereda – Unirea Slobozia

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila

Etapa 16, 4 decembrie 2021

Dunărea Călărași – Dacia Unirea Brăila

Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – FK Csikszereda

Unirea Dej – Metaloglobus București

CS Comunal Șelimbăr – Politehnica Iași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Constanța

Steaua București – FC Buzău

Astra – SSU Politehnica Timișoara

Petrolul Ploiești – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – FC Hermannstadt

Etapa 17, 26 februarie 2022

FC Hermannstadt – Dunărea Călărași

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

SSU Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești

FC Buzău – Astra

Unirea Constanța – Steaua București

Politehnica Iași – FC Brașov Steagul Renaște

Metaloglobus București – CS Comunal Șelimbăr

FK Csikszereda – Unirea Dej

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia

Etapa 18, 5 martie 2022

Dunărea Călărași – Unirea Slobozia

Ripensia Timișoara – Dacia Unirea Brăila

Unirea Dej – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CS Comunal Șelimbăr – FK Csikszereda

FC Brașov Steagul Renaște – Metaloglobus București

Steaua București – Politehnica Iași

Astra – Unirea Constanța

Petrolul Ploiești – FC Buzău

Concordia Chiajna – SSU Politehnica Timișoara

FC Hermannstadt – Universitatea Cluj

Etapa 19, 12 martie 2022

Universitatea Cluj – Dunărea Călărași

SSU Politehnica Timișoara – FC Hermannstadt

FC Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Constanța – Petrolul Ploiești

Politehnica Iași – Astra

Metaloglobus București – Steaua București

FK Csikszereda – FC Brașov Steagul Renaște

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Comunal Șelimbăr

Dacia Unirea Brăila – Unirea Dej

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara

foto: captură video