Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 3, etapele 2-7: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor

Liga 3, etapele 2-7: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor.

Etapa 2

Seria 1, etapa 2

Vineri, 3 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Paşcani – Bucovina Rădăuţi 1-2

Au marcat: Eusebiu Mercaș 37 / Ionul Stoian 49 – penalty, Radu Ungurianu 68

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Huşana Huşi  4-0

Au marcat: Cosmin Nemțanu 32, Ștefan Istrati 59, Ionuț Ursu 72, Adrian Șter 78

Dante Botoşani – Foresta Suceava  1-0

A marcat: Vlad Codău 67

CSM Bacău – Ştiinţa Miroslava  0-0

Sporting Juniorul Vaslui – Şomuz Fălticeni  1-1

Au marcat: Marian Ciobotaru 76 / Vasile Chirilescu 29

Seria 2, etapa 2

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

Dinamo Bacău – Viitorul Ianca  1-2

Au marcat: Cătălin Tofan 50 / Cosmin Necoară 60, 84

CSM Focşani – Aerostar Bacău  1-1

Au marcat: Mădălin Predoiu 89 / Andrei Gavrilă 67

SC Oţelul Galaţi – Sportul Chiscani  8-0

Au marcat: Ionuț Neagu 26, Vasile Jardan 31, 54, 76, Valentin Niculae 63, Vadim Crîcimari 69, 82, Alejandro Râpan 71

CS Făurei – Sporting Lieşti 3-4

Au marcat: Silviu Moise , Stelian Nicoliță , Florin Bălan / George Bîrlădeanu două, Andrei Călin , Alexandru Stan

Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat  2-1

Au marcat: Claudiu Zamfirescu 54, Andrei Pavel 87 / Ionuț Roman 67 – penalty

Seria 3, etapa 2

Vineri, 3 septembrie 2021, ora 17:00

Înainte Modelu – CS Afumaţi  3-3

Au marcat: Teodor Nicolae 7, Adrian Răduca 45 – penalty, Ionuț Vasile 78 / Ionuț Zaina 39, 42, Robert Buduroi 69

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Olteniţa – Agricola Borcea  0-3

Au marcat: /Alin Robu 55, 72, Simone Dobre 62

Gloria Albeşti – CSM Feteşti  2-0

A marcat: Cezar Beşleagă 29, 62

Recolta Gheorghe Doja – SC Popeşti Leordeni  0-1

A marcat: /Andrei Dovleac 90

Marți, 14 septembrie 2021, ora 17:00

FC Voluntari 2 – Farul Constanţa 2  0-2

A marcat: /Ștefan Bodișteanu 48, 86

Seria 4, etapa 2

Vineri, 3 septembrie 2021, ora 17:00

Flacăra Moreni – Unirea Bascov 0-2

Au marcat: Ionuț Teodorescu 71, Dragoș Cernea 88 – autogol

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

CS Tunari – Campionii FC Argeş 2  2-1

Au marcat: Cosmin Ionică 13, Mihai Adăscăliței 30 / Alexandru Duminică 53

Progresul Spartac – Rapid 2  6-0

Au marcat: Ionuț Tudorache 7, 18, Eugen Lixandru 10, 29, Andrei Purice 34, Eduard Matei 75

Real Bradu – Dinamo 2 2-0

Au marcat: Marius Marian Dima 17, George Neagu 84

Marți, 14 septembrie 2021, ora 17:00

Academica Clinceni 2 – FCSB 2 1-0

A marcat: Cosmin Ioniță 55

Seria 5, etapa 2

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 15:00

SR Braşov – FC Hermannstadt 2  1-2

Au marcat: Andras Godri 90+2 / Lucian Buzan 26 – penalty, 90+4

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

CS Blejoi – CSO Plopeni  4-0

Au marcat: Dragoș Mănescu 22, Dănuț Iancu 50, Daniel Enache 76 – penalty, Cezar Mihalache 84

Kids Tâmpa Braşov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  2-5

Au marcat: Marian Kerekes 37, 67 / Nandor Tamas 1, Anass Achahbar 19, Tamas Santa 27, 45+2, Zsombor Incze 59

Olimpic Cetate Râşnov – KSE Târgu Secuiesc 0-0

Marți, 21 septembrie 2021, ora 17:00

AFC Odorheiu Secuiesc – FC Pucioasa 1-1

Au marcat: Csongor Berkeczi 8 / Alexandru Iamandache 33

Seria 6, etapa 2

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

Sporting Roşiori – CSM Slatina  2-2

Au marcat: Alin Călin 49, 53 / Alexandru Popovici 86, Radu Necşulescu 90

Minerul Costeşti – Flacăra Horezu 1-2

Au marcat: Ionuţ Milosteanu 50 / Răzvan Dinu 22, Radu Bârzan 71

ACSO Filiaşi – Vediţa Coloneşti  4-0

Au marcat: Alexandru Armășelu 11, Alin Pencea 17, Ionuţ Tătaru 50, Ionuţ Zamfir 88

Petrolul Potcoava – Viitorul Dăeşti 1-2

Au marcat: Laurențiu Ana 33 – penalty / Florian Pîrvu 43, 54 – penalty

Miercuri, 22 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Alexandria – Universitatea Craiova 2  1-0

A marcat: Gabriel Preoteasa 87

Seria 7, etapa 2

Vineri, 3 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Deva – CSM Jiul Petroşani 1-0

A marcat: Erwin Bloj 44

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Reșița – Viitorul Şimian  2-1

Au marcat: Gakou Aboubacar 15, Sergiu Rimovecz 58 / Daniel Mișea 90+2

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Aurul Brad 0-0

Progresul Ezeriş – Pandurii Târgu Jiu 0-2

Au marcat: / Robert Petre 44, Ovidiu Rasoveanu 90

Voinţa Lupac – Gilortul Târgu Cărbuneşti  3-1

Au marcat: Cristian Danci 13, Alexandru Avramovici 26, 65 / Bogdan Dănăricu 20

Seria 8, etapa 2

Vineri, 3 septembrie 2021, ora 17:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Pobeda Star Bisnov 1-0

A marcat: Petrișor Jichici 42

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

Crişul Chişineu Criş – CSC Dumbrăviţa  0-0

Progresul Pecica – Avântul Periam  1-1

Au marcat: Dan Răchită 32 / Sebastian Dan 90+3

Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova 0-0

Marți, 7 septembrie 2021, ora 17:00

ACS Poli Timişoara – Frontiera Curtici
Nu s-a mai disputat. ACS Poli nu s-a prezentat, a fost a doua în acest sezon și a fost exclusă din campionat.

Seria 9, etapa 2

Vineri, 3 septembrie 2021, ora 17:00

Sticla Arieşul Turda – CS Hunedoara  2-3

Au marcat: Claudiu Vereș 14, Flavius Budin 48 / Andrei Herghelegiu 66, Petre Simon 70, Rafael Gomez Garutti 80

Sănătatea Cluj – Viitorul Cluj  0-2

Au marcat: /Raul Oltean 4 – autogol, Alexandru Roșca 75

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

AFC Unirea 1924 – Metalurgistul Cugir  2-3

Au marcat: Gheorghe Morariu 60, Alexandru Giurgiu 65 – penalty / Radu Ștefan 8, Marius Lupu 45, Cristian Cocan 90+5

Gloria Bistriţa Năsăud – Unirea Ungheni  4-2

Au marcat: Pedro Vărărean 74 – penalty, 79 – penalty, Andrei Gal 84, Ovidiu Stoianof 87 / … 59, 66

CS Ocna Mureş – Avântul Reghin 0-1

A marcat: Sergiu Chirilă 73

Seria 10, etapa 2

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Satu Mare – SCM Zalău  3-4

Au marcat: Ervin Zsiga 14, Andu Moisi 86 – autogol, Raul Ziman 89 / Andu Moisi 38, Cosmin Meşter 55, Sergiu Negruţ 63, Dan Berci 90+1

Sportul Şimleu Silvaniei – Progresul Şomcuta Mare  0-0

Minaur Baia Mare – Luceafărul Oradea 5-0

Au marcat: Viorel Chinde 18, Alin Văsălie 21, Mircea Donca 35, Cosmin Berindea 83, Ciprian Stanciu 86

Lotus Băile Felix – Someşul Dej  4-1

Au marcat: Mădălin Popa 17, Vlad Costea 48, Andrei Făgărășanu 51, Claudiu Codoban 82 / Denis Hordouan 14

CA Oradea – CFR Cluj 2 1-1

Au marcat: Alex Lezeu 56 / Darius Stănilă 90


Etapa 3

Seria 1, etapa 3

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

Bucovina Rădăuţi – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  0-0

Şomuz Fălticeni – CSM Paşcani  2-1

Au marcat: Robert Ciobanu 14, 22 – penalty / Eusebiu Mercaș 42

Ştiinţa Miroslava – Sporting Juniorul Vaslui  0-1

A marcat: /Valentin Hagiu 10

Foresta Suceava – CSM Bacău  2-1

Au marcat: Serghei Trofan 7, Adrian Dorobanțu 25 / Răzvan Adăscăliței 62

Huşana Huşi – Dante Botoşani 1-1

Au marcat: Eduard Sandu 47 / Petru Agrigoroaei 29 – autogol

Seria 2, etapa 3

Vineri, 10 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Râmnicu Sărat – Dinamo Bacău
Meciul nu s-a disputat și va fi decis la Comisia de Disciplină și Etică a FRF cel mai probabil în favoarea oaspeților, la ”masa verde”. Al doilea medic nu a ajuns în timp util la stadion, având câteva minute întârziere peste cele 15 în care se așteaptă, iar arbitrul nu a mai dat drumul jocului.
Comisia a decis reprogramarea meciului.

Aerostar Bacău – SC Oţelul Galaţi 0-2

Au marcat: /Costin Ghiocel 23, Juri Cisotti 75

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

Sporting Lieşti – Metalul Buzău 1-0

Au marcat: Ionuț Iancu 90+32

Sportul Chiscani – CS Făurei  2-4

Au marcat: Cristian Bahnașu 61, 72 / Daniel Gîță 7, Gabriel Niță 18, Silviu Moise 40, Vasile Ion 80

Viitorul Ianca – CSM Focşani 2-1

Au marcat: Marius Coman 45, Ștefan Pădureț 84 – autogol / Robert Bratu 70

Seria 3, etapa 3

Vineri, 10 septembrie 2021, ora 17:00

Farul Constanţa 2 – Înainte Modelu 3-1

Au marcat: Gabriel Georgescu 45+2, Carlo Casap 66, Luca Andronache 80 / Daniel Gheorghe 40

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

SC Popeşti Leordeni – FC Voluntari 2  2-0

Au marcat: Marian Vlada 40, 88

CSM Feteşti – Recolta Gheorghe Doja  0-2

Au marcat: /Mihăiță Năstase 39, 70

Agricola Borcea – Gloria Albeşti 2-0

Au marcat: Sandu Iovu 40, Alecsandru Mihai 60 – penalty

CS Afumaţi – ACSM Olteniţa  4-0

Au marcat: Sabin Alexe 18, Cristian Onțel 74, Ștefan Stângă 78, Robert Buduroi 90

Seria 4, etapa 3

Vineri, 10 septembrie 2021, ora 17:00

Dinamo 2 – Academica Clinceni 2  3-3

Au marcat: Sinescu 24 – autogol, Ioiu 51, Valentin Borcea 67 / Cosmin Ioniță 35, 58, Iulian Ștefan 54

FCSB 2 – Flacăra Moreni 2-2

Au marcat: Alexandru Bodea 48, 60 / Viorel Vîrtej 33, 83

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 11:30

Campionii FC Argeş 2 – Progresul Spartac 0-1

Au marcat: /Ionuț Tudorache 52

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

Rapid 2 – Real Bradu 0-0

Unirea Bascov – CS Tunari  1-3

Au marcat: Ionuț Teodorescu 11 – penalty / Florin Avădanei 17, Alexandru Stoian 33, Alexandru Dane 59

Seria 5, etapa 3

Vineri, 10 septembrie 2021, ora 17:00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Olimpic Cetate Râşnov  2-1

Au marcat: Matyas Mathis 56, Robert David 60 / Diego Alupoaie 2

FC Hermannstadt 2 – Kids Tâmpa Braşov 1-1

Au marcat: Andrei Sîntean 86 / Dragoș Popa 51

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

FC Pucioasa – CS Blejoi 1-1

Au marcat: Narcis Marina 55 – penalty / Marian Iancu 39

KSE Târgu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc  2-0

Au marcat: Attila Gall 25, Tamas Gajdo 54

CSO Plopeni – SR Braşov 3-2

Au marcat: Valentin Popescu 21, Cătălin Vlad 42, Andrei Paraschivoiu 64 / Sergiu Șerban 81, Cristian Burlacu 90+2 – penalty

Seria 6, etapa 3

Vineri, 10 septembrie 2021, ora 17:00

Vediţa Coloneşti – Petrolul Potcoava  4-1

Au marcat: Marian Sanda 47, Andrei Bara 50, Antonio Niță 59, 90+2 / Ionuț Amza 73

Universitatea Craiova 2 – ACSO Filiaşi  1-2

Au marcat: Ștefan Bană 54 – penalty / Ionuț Tătaru 20, Daniel Rogoveanu 90+2

Flacăra Horezu – CSM Alexandria 0-0

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

Viitorul Dăeşti – Sporting Roşiori  0-0

CSM Slatina – Minerul Costeşti 1-1

Au marcat: Alexandru Sălcianu 6 / Radu Rădulescu 56

Seria 7, etapa 3

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

Gilortul Târgu Cărbuneşti – CSM Deva  0-2

Au marcat: /Andrei Sulea 63, Erwin Bloj 81

Pandurii Târgu Jiu – Voinţa Lupac  0-0

Aurul Brad – Progresul Ezeriş  1-3

Au marcat: Dragoș Danciu 74 / Alexandru Rusnac 6, Iosif Rotariu 32, Rafale Hrudei 90+3

Viitorul Şimian – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2  3-0

Au marcat: Cristian Poiană 31 – penalty, David Pop 55, Mathias Hondorocu 87

CSM Jiul Petroşani – CSM Reșița 0-2

Au marcat: /Mediop Ndiaye 14, Ion Vasluian 41

Seria 8, etapa 3

Vineri, 10 septembrie 2021, ora 17:00

Şoimii Lipova – Crişul Chişineu Criş  0-1

A marcat: /Daniel Clej 21

CSC Dumbrăviţa – Progresul Pecica 2-0

Au marcat: Răzvan Ghinescu 19, Alexandru-Jiva Martinov 64

Avântul Periam stă.

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

Pobeda Star Bisnov – Gloria Lunca Teuz Cermei  0-2

Au marcat: /Dorin Pop 31, Michel Vlad 75

Frontiera Curtici – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  0-3

Au marcat: /Cosmin Mancaș 13, Petrișor Jichici 30, Alexandru Bădăuță 39

Seria 9, etapa 3

Vineri, 10 septembrie 2021, ora 17:00

Avântul Reghin – Sticla Arieşul Turda  1-0

A marcat: Raul Suciu 87

Unirea Ungheni – CS Ocna Mureş  4-0

Au marcat: Florin Istrate 6, Victor Astafei 11, 75, Flavius Toboșaru 67

Viitorul Cluj – AFC Unirea 1924  1-0

A marcat: Răzvan Pop 54

CS Hunedoara – Sănătatea Cluj  2-0

Au marcat: Andrei Hergheligiu 61 – penalty, Laurențiu Buș 90

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

Metalurgistul Cugir – Gloria Bistriţa Năsăud 4-2

Au marcat: Tudor Șaucă 40, Cristian Cocan 55, Vitinha 66, Paul Păcurar 90+4 / Ovidiu Stoianof 15, Andrei Gal 45

Seria 10, etapa 3

Vineri, 10 septembrie 2021, ora 17:00

CFR Cluj 2 – CSM Satu Mare  2-1

Au marcat: Flaviu Ionescu 23 – autogol, Gheorghe Gondiu 27 / Ervin Zsiga 74 – penalty

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 17:00

Luceafărul Oradea – Lotus Băile Felix  0-2

Au marcat: /Mădălin Popa 21, Andrei Făgărășanu 44

Progresul Şomcuta Mare – Minaur Baia Mare 1-3

Au marcat: Paul Batin 67 / Ciprian Stanciu 7, 25, Alin Văsălie 45

SCM Zalău – Sportul Şimleu Silvaniei 1-2

Au marcat: Andu Moisi 71 / Cătălin Vaida 42, Gueye Mansour 47 – penalty

Duminică, 12 septembrie 2021, ora 17:00

Someşul Dej – CA Oradea 1-2

Au marcat: Ștefan Visic 3 / Raul Ardelean 45, Daniel Stan 86


Etapa 4

Seria 1, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 3-4

Au marcat: Eusebiu Mercaș 31, 48, Cătălin Aeroaiei 72 / Franck Tchassem 9, 65, Giani Unghianu 23, Irinel Popescu 27

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Dante Botoşani  0-1

A marcat: /Andrei Dumitraș 68

CSM Bacău – Huşana Huşi  0-1

A marcat: /Marius Mareș 45+12

Sporting Juniorul Vaslui – Foresta Suceava   0-0

Bucovina Rădăuţi – Şomuz Fălticeni 2-0

Au marcat: Radu Ungurianu 1, Ionel Stoian 35

Seria 2, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti  1-1

Au marcat: Mădălin Socol 56 / George Bîrlădeanu 41 – penalty

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

Dinamo Bacău – CSM Focşani   2-4

Au marcat: Sergiu Matei Țurcanu 82, Reu Grigore 90+1 – penalty / Cosmin Pasăre 12, Costin Ciochină 30, Sorin Săpunaru 35, Robert Băciuț 57

SC Oţelul Galaţi – Viitorul Ianca  4-0

Au marcat: Juri Cisotti 40 – penalty, 57, Denis Cireș 54, Maxim Cojocaru 87

CS Făurei – Aerostar Bacău   1-1

Au marcat: Marius Mocanu 30 / Andrei Gavrilă 51

Metalul Buzău – Sportul Chiscani 8-1

Au marcat: Marius Tudorică 4, Andrei Pavel 10, 11 – penalty, Claudiu Zamfirescu 37, Constantin Clătinici 45, 53, 76, Dan Stan 89 / Ciobanu 53

Seria 3, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

Înainte Modelu – ACSM Olteniţa  2-0

Au marcat: Andrei Struțu 1, Alexandru Muscă 36

Gloria Albeşti – CS Afumaţi 1-0

Au marcat: Cezar Beşleagă 30

Farul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni 2-0

Au marcat: Carlo Casap 76 – penalty, Sasha Agiveli 86

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

Recolta Gheorghe Doja – Agricola Borcea  0-1

A marcat: /Mihai Chiriac 58

FC Voluntari 2 – CSM Feteşti 6-0

Au marcat: Alin Lazăr 40, Florin Bălan 45, 45+1, Alexandru Munteanu 67, 71, 87

Seria 4, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

Academica Clinceni 2 – Flacăra Moreni  2-1

Au marcat: Cosmin Ioniță 72, Marius Obedeanu 88 – penalty / Robert Matei 13

Dinamo 2 – Rapid 2 2-2

Au marcat: Claudiu Stan 6, Antonio Bordușanu 44 / Ștefan Ghinea 32, Andrei Ioniță 90+1

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

CS Tunari – FCSB 2  3-0

Au marcat: Daniel Stoian 11, 32, Cosmin Ionică 22

Progresul Spartac – Unirea Bascov  4-1

Au marcat: Giovani Petcu 18, 32, Ionuț Tudorache 38 – penalty, Marius Dițu 67 – penalty / Grațian Pîrvu 49

Real Bradu – Campionii FC Argeş 2  0-2

Au marcat: /Gino Oprescu 21, Vlad Tudor 84

Seria 5, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

AFC Odorheiu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  2-0

Au marcat: Albert Szanto 19 – autogol, Andrei Mateiciuc 56

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

CS Blejoi – SR Braşov  1-2

Au marcat: Robert Enache 30 / Andras Godri 14, Sergiu Șerban 55

Kids Tâmpa Braşov – CSO Plopeni  0-0

Olimpic Cetate Râşnov – FC Hermannstadt 2  1-0

A marcat: Alin Babei 25

FC Pucioasa – KSE Târgu Secuiesc  2-1

Au marcat: Alin Nisipeanu 54, Narcis Marina 84 – penalty / Zsolt Tanko 14

Seria 6, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Alexandria – CSM Slatina  0-2

Au marcat: /Cătălin Doman 22 – penalty, Dorin Toma 56

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

Sporting Roşiori – Minerul Costeşti  2-0

Au marcat: Florin Cazan 24, Alin Bugeanu 90

ACSO Filiaşi – Flacăra Horezu  0-1

A marcat: /Răzvan Dinu 80

Petrolul Potcoava – Universitatea Craiova 2  1-0

Au marcat: Dragoș Mihai Bârlădeanu 81 – penalty

Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 1-0

Au marcat: Gabriel Precup 19

Seria 7, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Deva – CSM Reșița  0-2

Au marcat: /Mediop Ndiaye 58, 67 – penalty

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – CSM Jiul Petroşani 2-1

Au marcat: Iulian Măicăneanu 59 – penalty, Laurențiu Popescu 82 / Daniel Cocină 5

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

Progresul Ezeriş – Viitorul Şimian  1-0

Au marcat: Rafael Daniel Hrudei 55 – penalty

Voinţa Lupac – Aurul Brad  2-1

Au marcat: Cristian Danci 69, Andrea Săndescu 90+2 / Dragoș Danciu 51

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Pandurii Târgu Jiu 1-6

Au marcat: Bogdan Dănăricu 48 / Robert Petre 11, Marian Pleașcă 51 – penalty, 65, Andrei Georgescu 59, Peniel Obeng 68, Bebeto Lupuleț 83

Seria 8, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Avântul Periam  2-1

Au marcat: Petrișor Jichici 8, Alexandru Bădăuță 83 / Roberto Artimon 88

Şoimii Lipova – Pobeda Star Bisnov  1-1

Au marcat: Mohammed Salhi 57 / Ioan Kalapis 88

CSC Dumbrăviţa stă.

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

Crişul Chişineu Criş – Progresul Pecica  0-2

Au marcat: /Ovidiu Oancia 25, Samuel Onișor 67

Gloria Lunca Teuz Cermei – Frontiera Curtici 4-2

Au marcat: Sergiu Popa 13, 75, Radu Popa 30, Michel Vlad 69 / Remus Avrămuțiu 54, Bogdan Burlă 86

Seria 9, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

Sticla Arieşul Turda – Sănătatea Cluj 1-1

Au marcat: Claudiu Vereș 57 / Raul Oltean 59

Avântul Reghin – Unirea Ungheni 1-3

Au marcat: Daniel Popa 59 / Flavius Toboșaru 19, 76, Victor Astafei 70

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

AFC Unirea 1924 – CS Hunedoara  0-5

Au marcat: /Laurențiu Buș 6, Antonio Bradu 31, Andrei Hergheligiu 36, 81, 87

Gloria Bistriţa Năsăud – Viitorul Cluj  1-0

A marcat: Ovidiu Stoianof 50

CS Ocna Mureş – Metalurgistul Cugir 1-1

Au marcat: Cătălin Creț 45 / Ionuț Grozav 42

Seria 10, etapa 4

Vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00

CFR Cluj 2 – Someşul Dej  1-2

Au marcat: Rareș Bălan 50 / Ștefan Visic 29, 55

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Satu Mare – Sportul Şimleu Silvaniei  0-3

Au marcat: /Cătălin Vaida 34, Marius Leitan 51, Gueye Mansour 90+2

Minaur Baia Mare – SCM Zalău  3-2

Au marcat: Viorel Chinde 46, Ciprian Stanciu 67, 90+2 / Sergiu Jurj 7, Răzvan Dulap 90+4

Lotus Băile Felix – Progresul Şomcuta Mare  4-1

Au marcat: Ionuț Ban 19, Andrei Făgărășanu 48, Claudiu Codoban 58 – penalty, Florin Pop 68 / Bogdan Bârle 70 – penalty

CA Oradea – Luceafărul Oradea 4-1

Au marcat: Marius Hosu 18, 27, 33, Andrei Gheorghiță 90+3 / Daniel Lăsconi 84


Etapa 5

Seria 1, etapa 5

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

Şomuz Fălticeni – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  2-0

Au marcat: Alex Sahru 75, Robert Ciobanu 88

Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi  0-0

Foresta Suceava – CSM Paşcani  3-2

Au marcat: Robert Martin 2, Karime Makongo 34, Serghei Trofan 56 / Eusebiu Mercaș 43 – penalty, 57

Huşana Huşi – Sporting Juniorul Vaslui  2-1

Au marcat: Petru Agrigoroaei 20 – penalty, Adrian Viorică 25 / Aurel June 82

Dante Botoşani – CSM Bacău 2-1

Au marcat: Cornel Căinari 30, Andrei Merticariu 45 / Bogdan Ungureanu 80

Seria 2, etapa 5

Vineri, 24 septembrie 2021, ora 17:00

Aerostar Bacău – Metalul Buzău  2-1

Au marcat: Vlad Danale 5, Dorin Burlacu 62 / Marius Tudorică 45+3

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

Sporting Lieşti – Dinamo Bacău  2-1

Au marcat: Adrian Grigoraș , Andrei Călin / …

Sportul Chiscani – CSM Râmnicu Sărat  1-5
Au marcat: … 38 / Mădălin Socol 15, Ionuț Roman 20, Rareș Dogaru 35, Dănuț Oprea 40 – penalty, Rocardo Mihalache 65

Viitorul Ianca – CS Făurei  3-1

Au marcat: Marius Coman 55, Marius Dima 61, Alin Radu 90+2 / Chihaia 20

CSM Focşani – SC Oţelul Galaţi  3-1

Au marcat: Claudiu Băciuț 23, Lorenzo Stoica 77, Alin Dascălu 90+4 / George Cîrjan 90 – penalty

Seria 3, etapa 5

Vineri, 24 septembrie 2021, ora 17:00

CSM Feteşti – Farul Constanţa 2 0-2

Au marcat: /Nicolas Popescu 26, Josemi Castaneda 41 – penalty

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

SC Popeşti Leordeni – Înainte Modelu  1-0

A marcat: Andrei Mirică 84

Agricola Borcea – FC Voluntari 2  4-1

Au marcat: Alin Robu 30, Daniel Gață 47, Florin Bratu 67, Sandu Iovu 81 / Florin Bălan 55 – penalty

CS Afumaţi – Recolta Gheorghe Doja  3-1

Au marcat: Mugurel Dedu 11, Robert Buduroi 57, Ionuț Zaina 66 / Dumitrel Negoiu 63

CSM Olteniţa – Gloria Albeşti  1-2
/

Seria 4, etapa 5

Vineri, 24 septembrie 2021, ora 17:00

Campionii FC Argeş 2 – Dinamo 2 0-4

Au marcat: /Cătălin Măgureanu 19, Ioan Borcea 30 – penalty, Tiberiu Curea 36, Cristian Ionescu 50

Unirea Bascov – Real Bradu  1-2

Au marcat: Cristian Mitre 51 – penalty / Roberto Ayza 24, Cristian Govlej 49

FCSB 2 – Progresul Spartac  1-1

Au marcat: Luca Mitrică 49 / Ionuț Constantin 82 – penalty

Flacăra Moreni – CS Tunari 0-3

Au marcat: /Andrei Iliescu 64 – autogol, Răzvan Milea 84, Alexandru Dane 86

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

Rapid 2 – Academica Clinceni 2  2-0

Au marcat: Robert Stănici 2, Andrei Ioniţă 75

Seria 5, etapa 5

Vineri, 24 septembrie 2021, ora 17:00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – FC Pucioasa  3-1

Au marcat: Anass Achachbar 73, Norbert Kocsis 82, Vlad Mitrea 90+1 / Cătălin Ene 90+2

FC Hermannstadt 2 – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2

Au marcat: Cosmin Bucuroiu 34 / Ionuţ Bobea 16, Szilard Mitra 50

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 14:00

SR Braşov – Kids Tâmpa Braşov 1-0

A marcat: Sergiu Șerban 39

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

KSE Târgu Secuiesc – CS Blejoi  0-4

Au marcat: /Cosmin Lambru 2, 5, 16, Cosmin Munteanu 4

CSO Plopeni – Olimpic Cetate Râşnov 1-1

Au marcat: Radu Huza 20 / Alin Babei 35

Seria 6, etapa 5

Vineri, 24 septembrie 2021, ora 17:00

Vediţa Coloneşti – Sporting Roşiori  0-1

A marcat: /Leonard Manole 90+4 – penalty

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

Universitatea Craiova 2 – Viitorul Dăeşti  0-1

A marcat: /Florian Pîrvu 18

Flacăra Horezu – Petrolul Potcoava  0-0

Minerul Costeşti – CSM Alexandria  3-1

Au marcat: Alexandru Diaconescu 40, Gabriel Riza 44, Nicolae Neacşu 67 / Ionuţ Puţaru 83

Duminică, 26 septembrie 2021, ora 11:00

CSM Slatina – ACSO Filiaşi  2-0

A marcat: Alexandru Popovici 60, 83

Seria 7, etapa 5

Vineri, 24 septembrie 2021, ora 17:00

Pandurii Târgu Jiu – CSM Deva 1-0

A marcat: Alberto Suently 16

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

Aurul Brad – Gilortul Târgu Cărbuneşti  1-3

Au marcat: Alexandru Tecși 78 – penalty / Darius Almăjanu 56, Bogdan Dănăricu 57, Radu Filip 70

Viitorul Şimian – Voinţa Lupac  3-3

Au marcat: Gelu Velici 44, Fabio Trip 71, Claudiu Ghighilicea 88 / Sorinel Jinga 48, Andrei Săndescu 57, Dragoș Circa 90+4

CSM Jiul Petroşani – Progresul Ezeriş  0-2

Au marcat: /Marius Călin 25, Alexandru Daniel Giurică 60

CSM Reșița – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 3-0

A marcat: Mediop Ndiaye 11, 53, 55

Seria 8, etapa 5

Vineri, 24 septembrie 2021, ora 17:00

CSC Dumbrăviţa – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  2-2

Au marcat: Alexandru Tismonar 43, 90+4 / Petrișor Jichici 55, Mircea Stupu 77

Progresul Pecica stă.

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

Pobeda Star Bisnov – Crişul Chişineu Criş 0-1

A marcat: /Sebastian Susan 28

Frontiera Curtici – Şoimii Lipova  2-2

Au marcat: Kevin Trabalka 14, 44 / Mario Andrieș 11, Bogdan Burlă 90

Avântul Periam – Gloria Lunca Teuz Cermei  0-3
Echipa gazdă nu a avut ambulanță și meciul va fi câștigat la masa verde de Cermei.

Seria 9, etapa 5

Vineri, 24 septembrie 2021, ora 17:00

Unirea Ungheni – Sticla Arieşul Turda  3-0

Au marcat: Victor Astafei 8, 15, Flavius Toboșaru 80

Viitorul Cluj – CS Ocna Mureş  2-1

Au marcat: Dan Roman 46, 90+4 / Andrei Ceaca 40

Sănătatea Cluj – AFC Unirea 1924  2-4

Au marcat: Cosmin Tilincă 34, Dorin Goga 71 / Răzvan Fetița 59, 75 – penalty, Radu Scrob 73, Radu Pocol 87

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin  1-0

A marcat: Marius Lupu 87

CS Hunedoara – Gloria Bistriţa Năsăud 4-1

Au marcat: Sergiu Arnăutu 47, Rafael Garutti 69, Matheus Da Motta 86, Andrei Hergheligiu 90+3 / Marius Curtuiuș 27

Seria 10, etapa 5

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00

Someşul Dej – CSM Satu Mare   7-0

Au marcat: Ștefan Ferhaoui 3, Raul Cristea 2, Ionuț Dobrea , Rareș Babiciu

Luceafărul Oradea – CFR Cluj 2 0-2

Au marcat: Florin Todoran 49 – penalty, Dusan Celar 55

Progresul Şomcuta Mare – CA Oradea 1-3

Au marcat: Paul Batin 25 – penalty / Marius Hosu 43, 49, Darius Marina 55

SCM Zalău – Lotus Băile Felix  0-3

Au marcat: /Claudiu Codoban 9 – penalty, 86, Andrei Făgărăşanu 28

Sportul Şimleu Silvaniei – Minaur Baia Mare  1-1

Au marcat: Gabriel Oiță 20 – autogol / Mircea Donca 33


Etapa 6

Seria 1, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

CSM Paşcani – Huşana Huşi
Meciul de la Pașcani a fost amânat, fiindcă mai mulți jucători din lotul echipei gazdelor au fost testați pozitiv la Covid-19.

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Bacău   1-1

Au marcat: Răzvan Pîntea 64 / Norbert Antal 56

Sporting Juniorul Vaslui – Dante Botoşani  0-3

Au marcat: /Andrei Merticariu 35, Vlad Codău 47, Marian Darînga 65

Bucovina Rădăuţi – Foresta Suceava  3-1

Au marcat: Radu Ungurianu 3, 50, 67 / Karime Makongo 54

Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava 0-0

Seria 2, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

CSM Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău  1-1

Au marcat: Ricardo Mihalache 66 / Filip Belciu 85

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Dinamo Bacău – SC Oţelul Galaţi  0-2

Au marcat: /Denis Cireş 35, Vadim Crîcimari 59

CS Făurei – CSM Focşani   0-3

Au marcat: /Robert Băciuț 3, 90, Robert Bratu 21 – penalty

Metalul Buzău – Viitorul Ianca  3-1

Au marcat: Constantin Clătinici 11, Claudiu Zamfirescu 59, Andrei Pavel 73 – penalty / Marius Coman 16

Sporting Lieşti – Sportul Chiscani 4-0

Au marcat: George Bârlădeanu 14, 32, Andrei Călin 71, Adrian Grigoraş 78

Seria 3, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

Înainte Modelu – Gloria Albeşti   1-0

A marcat: Alexandru Moise 17

Farul Constanţa 2 – Agricola Borcea  5-1

Au marcat: Ionuț Cojocaru 29, 62, Ștefan Bodișteanu 50 – penalty, Josemi Castaneda 70, Sasha Agiveli 87 / Mihai Chiriac 90

SC Popeşti Leordeni – CSM Feteşti   4-0

Au marcat: Marian Vlada 34 – penalty, Ionuț Tabarana 70, Șaron Chirică 84, Andrie Mirică 90

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Recolta Gheorghe Doja – CSM Olteniţa   1-0

A marcat: Ionuț Cositoru 65

FC Voluntari 2 – CS Afumaţi  2-4

Au marcat: Alin Lazăr 32, 39 / Mugurel Dedu 10, Robert Buduroi 55, Cristian Onțel 60, 77

Seria 4, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 13:00

Rapid 2 – Campionii FC Argeş 2  3-1

Au marcat: Alexandru Despa 20, 63, Ștefan Ghinea 23 / Alexandru Duminică 70

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

Academica Clinceni 2 – CS Tunari   0-2

Au marcat: /Răzvan Milea 63, Andrei Oancă 80

Dinamo 2 – Unirea Bascov  1-0

A marcat: Cristian Ionescu 35

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Progresul Spartac – Flacăra Moreni  6-0

Au marcat: Andrei Ohaci 8, 47, Ionuţ Constantin , Ionuţ Tudorache 60, Andrei Grigore , Dănilă Parfeon

Real Bradu – FCSB 2  2-2

Au marcat: 41, 75 – penalty / Matei Gîrcoveanu 78, Andrei Tănase 84

Seria 5, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

AFC Odorheiu Secuiesc – CSO Plopeni  4-1

Au marcat: Vasile Petra 7, 53, Andrei Mateiciuc 75, 90+2 / Raul Bucur 11

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 13:00

KSE Târgu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2   0-1

Au marcat: / Santa Tamas

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

CS Blejoi – Kids Tâmpa Braşov   2-0

Au marcat: Răzvan Catană 11, Daniel Enache 16

Olimpic Cetate Râşnov – SR Braşov  2-2

Au marcat: Alin Babei 40, Flavius Staicu 65 / Sorin Marin 72 – autogol, Cristian Burlacu 90+1

FC Pucioasa – FC Hermannstadt 2  6-1

Au marcat: Narcis Marina 18, Tiberiu Calofir 44, Richard Țilică 63, Alexandru Iamandache 68, Alin Nisipeanu 75, Cătălin Ene 90+1 / Vasile Lascu 61

Seria 6, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

Vediţa Coloneşti – Universitatea Craiova 2   2-1

Au marcat: Ionuț Mihai 45, Gheorghe Mihai 74 / Atanas Trică 53

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Sporting Roşiori – CSM Alexandria  0-1

A marcat: Bogdan Preoteasa 15

ACSO Filiaşi – Minerul Costeşti  4-0

Au marcat: Alin Şerban 12, Robert Bubuioc 53, Alexandru Fotescu 72, Cătălin Manolache 81

Petrolul Potcoava – CSM Slatina  0-1

A marcat: /Cătălin Doman 24 – penalty

Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu  3-1

Au marcat: Octavian Vasile 36, Florian Pîrvu 61 – penalty, Samson Nwabueze 65 / Robert Burcea 76

Seria 7, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

CSM Deva – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2  1-0

A marcat: Mahad Kayondo 2

Pandurii Târgu Jiu – Aurul Brad  2-0

Au marcat: Bebeto Lupuleţ 69, Robert Petre 79

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Progresul Ezeriş – CSM Reșița  0-4

Au marcat: /Mediop Ndiaye 11, 16, Aboubacar Gakou 55, Marian Drăghiceanu 79

Voinţa Lupac – CSM Jiul Petroşani  3-2

Au marcat: Alexandru Coviț 10, Cristian Danci 70, Alexandru Avramovici 80 / Petrescu 43, Mihai Simoneac 74

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Şimian  3-1

Au marcat: Bogdan Dănăricu 39, 90, Alexandru Avrămescu 90+4 – penalty / Samuel Zimța 26

Seria 8, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Pecica   2-0

Au marcat: Robert Ehling 67, Cristian Grancea 90+4

Şoimii Lipova – Avântul Periam  4-1

Au marcat: Vlad Filimon 4, Nicholas Brad 12, Kevin Trabalka 80, David Ciubăncan 84 / Răzvan Trandu 69

Crişul Chişineu Criş stă.

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Dumbrăviţa  0-2

Au marcat: /Adrian Bain 31, Luca Bodri 71

Pobeda Star Bisnov – Frontiera Curtici  3-0

Au marcat: Daniel Vasilcin 16, Marius Staicu 75, Vasile Vincu 84

Seria 9, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

Sticla Arieşul Turda – AFC Unirea 1924  1-0

A marcat: Alin Dioşan 30

Gloria Bistriţa-Năsăud – Sănătatea Cluj   3-2

Au marcat: Adrian Cotîrlă 41 – autogol, Marius Curtuiuș 60, Claudiu Meșter 90+3 / Alexandru Oltean 10, Darius Vescan 17

Avântul Reghin – Viitorul Cluj   2-2

Au marcat: Karoly Harko 39, Ionuț Sămărghitan 59 – penalty / Cristian Istrate 15, Robert Râză

Unirea Ungheni – Metalurgistul Cugir  1-2

Au marcat: Florin Istrate 38 / Marius Lupu 12, Tudor Șaucă 77

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

CS Ocna Mureş – CS Hunedoara  1-1

Au marcat: Daniel Lupșan 90+2 – penalty / Andrei Hergheligiu 45+2 – penalty

Seria 10, etapa 6

Vineri, 1 octombrie 2021, ora 15:00

CFR Cluj 2 – Progresul Şomcuta Mare  3-3

Au marcat: 10, 32, 54 / Paul Batin 36 – penalty, 89, Mark Parnău 39

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

CSM Satu Mare – Minaur Baia Mare  0-2

Au marcat: /Alin Văsălie 77, Viorel Chinde 80

Lotus Băile Felix – Sportul Şimleu Silvaniei  3-0

Au marcat: Ionuț Ban 19, Andrei Făgărășanu 38, Marian Arsene 65

CA Oradea – SCM Zalău  2-5

Au marcat: Marius Hosu 50, Alexandru Lezeu 79 / Dan Berci 2, Cosmin Meșter 39, Sergiu Jurj 61, Mihai Doroftei 89, Cosmin Letan 90+4 – autogol

Someşul Dej – Luceafărul Oradea   2-0

Au marcat: Dan Plăian 56, Ștefan Visic 79


Etapa 7

Seria 1, etapa 7

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Ştiinţa Miroslava – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  1-0

A marcat: Giani Unghianu 55

Foresta Suceava – Şomuz Fălticeni  0-2

Au marcat: /Andrei Alecsandru 47 – penalty, Robert Ciobanu 85

Huşana Huşi – Bucovina Rădăuţi  0-0

Dante Botoşani – CSM Paşcani  1-1

Au marcat: Georgică Popovici 84 / Robert Albu 70

CSM Bacău – Sporting Juniorul Vaslui  1-1

Au marcat: Daniel Preda 66 / Iustin Oblesniuc 58

Clasament

Seria 2, etapa 7

Vineri, 8 octombrie 2021, ora 15:00

Aerostar Bacău – Sporting Lieşti 1-0

A marcat: Andrei Gavrilă 65

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Sportul Chiscani – Dinamo Bacău  0-2

Au marcat: /Sorin Sima 26 – autogol, Gabriel Boghian 90+1

Viitorul Ianca – CSM Râmnicu Sărat  2-7

Au marcat: Cosmin Necoară 62 – penalty, Gabriel Preda 69 / Marius Tigoianu 14, Ionuț Roman 20, Andrei Ignat 37, Dănuț Oprea 40, Ricardo Mihalache 47, 90, 90+1

CSM Focşani – Metalul Buzău  1-1

Au marcat: Claudiu Băciuț 42 / Marius Tudorică 65

SC Oţelul Galaţi – CS Făurei
Meciul nu s-a disputat și va fi reprogramat la o dată ulterioară din cauza echipei oaspete, care are cazuri de Covid-19 în lot.

Clasament

Seria 3, etapa 7

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

CSM Feteşti – Înainte Modelu  0-3
Echipa gazdă nu a asigurat asistență medicală, astfel că meciul nu s-a jucat și va fi decis de Comisia de Disciplină și Etică a FRF. Va fi 3-0 la ”masa verde” pentru Înainte Modelu.

Agricola Borcea – SC Popeşti Leordeni  0-0

CSM Olteniţa – FC Voluntari 2  1-4
Au marcat: Fănel Porumbel 15 – penalty / Alin Lazăr 5, 44, Alexandru Munteanu 9, Laurențiu Hagiu 48

Gloria Albeşti – Recolta Gheorghe Doja  2-1

Au marcat: Robert Pîslaru 27, Gheorghe Andrescu 38 / Ionuț Cositoru 25

Marți, 19 octombrie 2021, ora 15:00

CS Afumaţi – Farul Constanţa 2

Clasament

Seria 4, etapa 7

Vineri, 8 octombrie 2021, ora 15:00

Campionii FC Argeş 2 – Academica Clinceni 2   1-1

Au marcat: Vlad Tudor 15 / Marius Obedeanu 4 – penalty

FCSB 2 – Dinamo 2   0-3

Au marcat: /Cătălin Măgureanu 76, 83 – penalty, Ionuț Sălăjan 85 – autogol

Flacăra Moreni – Real Bradu  2-0

Au marcat: Andrei Iliescu 6, Bogdan Oancea 70

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

CS Tunari – Progresul Spartac  0-2

Au marcat: /Eugen Lixandru 6, Ionuţ Costea 33

octombrie 2021, ora 15:00

Unirea Bascov – Rapid 2
Meciul a fost anulat și va fi reprogramat la o dată ulterioară din cauza echipei oaspete, care are cazuri de Covid-19 în lot.

Clasament

Seria 5, etapa 7

Vineri, 8 octombrie 2021, ora 15:00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – CS Blejoi  4-1

Au marcat: Nicolae Păun 20, 90+1, Nandor Tamas 50, 84 / Cosmin Munteanu 13

FC Hermannstadt 2 – KSE Târgu Secuiesc 1-1

Au marcat: Cosmin Bucuroiu 14 / Zsolt Tanko 73

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 14:00

SR Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc 0-4

Au marcat: /Claudiu Merdariu 20, Mihai Savin 25, Alexandru Pop 42, Vasile Petra 45

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

CSO Plopeni – FC Pucioasa  2-3

Au marcat: Cătălin Vlad 43, Ștefan Niță 68 / Narcis Marina 45+4 – penalty, Mihai Enache 74, Cătălin Ene 88

Kids Tâmpa Braşov – Olimpic Cetate Râşnov  0-2

Au marcat: /Raul Rusu 10, Diego Alupoaie 90+5

Clasament

Seria 6, etapa 7

Vineri, 8 octombrie 2021, ora 15:00

Universitatea Craiova 2 – Sporting Roşiori  1-1

Au marcat: Frederico Cârpici 90+2 / Florin Cazan 81

CSM Slatina – Viitorul Dăeşti  2-0

Au marcat: David Oprescu 64, Alexandru Popovici 70

CSM Alexandria – ACSO Filiaşi  1-0

A marcat: /Vlad Niţu 79

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Flacăra Horezu – Vediţa Coloneşti  1-2

Au marcat: Bogdan Vișan 37 / Adrian Popa , Andrei Bară

Minerul Costeşti – Petrolul Potcoava  1-3

Au marcat: Marius Vlad 89 / … 35, Mihai Ana 50, Nicușor Vlad 73

Clasament

Seria 7, etapa 7

Vineri, 8 octombrie 2021, ora 15:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Progresul Ezeriş 2-1

Au marcat: Darius Gheban 51, Sebastian Chelariu 71 / Rafael Hrudei 90+2

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Aurul Brad – CSM Deva   1-2

Au marcat: Mihai Leaha 6 / Bogdan Țoiu 18, Mahad Kayondo 56

Viitorul Şimian – Pandurii Târgu Jiu   2-2

Au marcat: Alexandre Bahanag Song 24, Fabio Trip 51 / Bebeto Lupuleț 66, 74

CSM Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti  1-0

A marcat: Remus Sandu 61

CSM Reșița – Voinţa Lupac 1-0

A marcat: Mediop Ndiaye 90+2

Clasament

Seria 8, etapa 7

Vineri, 8 octombrie 2021, ora 15:00

CSC Dumbrăviţa – Şoimii Lipova  0-2

Au marcat: /Kevin Trabalka 13, Vlad Filimon 73

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii stă.

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Frontiera Curtici – Crişul Chişineu Criş  0-2

Au marcat: /Sergiu Sabău 20, Andrei Haloș 89

Avântul Periam – Pobeda Star Bisnov 1-2

Au marcat: Andrei Chistrugă 57 / Dănuț Bilia 59, 65

Progresul Pecica – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1

Au marcat: Alexandru Capătă 28 – penalty / Sergiu Popa 2 – penalty

Clasament

Seria 9, etapa 7

Vineri, 8 octombrie 2021, ora 15:00

Viitorul Cluj – Unirea Ungheni  2-0

Au marcat: Augustin Pop 66, Denis Calo 90+4

CS Hunedoara – Avântul Reghin  2-0

Au marcat: Petre Simon 11, Sergiu Arnăutu 82

Sănătatea Cluj – CS Ocna Mureş  2-4

Au marcat: Patrick Kallemback da Silva 55 – penalty, Alexandru Oltean 76 / Andrei Ceaca 20, 83, Alexandru Cioară 60, Claudiu Haiduc 64

AFC Unirea – Gloria Bistriţa Năsăud 0-4

Au marcat: /Marius Curtuiuș 47, 55, 69, Ovidiu Stoianof 78

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Metalurgistul Cugir – Sticla Arieşul Turda 3-2

Au marcat: Marius Lupu 7, Ioan Grozav 67, Alexandru Rus 88 / Armand Svichi 31 – penalty, Sebastian Salcău 35

Clasament

Seria 10, etapa 7

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Luceafărul Oradea – CSM Satu Mare  1-4

Au marcat: Cristian Țîrlea 74 – penalty / Raul Ziman 4, Kevin Barth 22, Gabriel Cadar 83, Antonio Pașca 90+3

Progresul Şomcuta Mare – Someşul Dej  2-3

PAu marcat: aul Batin 36, 77 / Marius Ionescu 22, Stephane Ferhaoui 56, Raul Cristea 85

SCM Zalău – CFR Cluj 2  1-0

A marcat: Mihai Onicaş 90+4

Sportul Şimleu Silvaniei – CA Oradea  1-1

Au marcat: Ismail Guiti 71 / Cosmin Letan 90+4 penalty

Minaur Baia Mare – Lotus Băile Felix 1-3

Au marcat: Mircea Donca 7 / Claudiu Codoban 15, 25, Mădălin Popa 74

Clasament

 

foto: sportarad.ro