Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, etapele 11-13: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapele 11-13: rezultatele, marcatorii și clasamentul.

Etapa 11

Joi, 21 octombrie 2021, ora 19:30

Petrolul – CSA Steaua 2-0

Sory Diarra 57, 64

Vineri, 22 octombrie 2021, ora 15:30

FC Buzău – Unirea Slobozia 1-1

Pațurcă 55 – penalty / Afalna 33

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, ora 11:00

Astra – Dunărea Călăraşi 3-0

Danciu 63, Gheorghe 75, Gavirliță 81

Unirea Constanţa – Dacia Unirea Brăila 2-0

L. Ardelean 38, 90+3

Politehnica Iaşi – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1-3

Camara 58 / Core 9, Țegle 30, Acosta 87

Metaloglobus Bucureşti – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1

Csuros 70 (autogol) / Gal- Andrezly 54

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, ora 12:30

AFC Hermannstadt – CSC Şelimbăr  3-2

Buhăcianu 35, 39, 90+5 / Curtean 50, Cîrstean 75

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, ora 15:00

Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara 1-3

Benzar 39 – penalty / Piftor 3, Macritchii 73, Golda 90+4

Duminică, 24 octombrie 2021, ora 12:30

Universitatea Cluj – Unirea Dej 3-1

Tescan 6, Boiciuc 34, Blejdea 84 / Manole 69

Luni, 25 octombrie 2021, ora 15:30

Concordia Chiajna – FC Braşov   2-1

N. Popescu 11, Ad. Voicu 39 / El Azzouzi 6

Etapa 12

Vineri, 29 octombrie 2021, ora 17:30

CSA Steaua – Concordia Chiajna 0-0

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, ora 11:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Metaloglobus Bucureşti 0-0

Dacia Unirea Brăila – CSM Politehnica Iaşi 0-2

/Asăvoaei 38, Camara 74

Unirea Slobozia – Unirea Constanţa 2-0

Toma 15, Dinu 57

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, ora 13:00

FC Braşov – Hermannstadt 1-2

Mihalcea 25 / Buhăcianu 20, Bejan 90+3

Duminică, 31 octombrie 2021, ora 11:00

Dunărea Călăraşi – Csikszereda Miercurea Ciuc 0-2

/ Schieb 28, Marrone 90+4

Ripensia Timișoara – FC Buzău 0-0

Duminică, 31 octombrie 2021, ora 12:30

Astra – Petrolul 1-2

Danciu 47 / Cebotaru 25, D. Buia 86

Duminică, 31 octombrie 2021, ora 13:00

Unirea Dej – Politehnica Timișoara 2-0

Frăsineanu 21, Manole 37

Luni, 1 noiembrie 2021, ora 15:30

CSC Şelimbăr – Universitatea Cluj 4-2

Tătar 7, Biatoumoussoka 66, Ciocâlteu 74, Cărăruș 82 / Boiciuc 43, Haită 53,

Etapa 13

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, ora 11:00

FC Buzău – FC Unirea Dej 1-0

Wictoeski 86

Unirea Constanţa –  Ripensia Timișoara 0-2

/ Mitrov 15, Ernest 16

Politehnica Iaşi – Unirea Slobozia  3-1

Asăvoaiei 72, Camara 87, 88 / Bolohan 12

FC Metaloglobus – Dacia Unirea Brăila  2-1

Cazan 61, Enache 72 / Cocîrlă 73

Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Viitorul Pandurii  3-1

Ivanovic 8, Kovacs 35, Hernando 90 / C. Rus 12

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, ora 12:30

ACS Petrolul – Dunărea Călăraşi  4-1

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, ora 14:00

Politehnica Timișoara – CS Şelimbăr  1-1

Ignea 51  (pen.)/ Cârstean 48

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, ora 15:00

AFC Hermannstadt – CSA Steaua  0-1

/ Buhăescu 53

Luni, 8 noiembrie 2021, ora 17:30

AS FC Universitatea Cluj – Fotbal Club Braşov  1-0

Haită 56

Marți, 9 noiembrie 2021, ora 20:30

CS Concordia Chiajna – AFC Astra  2-1

Llullaku 3, 50 / D. Gheorghe 65

Liga 2, etapele 11-13: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Etapa următoare (20 noiembrie): Călărași – Tg. Jiu, Brăila – Miercurea Ciuc, Slobozia – Metaloglobus,  Ripensia – Iași, Dej – Constanța, Șelimbăr – Buzău, Brașov – Poli Timișoara, Steaua – U Cluj, Astra – Hermannstadt, petrolul – Chiajna.

 

foto: Universitatea Cluj