Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 3, etapa 2 Play-off și Play-out: rezultatele și marcatorii

Liga 3, etapa 2 Play-off și Play-out: rezultatele și marcatorii

Seria 1, play-off

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

FC Bacău – Ştiinţa Miroslava 0-0

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

Bucovina Rădăuţi – CSM Bacău 0-0

Seria 1, play-out

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

CSM Vaslui – Şomuz Fălticeni 1-1

Cosmin Tofan 83 / Alex Costiniuc 12

Aerostar Bacău și Rapid Brodoc stau.

Seria 2, play-off

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

Unirea Braniştea – Sporting Lieşti  1-1

Gabriel Răducan 79 / Viorel Costea 27

Metalul Buzău – CSM Focşani 3-0

Adrian Moldovan 22, 49, Marius Tudorică 66

Seria 2, play-out

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

CSM Râmnicu Sărat – Dacia Unirea Brăila 0-0

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

Viitorul Şuţeşti – Voinţa Limpeziş 3-1

Filippo Tarozzi , Cosmin Nicolaie , Marius Dima / Dragoș Bratu

Viitorul Ianca – ACS Hamangia Baia 2-0

Filip Dima 39, Marius Coman 45+1

Seria 3, play-off

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

LPS HD Clinceni – Agricola Borcea  1-2

Laurențiu Ardelean / Iulia Badea , Victor Militaru

CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi 2-1

Ciprian Stanciu 20, Alexandru Enache 39 / Rareș Coman 58

Seria 3, play-out

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

FC Voluntari 2 – Înainte Modelu  3-0

Robert Stoica 15, Alexandru Munteanu 36, Eduard Lambrinoc 85

Progresul Fundulea – Axiopolis Cernavodă  2-3

Alin Mihăilă 44, 51 – penalty / Narcis Mihalcea 5 – autogol, Robert Ursache 20, Alexandru Vieru 76 – penalty

Recolta Gheorghe Doja – Gloria Băneasa 2-0

Ionuț Ene 22, Dragoș Palii 88

Seria 4, play-off

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

CS Dinamo Bucureşti – SC Popeşti Leordeni 2-1

Bogdan Barbu 65, Cristian Delciu 86 / Leonard Boiangiu 90

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

Dunărea Giurgiu – CS Blejoi 3-2

Tony Constantin 11, 48, Valentin Pasăre 76 / David Brăilă 58, Sebastian Bălașa 62

