Liga 3, etapa 9: rezultate, marcatori si clasamente

Liga 3, etapa 9: rezultate, marcatori si clasamente

Liga 3, etapa 9, rezultate, marcatori si clasamente.

Seria 1

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

Foresta Suceava – Dante Botoşani 4-0

Andrei Cerlincă 25, 37, 88 – penalty, Alexandru Marin 66

Bucovina Rădăuţi – Bradu Borca 2-0

Ionel Stoian 13, Cătălin Coroamă 47

Şomuz Fălticeni – Huşana Huşi 1-2

Vasile Padovei 82 / Sergiu Gârdea 38, Alexandru Izmană 80 – penalty

miercuri, 18 noiembrie 2020, ora 14:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Sporting Juniorul Vaslui

Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani

Seria 2

vineri, 6 noiembrie 2020, ora 14:00

Dacia Unirea Brăila – CSM Râmnicu Sărat 2-2

Narcis Ioniță 14, Cosmin Zamfir 53 / Dragoș Ioniță 43, Florin Cazan 68

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

CSM Focşani – Sporting Lieşti 3-2

Alexandru Taciuc 44, Mihai Stancu 48, Gabriel Preoteasa 52 / George Dănăilă 58, Daniel Munchiu 63

CS Făurei – Viitorul Ianca 1-1

Bănel Nicoliță 59 – penalty / Dragoș Mucuță 37

CSM Bacău – Avântul Valea Mărului  2-1

Norbert Antal 46 – penalty, Alin Priboi 48 / Constantin Spînache 40 – penalty

SC Oţelul Galaţi – Sportul Chiscani 7-0

Valentin Ioniță 6 – autogol, Gabriel Răducan 27, Bogdan Gavrilă 28, Costin Ghiocel 39, Alin Nica 57, Marius Matei 73, Alexandru Alecu 75

Seria 3

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

Mostiştea Ulmu – Recolta Gheorghe Doja 3-0

Daniel Stoian 22, Nicușor Romanescu 37, Alexandru Mihai 78

Axiopolis Sport Cernavodă – Gloria Albeşti 6-1

Cosmin Ionică 13, 28, 45, Raphael Stănescu 26, 71, Rafael Licu 54 / Remus Mihai 38

Agricola Borcea – SC Popeşti Leordeni 3-2

Alin Robu 10, Ionuț Zaina 61, 75 / Andrei Dovleac 22, George Popică 55

CS Afumaţi – Înainte Modelu 1-0

Mugurel Dedu 52

miercuri, 18 noiembrie 2020, ora 14:00

Viitorul Constanţa 2 – CSM Olteniţa

Seria 4

vineri, 6 noiembrie 2020, ora 14:00

CS Baloteşti – Dinamo 2  0-3

Andreas Mihaiu 52, 62 – penalty, Antonio Iglesias Hidalgo 72

FCSB 2 – Progresul Spartac  3-1

Christian Tand 14, 28, Dimciu Halep 82 / Andrei Grigore 16

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

Rapid 2 – FC Voluntari 2  2-1

Vlad Ghineț 7, Nichifor Georgescu 21 / Adelin Voinescu 85

CS Tunari – Concordia Chiajna 2  5-1

Vlad Șuba 8 – autogol, Mihai Potecea 11, Dragoș Barbaș 62 – penalty, Liviu Oșca 70, Cătălin Teleru 78 / Karim Safsaf 21

Metalul Buzău – Steaua Bucureşti  2-2

Andrei Pavel 64, 79 – penalty / Emilian Pacionel 45+1 – penalty, Florin Răsdan 90+5