Seria 4, play-out

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

FC Pucioasa – Flacăra Moreni 2-0

Ilie Ioniță 15, Robert Croitoru 60

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

CS Păuleşti – Aro Muscelul Câmpulung Muscel 1-3

Gabriel Dumitrașcu 45+3 / Simon Măzărache 57, Darius Grigore 80, 88

Tricolorul Breaza – CSO Plopeni 1-1

Cristian Negotei 29 / Cătălin Vlad 25

Seria 5, play-off

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

Kids Tâmpa Braşov – Olimpic Cetate Râşnov 2-0

Tudor Tenică 37, Rareș Plăiașu 90

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

AFC Câmpulung Muscel – Olimpic Zărneşti 2-1

Eric Alima 74, Ștefan Coman 89 / Alexandru Ilie 27

Seria 5, play-out

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

AFC Odorheiu Secuiesc – KSE Târgu Secuiesc 2-1

Raul Gavîrliță 39, 58 / Ionuț Bînță 71

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

SR Braşov – Viitorul Curiţa  3-3

Brian Lemac 22, 34, 64 / Sebastian Chelariu 4, Ștefan Mihalciuc 14, 81

Ciucaş Tărlungeni – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 0-2

Szilard Bujdoso 37, Laurențiu Paul Bena 64

Seria 6, play-off

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

Cetatea Turnu Măgurele – SCM Râmnicu Vâlcea 0-2

Ovidiu Popescu 39 – penalty, Robert Cruceru 90

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 1-3

Marian Ghiță 29 / Adelin Voinescu 67, 71, Ionuț Teodorescu 85

Seria 6, play-out

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

Flacăra Horezu – Sporting Roşiori 0-0

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

Cozia Călimăneşti – ACS Oltul Curtişoara  1-4

… 61 / Marius Jianu 20, Robert Băjan 32, 85, Radu Necșulescu 78

Petrolul Potcoava – Unirea Bascov 1-1

Marius Șofaru 44 / Ionuț Amza 90+3 – autogol

Seria 7, play-off

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACSO Filiaşi 4-0

Alexandru Buțu 10, 59, Rareș Butnărașu 41, Cosmin Mancaș 90+3

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

CSM Deva – Viitorul Şimian 4-1

Adrian Bedea 57, Nicu Modan 67, 72, Alexandru Iulian Popescu 75 / Robert Eshun 59

Seria 7, play-out

vineri, 5 aprilie 2024, ora 14:00

Universitatea Craiova 2 – Gilortul Târgu Cărbuneşti 6-3

Robert Chifa 15, Cosmin Stana 19, Albert Vancea 65, 67, Florin Gașpar 75, Robert Petculescu 87 / Alexandru Avrămescu 61 – penalty, Constantin Roncea 68, Bogdan Dănăricu 85

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

FCU Craiova FC 2 – Voinţa Lupac 2-2

Adrian Stăncălie 61, Mario Ilie 90+5 / Raul Balint 56, Andrea Săndescu 89

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

CSO Turceni – Jiul Petroşani 3-1

Bogdan Bucur 45, Yaya Dambe 73, Avelin Cedric Nganga 86 / Bebeto Lupuleţ 76 – penalty

Seria 8, play-off

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

Phoenix Buziaş – CSC Peciu Nou 0-3

Alin Ignea 32, 36 – penalty, Narcis Voroș 66

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

FC Bihor Oradea – Politehnica Timișoara 0-0

Seria 8, play-out

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

ACB Ineu – Gloria Lunca Teuz Cermei 0-0

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

CS Socodor – Avântul Periam  2-2

Paul Mercioiu 49 – penalty, Alexandru Lezeu 90 / Sebastian Budur 12, Alexandru Gașpar 81

Progresul Pecica – Şoimii Lipova 5-0

Luca Bodri 24, 70, Mirel Arsene 47, Samir Borcea 58, Patrick Pașcalău 72

Seria 9, play-off

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

Gloria Bistriţa Năsăud – ACS Mediaş 1-1

Andrei Banyoi 78 / Bogdan Rotar 71

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

CS Universitar din Alba Iulia – Unirea Ungheni 0-2

Istvan Fulop 63, Ovidiu Horșia 66 – penalty

Seria 9, play-out

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

Viitorul Cluj – Avântul Reghin 3-1

Antonio Herciu 44, Khadim Thiam 47, Bogdan Grosu 90+4 / Adrian Murar 3

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

Industria Galda – Metalurgistul Cugir  2-3

Flaviu Baghiu 43, Darius Stănilă 80 / Cristian Cocan 33, Gheorghe Hăprianu 40, Robert Păcurar 62

Unirea Alba Iulia – ACS Târgu Mureş 2-1

Andrei Roșu 53, Drius Indrei 58 / Clinton Osei 13

Seria 10, play-off

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

SCM Zalău – CSM Olimpia Satu Mare 2-1

Ștefan Nikolic 9, 76 / Mansour Gueye 63

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

CSM Sighetu Marmaţiei – Crişul Sântandrei 2-0

Pape Ndiaye 48, Emmanuel Mensah 88

Seria 10, play-out

vineri, 5 aprilie 2024, ora 17:00

Minerul Ocna Dej – Sănătatea Cluj 0-4

Dorin Goga 9, 45, Diomande Mohamed 53, Darius Vescan 75

Lotus Băile Felix – Victoria Carei 1-2

Cristian Urbanowski 12 / Darius Marina 78, 80

sâmbătă, 6 aprilie 2024, ora 17:00

Minaur Baia Mare – Olimpia MCMXXI Satu Mare 4-2

Darius Dobrean 20, Paul Batin 36, 59, Darius Mureșan 64 / Remi Emeriau 87, 90+4