Seria 5

vineri, 6 noiembrie 2020, ora 14:00

Kids Tâmpa Braşov – Corona Braşov 0-1

Alin Damian 27 – penalty

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

CSO Plopeni – Olimpic Cetate Râşnov  2-0

Cătălin Vlad 35, Horia Nicolae 87

SR Municipal Braşov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 1-2

Firat Cenk 45 / Tamas Santa 13, 60

KSE Târgu Secuiesc – CS Blejoi  1-3

Zsolt Tanko 60 / Dănuț Iancu 40 – penalty, Mădălin Răileanu 49 – penalty, Ștefan Ghinea 90

miercuri, 18 noiembrie 2020, ora 14:00

AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Astra 2

Seria 6

vineri, 6 noiembrie 2020, ora 14:00

Flacăra Moreni – CSM Alexandria 2-2

Claudiu Niculăescu 52, 60 / Cosmin Neagu 46, 84

Vediţa Coloneşti – Academica Clinceni 2 7-0

Andrei Bâră 23, Nicolae Ruţă 26 – penalty, 31, Robert Stancu 45, David Savu 55, Gheorghe Aria 66 – penalty, Robert Dalu 88

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

FC Pucioasa – Unirea Bascov 2-1

Crinel Stoica 66, 78 / Alexandru Florescu 20

miercuri, 18 noiembrie 2020, ora 14:00

ACSO Filiaşi – Petrolul Potcoava

Universitatea Craiova 2 – Sporting Roşiori

Seria 7

vineri, 6 noiembrie 2020, ora 14:00

Viitorul Şelimbăr – Gaz Metan Mediaş 2 1-0

Andrei Roșu 73

FC Hermannstadt 2 – CSM Jiul Petroşani 1-1

Florin Standima 23 / Dorin Mărmăneanu 33

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

Minerul Costeşti – Flacăra Horezu 2-2

Valentin Mihalcea 21, 44 / Sebastian Preda 8, 59

Viitorul Dăeşti – CSM Deva  0-0

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Măgura Cisnădie 4-0

Constantin Roncea 36, 68, Bogdan Dănăricu 70, Ion Berescu 86

Seria 8

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara 0-2

Dănuț Bilia 54, Sinișa Sporin 71

Crişul Chişineu Criş – CSC Dumbrăviţa 2-1

Alin Ciornei 21, Sebastian Susan 64 / Petrișor Jichici 73

Progresul Ezeriş – Şoimii Lipova 0-3

Vlad Filimon 33, 54, 76

Gloria Lunca Teuz Cermei – Avântul Periam 0-2

Valeriu Mager 45+1, Roberto Artimon 55

miercuri, 18 noiembrie 2020, ora 14:00

Fortuna Becicherecu Mic – Progresul Pecica

Seria 9

vineri, 6 noiembrie 2020, ora 14:00

Sticla Arieşul Turda – Unirea Ungheni 3-3

Florin Dan 12, 20, Damian Cimpoeșu 62 / Roberto Rotaru 19, Vlad Olteanu 31, 45 – penalty

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

Avântul Reghin – Unirea Dej  1-2

Adrian Muraru 20 / Cătălin Bugnar 36 – autogol, Andrei Pop 44

CS Hunedoara – AFC Unirea 1924 1-1

Daniel Creciunesc 39 / Marian Codrea 10

miercuri, 18 noiembrie 2020, ora 14:00

Industria Galda – CS Ocna Mureş

CSO Cugir – Sănătatea Cluj

Seria 10

sâmbătă, 7 noiembrie 2020, ora 14:00

Someşul Dej – CSC Sânmartin 4-2

Ionuț Dobrea 10, Florin Brumă 57, Paul Colța 71, Sergiu Costin 80 / …

SCM Zalău – Progresul Şomcuta Mare 4-0

Alin Mutu 13, Florin Istrate 30, Raul Stanciu 38, Mihai Petra 43

Minaur Baia Mare – CSM Satu Mare  4-0

Sebastian Serediuc 4, 25, Mircea Donca 14, Andrei Zete 57

marți, 17 noiembrie 2020, ora 14:00

Unu Fotbal Club Gloria – Sportul Şimleu Silvaniei

miercuri, 18 noiembrie 2020, ora 14:00

Luceafărul Oradea – CA Oradea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *